Batman a Robin chansonu noire

Batman a Robin chansonu noire

redakce | | 20.10.2013

Partnerství Little Annie a Paula Wallfische trvá již téměř patnáct let. Za všechno může pochopitelně New York; snad nikde jinde by setkání legendární postavy uměleckého undergroundu a pravidelného účastníka balkánských jamband parties nebylo tak přirozené. Little Annie a Paula Wallfische spojuje hluboká vášeň k jazzu a kabaretu, ohromný smysl pro humor a velmi těžko popsatelná ale naprosto nezpochybnitelná přítomnost pravého 'blues' v duši.

Zpěvačka, básnířka a malířka Annie Bandez alias Annie Anxiety alias Little Annie působí v newyorské umělecké komunitě již přes třicet let, spolupracovala s desítkami umělců namátkou jmenujme Adriana Sherwooda, Crass, Kid Congo Powerse, The Wolfgang Press, Coil nebo Nurse With Wound, v posledních letech pak spolupracuje nejčastěji s Antonym Hegartym (Antony and the Johnsons), s Baby Dee nebo italskou experimentální skupinou Larsen. Ve společnosti dvou posledně jmenovaných se objevila v posledních letech také v České republice. Paul Wallfisch je zde také častým hostem. Se skupinou Firewater, s níž nahrál hned čtyři alba to sice ještě nevyšlo, ale v čele multižánrového cirkusu jménem Botanica zde vystupuje o to častěji. Na letošním ročníku Colours of Ostrava sklidila Botanica obrovské ovace, stejně jako o pár hodin později principál samotný při svém sólovém vystoupení.

Little Annie a Paul Wallfisch zhmotnili dlouhá léta společných koncertních seancí na albu When Good Things Happen to Bad Pianos, báječné kolekci jazzových standardů a nečekaných coververzí (například Tina Turner nebo U2). Následující album Genderful z roku 2010 ovšem bylo již plně autorské, jazz a kabaret zde mírně ustupují modernějšímu soundu s až triphopovými momenty. Do stejného roku pak spadají jejich poslední společné evropské koncerty, které bezprostředně navazovaly na výroční turné Marca Almonda, kde byla Little Annie speciálním hostem. Letošní koncerty budou zaměřeny opět více jazzově, dvojici doprovodí také trumpetista a těšit se můžeme i na písně ze zbrusu nového alba, jež by mělo vyjít začátkem příštího roku. Little Annie a Paul Wallfisch bývají velmi trefně nazýváni „Batmanem a Robinem chansonu noire“. Tento titul krásně vystihuje vznešenost, dekadenci a zároveň humor, který se v jejich nahrávkách a vystoupeních objevuje.

Info

Little Annie & Paul Wallfisch (usa)
30. 10. 2013 20:00
Jazz Tibet Club, Olomouc

http://www.botanicaisaband.com

http://www.jazzclub.olomouc.com/?menu=club_program

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články