Zprávy / Festivalové

Bardzo fajný festival o vztahu k vlastnímu tělu

Bardzo fajný festival o vztahu k vlastnímu tělu

redakce | Zprávy / Festivalové | 31.08.2021

Bardzo fajný festival pokračuje v současných tématech a na dvou pozdně letních projekcích v Praze a v Brně představí oceňovaný film Sweat režiséra Magnuse von Horna. První projekce oživila ve čtvrtek 26. srpna program Scalního letňáku v brněnském Místodržitelském paláci a na druhou zvou organizátorky první školní den ve středu 1. září do pražské Klubovny v Dejvicích.

Mít dokonalé tělo a tisíce sledujících. Sen nebo noční můra? Film natočený v polsko-švédské koprodukci vypráví o úspěšné polské trenérce fitnessu a populární influencerce, která je na povrchu instagramově dokonalá, uvnitř ale křehká, osamocená a toužící po skutečném životě bez filtru. Když se ale začne své komunitě zpovídat ze svých pochybností, má problém, to se totiž v růžovém světě celebrit nenosí. Hlavní roli excelentně ztvárnila polská herečka Magdalena Koleśnik. Film přináší řadu současných témat a problémů k diskuzi – tvrdou realitu negativního vlivu sociálních sítí, sebepřijetí, hranice mezi osobním a veřejným, stalking, vztahy v rodině i sexuální násilí.

Na diváky čeká předfilm – krátkometrážní animovaný film režisérky Yelizavety Pysmak Já a moje tlustá prdel o vztahu k vlastnímu tělu z mezinárodního festivalu krátkých filmů Žubroffka 2021.

Po pražské projekci zvou organizátorky na debatu, pozvání přijala Zorya Blue, Polka dlouhodobě žijící v Praze, tvůrkyně podcastu o sexualitě a těle bez tabu Przy zapalonym świetle, tanečnice a lektorka burlesky. Před projekcí se diváci budou moci občerstvit polskými pochutinami.

Info

Bardzo fajný letní kino v Klubovně:
Pot (pražská premiéra filmu)
1. 9. 2021
Klubovna, Praha
Fb událost

foto © se svolením Bardzo fajný festival

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Mezipatra nabídnou vítěze z Cannes nebo dokument Moniky Treut

redakce 24.09.2021

Tématem 22. ročníku je Oslava života. Kromě celovečerních, krátkých nebo dokumentárních snímků nabídne festival oblíbenou Industry sekci.

Lunchmeat Moon 2021

redakce 23.09.2021

Lunchmeat festival už klepe na dveře, klepe v nejasných beatových vzorcích, luštíme jeho kody.

Knižní festival LITR je tu

redakce 22.09.2021

Prašina s Vojtěchem Matochou, básně s Petrem Borkovcem, Nejkrásnější české knihy a otevřené ateliéry. A svazky dalšího!

Hudba za klima potřetí

redakce 21.09.2021

Třetí ročník hudebně klimatického minifestivalu tentokrát v Olomouci. Vystoupí Khoiba.

Přírodní saunový festival Hiki Joki

redakce 20.09.2021

Kromě nekonečného saunování v různých potírnách se na louce chystají i jiná smyslová dobrodružství. Včetně gurmánských, mystických nebo hudebních.

Prague Music Performance představí Braxtona, Brendela i členy King Crimson

redakce 20.09.2021

PMP se zaměřuje na klasickou, jazzovou a experimentální hudbu. Do svých projektů integruje i další umělecké oblasti, jako je výtvarné, filmové a slovesné umění.

Be2Can odkrývá všech jedenáct filmů

redakce 19.09.2021

Berlín, Benátky a Cannes po roce okleštěných festivalů otevřely své brány naplno a Be2Can se tak vrací s širokou nabídkou.

Opavský páv už za měsíc

redakce 19.09.2021

Na půdě Slezské univerzity proběhne další ročník mezinárodního festivalu studentských filmů Opavský páv.

Less is Sound: Koncerty postavené na zvukoch lesa

redakce 17.09.2021

Slovensko-britské vydavateľstvo Proto Sites uvádza sériu koncertov experimentálnej hudby a zvukových performancií Less is Sound.

Le Guess Who? kompletuje soupisku

redakce 17.09.2021

Holandský festival Le Guess Who? do svého programu přihazuje hned sedmdesát nových jmen.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace