Zprávy / Nové desky

Barbora Hora debutuje

Barbora Hora debutuje

redakce | Zprávy / Nové desky | 12.07.2022

V Brně působící písničkářka Barbora Hora vydává na Bughead Records své první EP s názvem The place I’m missing. Hora na něm představuje minimalistické, ale do detailu promyšlené kytarové linky s autentickým vokálním projevem. Ve své zhudebněné poezii se interpretka skrze citlivou feministickou optiku zaobírá nečekanými úskalími každodenního života a zpracovává intimní témata vztahů k druhým, rodině i k sobě samé.

„Spojujícím prvkem EP je pro mne především místo, kde skladby vznikaly. Písničky jako takové na sebe tematicky už tolik nenavazují,“ přibližuje Hora. Deska vznikala za pomocí Juliana Werla (Nichi Mlebom) na podzim 2021 v jurtě za Brnem, kde písničkářka v tu dobu pobývala. „Některá místa jsou k usídlení, jiná k opouštění. V jurtě jsem strávila krásný rok a půl a EP tuhle etapu zachycuje.“


„Písničky se zabývají především vztahy – rodinnými, kamarádskými, i rozchodem. V things I’m missing zase nemůžu popřít vliv Adrianne Lenker,“ zmiňuje Hora jednu ze svých oblíbenkyň, ke které bývá i díky podobně působivému projevu nejčastěji přirovnávána. „EP končí zvukem ohně. Ten byl na jurtě asi úplně nejlepší.“

Info

Barbora Hora – The place I’m missing (Bughead Records, 2022)
Bandcamp interpretky

foto © Alex Orságová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

This Side of Town, Karol Mikloš

redakce 29.09.2022

Je to spletitý príbeh o nástrahách stredného veku v situácii novej pandémie, hrozivého mraku prichádzajúceho z východu i mnohých ďalších hrozieb.

Tauna Tangier vydávají Escapes and Shelters

redakce 28.09.2022

Tauna Tangier začínala jako akustická verze elektronických Narcotic Fields.

IAmNøt vydává Changes

redakce 26.09.2022

Bratislavská producentka a DJ-jka Sofia Nøt z projektu IAmNøt vydáva debutový album s príznačným názvom Changes.

Třetí sólovka Tomáše Hrubiše na vinylu

redakce 25.09.2022

Autor tentokrát úplně vypustil klavír, který byl v předchozích albech dominantním nástrojem, a novou desku postavil na zvuku varhan, syntezátorech a bicích.

Vellocet Roll na novém EP punkově i trapově

redakce 23.09.2022

Pražská formace Vellocet Roll přichází téměř přesně rok po druhém dlouhohrajícím albu A Land Ridden by Darkness s další nahrávkou.

András Csefalvay: Future Role of the Church in the Forthcoming Environmental Transformation

redakce 23.09.2022

Tématicky na ňom András nadväzuje na svoju výtvarnú tvorbu, fantazijné koncepty spojené s vlastnou svojskou piesňovou realitou či environmentálne traumy.

Dunaj vydává nové album a klip

redakce 22.09.2022

Vzácným hostem alba je i zpěvačka Iva Bittová, jejíž hlas zdobí pět písní. Producenty alba jsou Petr Ostrouchov a Aid Kid.

Co je na konci hudby? Longital

redakce 19.09.2022

Hudobná a partnerská dvojica Shina a Daniel Salontay na ňom tentokrát spojila sily s anglickým elektronickým producentom a zvukovým dizajnérom Andrejom Bakom.

Vertigo slaví dvacet let novou deskou

redakce 11.09.2022

Na české scéně zastává Vertigo pozici toho, kdo neustále překvapuje a svobodně přichází stále s novou formou, obsahem i zvukem svých nahrávek.

Longital sa v novej pesničke vracia k elektronike

redakce 28.08.2022

Longital vydávajú jedenásty štúdiový album. Výrazný podiel na tom, ako znie, má londýnsky producent, sound dizajnér a lovec zvukov Andrej Bako.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace