Zprávy / Festivalové

Banát se blíží, poslední týden a 70 volných míst!

Banát se blíží, poslední týden a 70 volných míst!

redakce | Zprávy / Festivalové | 31.07.2013

Poslední týden pro objednání skvělého a nezapomenutelného festivalu, který se bude konat na úpatí rumunských Karpat – v českém Banátu. Do míst, kam před téměř 200 lety přišla za prací početná česká komunita, zavítá letos přes dvacet českých kapel a téměř tisíc návštěvníků, kteří opět po roce zažijí jedinečný fesťák, ze kterého nestříká komerce a na každém rohu nepotkáte mekáč, bankomaty, předražené pivo a mastné lángoše.

Festival volně navazuje na tradici těch minulých, druhý rok však s novou organizační strukturou, kterou mají na starosti kluci z hospody U Medvěda z vesnice Eibentál, kde se akce patrně na dalších pár let usadila. Právě pod Eibentálem začne to pravé banátské dobrodružství, autobusy totiž do této vesnice prakticky nevyjedou a všichni budou muset hezky po svých. Organizátoři však připravili svoz veškeré bagáže, fanoušci včetně kapel tak půjdou nalehko cestou, která jen těžko k uvěření vede do krásně zařízlé vesnice v údolí.

„Všechno nyní organizačně dotahujeme, nečekejte žádný luxus, přesto věříme, že jsme nějaké věci připravili lépe než loni. To se týká hlavně vyložení u Dunaje a následné cesty nahoru, loni nám padl autobus, na který se letos nebudeme spoléhat,“ nebojí se kolapsu u Dunaje jeden z organizátorů Honza Duben. Právě Honza patří vedle Tibiho a Štěpána k hlavním postavám banátského festivalu, ten vyměnil vyhřáté kancelářské křeslo na úřadu za rozpálený stan vedle hospody. „S festivalem je spousty starostí, snažíme se ho připravit nejlépe, jak to jde, bohužel moc nám nepomáhá internetové připojení, které prakticky nefunguje, věříme však, že do 9. 8. pošleme vstupenky a další informace o odjezdu autobusů.“ Ty by měly vyrážet z České Lípy a Teplic okolo páté odpolední, oba směry se pak spojí kolem šesté v Praze a před desátou večerní v Brně. Příjezd do Banátu je naplánován na čtvrteční dopoledne a start festivalu na odpoledne, fanoušci tak budou mít dostatek času na posilnění a prohlídku vesnice.

„I vesnice bude mnohem lépe připravena než loni, lidé moc nevěřili, co festival může přinést a jak si na něm mohou vydělat, letos jsme tak mohli poslat do rezervace mnohem více míst na postelích, bude mnohem více stánků po cestě, jezdit budou opět místní taxi, vesnice bude více otevřena,“ vyjmenovává Tibi, který má na starosti technické zázemí festivalu. „Ono se to nezdá, ale připravujeme si úplně vše, od pódia, které stavíme ze dřeva, po natažení vysokého napětí, výstavbu kempů apod., všechno pochází z vesnice, žádné toiky. Letos snad odpadnou i nervy s pivovarem, který přivezl vše na poslední chvíli a ještě úplně něco jiného, než jsme původně chtěli, po festivalu říkali, že podobnou akci v Rumunsku ještě nezažili,“ usmívá se Tibi.

Fanoušci tak mají poslední šanci objednat lístky na festival, který je tak trochu jiný. Velmi důležité je jeho napojení na charitu, ta se týká především místních škol. „Loni to bylo parádní, lidé přivezli hrozně moc věcí, do jedné se všechny využily, místní děti a učitelky jsou rádi za pěkné oblečení, kancelářské potřeby, sportovní vybavení, letos bude připravena i kasička, kam budou moct všichni přispět na místní školu, z této částky pak budou financovány výlety a další aktivity, pro které se těžko v malém rozpočtu hledají prostředky,“ přibližuje loňský úspěch Štěpán Slaný, který je zodpovědný za program a kompletní komunikaci v Čechách. Právě s programem jsou největší problémy, „jsme benefiční festival, kapely zde vystupují zadarmo a v tom je občas potíž, bohužel ze zdravotních důvodů nám odpadli Blue Effect, je složité všechny dostat tam a zpět, někteří musí využít jiné dopravy, všechno ale zvládneme. Program společně s Ondrou Ježkem nyní dotahujeme a věříme, že přesný harmonogram bude na světě začátkem příštího týdne,“ připomíná spolupráci s guruem české alternativy Ondřejem Ježkem.

Info

Objednávkový formulář naleznete na www.festivalbanat.cz/objednavka

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články