Zprávy / Festivalové

Bára Zmeková: Příběh o dívce z moře nových talentů

Bára Zmeková: Příběh o dívce z moře nových talentů

redakce | Zprávy / Festivalové | 29.04.2013

Soutěž 1MAN2PLAY má za sebou pilotní ročník a rovnou může uvažovat o změně jména na 1WOMAN2PLAY a vyměnit vousáče z vizuálu za sympatickou mladou holku s piánem. Vítězkou se totiž stala zpěvačka, skladatelka a textařka Bára Zmeková. V rámci showcase finalistů v pátek 26. dubna 2013 v žižkovském StreetCulture se na tom téměř jednohlasně shodla čtyřčlenná porota, složená ze zástupců festivalu Colours of Ostrava, časopisu Full Moon, rádia StreetCulture a „písničkáře“ Bonuse.

„Při jejím koncertě jsem měl pocit, že zpívá hlavně pro publikum, pro každého, kdo tam seděl – víc než pro sebe. Bezprostřednost a otevřenost je vzácná, tím vyhraje vždycky,“ řekl o jejím vystoupení porotce Michal Pařízek (Full Moon). Aktuální sestavu Bářiny kapely tvoří kontrabasista Christoph a bubeník Iby a trio bude znovu k vidění a slyšení hned 1. května ve vršovickém Café V Lese (spolu s Nervous Doll Dancing) a 4. května pak v Dobřichovicích. Především ale zahraje 18. července na jednom z pódií festivalu Colours of Ostrava.

Album je stále ve hvězdách, a ty už snad nejsou daleko!, píše Bára ve svém profilu a má pravdu – za podpory časopisu Full Moon vydá, doufejme ještě letos, debutové album, se kterým produkčně i graficky vypomůže zmíněný Bonus. Ještě předtím se zpěvačka objeví na kompilaci z finálového večera, kterou jako free download vydá 1. června rádio StreetCulture. „Předvídat, kam to zajínající umělci dotáhnou, je vždycky těžké. Bára má opravdu velké charisma a talent určitě taky. Hodně záleží na ní samotné a na lidech, kterými se obklopí, ale myslím, že se můžeme dočkat velkých věcí.“ A my je čekáme!

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články