Zprávy

Bandcamp podpoří umělce v časech pandemie

Bandcamp podpoří umělce v časech pandemie

redakce | Zprávy | 19.03.2020

Jak pandemie viru Covid-19 postupuje, umělecký segment je jí ekonomicky obzvláště zasažen. Protože stále více hudebníků ruší koncerty a odkládá festivaly, řada fanoušků hledá způsoby, jak umělce finančně podporovat. On-line prodejce hudby, streamovací služba a blog Bandcamp, je právě dlouhodobě místem pro přímou podporu nezávislých umělců. Společnost se sídlem v Oaklandu jde nyní ještě o krok dál a tento pátek 20. března se vzdá části příjmů z prodeje.

"Pro mnoho umělců může i jediný den zvýšeného prodeje mít zásadní vliv na fakt, jestli budou moct zaplatit nájem nebo ne," píše ve svém prohlášení spoluzakladatel a generální ředitel Bandcampu. "Stále to považujeme pouze za jakýsi výchozí bod. Hudebníci po celém světě budou ještě po mnoho měsíců pociťovat dopady ztracených příjmu, takže sdílíme také několik níže uvedených možností, jak mohou fanoušci podporovat umělce, které mají rádi.“

Tato speciální akce se uskuteční od půlnoci do půlnoci tichomořského času na webových stránkách Bandcampu a bude rozšířena o prodej digitálních i fyzických nosičů a také samostatného merche, vše prostřednictvím Bandcampů jednotlivých umělců. Pokud jste měli vylédnutou novou muziku a chcete podporovat umělce, které máte rádi, je tohle skvělá příležitost. Přečtěte si další podrobnosti na Bandcampu a podívejte se do průvodce od KEXP, kde najdete spoustu dalších způsobů, jak během této těžké doby podporovat umělce.

Info

Bandcamp
web platformy

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.

O víkendu začínají Knižní lázně

redakce 29.07.2021

Knižní lázně nabídnou jarmark s kvalitními knihami, Anna Polívková a Jaroslav Rudiš poukáží na nutnost péče o duševní zdraví.

Bare Escape na nové desce

redakce 29.07.2021

Tvůrčí energii kapely Bare Escape přetavenou do devíti skladeb nyní na vinylu vydá brněnské vydavatelství Kabinet Records.

Lunchmeat přiveze Lyru Pramuk nebo Helenu Hauff

redakce 28.07.2021

Festival odhaluje line-up a vzkazuje: We see you dancin‘!

První ročník Raveyard Festivalu

redakce 28.07.2021

Po vydařeném nultém ročníku se boskovicko-brněnská Mindicted Crew vrací na Panský dvůr Boskovice.

Rock for People Hope odhaluje kompletní program

redakce 28.07.2021

Švédští Mando Diao se dostali do širšího povědomí díky albu Hurricane Bar, pětice představí v Hradci Králové novou desku.

Unikátní koncept Glorchestra podpoří obnovu kulturních památek

redakce 27.07.2021

Spojení klasického orchestru a moderních hudebních žánrů doplněné jedinečnou scénografií a světelnou show, to je projekt Glorchestra.

Tolstoys v singlu Chýbanie popisují vlastní rozchod

redakce 27.07.2021

Píseň Chýbanie pravdivě a upřímně odhaluje příběh, který oba hlavní protagonisté Tolstoys zažívali na vlastní kůži, obrací se ale také k rituálům našich předků.

La Banda de Contenedor mají fiestu

redakce 27.07.2021

Podobně, jako recykluje starý šrot na hudební nástroje, přistupuje i k žánrům: od popu přes elektronickou hudbu k psychedelii, od éterických vokálů k rapovým deklamacím.

Hudebně ozdravná kúra představí Petra Linharta, něco něco a další

redakce 26.07.2021

Hudebně ozdravná kúra představí v Mariánských Láznách Beatové družstvo, něco něco nebo Nauzea Orchestra.

Respect Festival zahajuje Itamar Borochov Quartet

redakce 26.07.2021

Itamar Borochov čerpá podobně jako Cohen z geograficky pestrého odkazu svých předků a stejně jako on dokázal svůj talent plně rozvinout v tvrdé konkurenci.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace