Zprávy / Nové desky

Be4eight v 7:40 vydal první album s názvem 7:40

Be4eight v 7:40 vydal první album s názvem 7:40

redakce | Zprávy / Nové desky | 15.06.2021

Multiinstrumentální kanadsko-český umělec vystupující pod pseudonymem Be4eight (odkazujícím k času, kdy se roku 1992 narodil) vydal své první album s příznačným názvem 7:40. Be4eight se věnuje tvorbě beatů a elektronických hudebních ploch v kombinaci s akustickými nástroji, bicími a kytarou, na které zásadně hraje sám.

Na různé hudební nástroje hraje už od útlého dětství. Stejně tak si už od mala skládá vlastní skladby, které si zároveň nahrává – začínal ještě s kazetovým studiovým magnetofonem, později přešel na disketový digitální recorder BR-8 Boss. Svou první kytaru dostal ve čtyřech letech, kdy už mu čtyři struny na malém ukulele přestávaly stačit. Většinu svého času zároveň trávil v otcově dílně u obchodu se vzácnými nástroji v Oakville na Lakeshore Road. Každou sobotu úderem poledne se obchod proměnil jako mávnutím kouzelného proutku v místo, kde se setkávali špičkoví hudebníci z Toronta a blízkého okolí na jam session. Právě na nich Be4eight sbíral své první zkušenosti, jamoval za bicími a perkusemi i s kytarou.

„Vždy bylo mým snem skloubit elektronické zvuky s hudebními vlivy z celého* světa a domíchat do precizní elektronické rytmiky akustické zvuky, zpěv, hlasy, perkuse a bicí, mimo všudypřítomný a svým způsobem chladný click – zakulatit a zjemnit tak celkový zvuk s použitím elektrické kytary a lidského hlasu,“* říká Be4eight. Silně ovlivněn exotickou hudbou a etnickými vlivy z celého světa v posledních třech letech strávených v Kataru intenzivně tvořil a nahrával velké množství materiálu, který vyústil v konečný produkt, instrumentálně vokální album s názvem 7:40. Rozmanité, hudebně pestrobarevné elektronické plochy s použitím samplované etnické hudby doplňuje Be4eight hrou na bicí, perkuse a elektrickou kytaru. Výslednou podobu dokresluje host alba Tomáš Staněk, který několik skladeb obohacuje o zvuk saxofonu, duduku a klarinetu. Emočně nabité, silně rytmické skladby střídají poklidné hudební snové plochy s podmanivými kytarovými riffy, bicími a perkusemi natočenými ve studiu Rustical Record ve spolupráci s Pavlem Šmídem.

Info

Be4eight – 7:40 (2021)
Spotify interpreta

foto © se svolením Be4eight

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.

Bare Escape na nové desce

redakce 29.07.2021

Tvůrčí energii kapely Bare Escape přetavenou do devíti skladeb nyní na vinylu vydá brněnské vydavatelství Kabinet Records.

La Banda de Contenedor mají fiestu

redakce 27.07.2021

Podobně, jako recykluje starý šrot na hudební nástroje, přistupuje i k žánrům: od popu přes elektronickou hudbu k psychedelii, od éterických vokálů k rapovým deklamacím.

Lenka Zbořilová (Billow) vydává u Z Tapes sólovku jako Ivy Z

redakce 23.07.2021

Debutovou desku s názvem Under a Red Moon, pt. 1 & pt. 2 vydává u slovenského labelu Z Tapes.

Iva Bittová Pro radost

redakce 23.07.2021

Iva Bittová přijala pozvání Folkových prázdnin v Náměšti nad Oslavou na vytvoření speciálního koncertu v rámci zmenšené verze festivalu v roce 2020.

Badfocus vydává soundtrack k filmu Laterny magiky

redakce 23.07.2021

Badfocus poprvé získal příležitost propojit své lyrické a atmosférické hudební vyjádření s obrazem.

Marcel Gidote’s Holy Crab debutují

redakce 21.07.2021

Novou osmitrackovou desku Marcel Gidote’s Holy Crab nahráli na chalupě, kde pravidelně nacházeli patřičný klid a navlhlou atmosféru.

Temná proměna Vellocet Roll

redakce 20.07.2021

Necelé dva týdny po uvedení singlu Wanderers of the Dark oznamuje pražská skupina Vellocet Roll nové album. Intenzivně psychedelická kolekce A Land Ridden by Darkness vychází 20. srpna u labelu…

Jonny Richter and the Hog Ranch debutuje

redakce 11.07.2021

Oficiální debut Jonnyho Richtera s nadhledem, ale i opravdovostí vyvádí za hranice komfortní zóny českého písničkářství.

Emil de Waal pluje na vlnách Vente

Barka Fabiánová 05.07.2021

Čtveřice muzikantů kolem bubeníka Emila de Waala zve na albu Vente na nostalgickou hudební plavbu.

Weltschmerzen vydáva album Kolektívu Ruiny

redakce 01.07.2021

Poslucháčom odhaľuje Silo krajinu freejazzových rytmov a kvílenia, zvukovo bohatých - aj keď minimalistických - komprovizácií na popredí spevu hmyzu a vtákov.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace