Zprávy / Nové desky

Beck vydává po šesti letech novou desku

Beck vydává po šesti letech novou desku

redakce | Zprávy / Nové desky | 20.02.2014

Americký hudebník Beck se po téměř šesti letech vrací s novým studiovým albem. Již v pátek 21. února se na trhu objeví jeho novinka nazvaná Morning Phase.

Třiačtyřicetiletý hudebník, který se celosvětově prosadil již před dvaceti lety s nezapomenutelným singlem Loser, na desku zařadil třináct autorských písní. Jak umělec sám uvádí, že novinka je jakýmsi společníkem alba Sea Change, které vyšlo v roce 2002. Nová kolekce je dle slov autora návratem k ohromujícím hudebním harmoniím, řemeslné tvorbě písní a přináší obrovské množství emocí a nakažlivého optimismu.

Na obsahu desky Morning Phase začal Beck pracovat již v roce 2005, ale dlouhou dobu byl tento materiál ponechán ladem. K písním se pak vrátil v roce 2012, kdy si zajel několik skladeb nahrát do studií hudebního kolegy Jacka Whitea. Největší část desky vznikla pak na začátku minulého roku, kdy se Beck zavřel do svého rodinného studia, obklopil se hudebníky, kteří ho už dlouhá léta doprovázejí i na koncertech, a během tří dnů dotočil zbytek materiálu. Následně se šest měsíců intenzivně zaobíral finální podobou všech skladeb, které konečně nabídne svým fanouškům.

Beck byl v poslední době natolik plodný, že dal dohromady materiál na celé dvě desky. Tu druhou hodlá vydat ještě tento rok. Prozatím je tu však Morning Phase, kterou na trh uvádí singl Blue Moon. Ten se mimo jiné objeví v další sérii oceňovaného seriálu televize HBO Girls a jeho následném soundtracku Girls Volume 2: All Adventurous Women Do. Zmiňovaná píseň, která byla před pár dny poslána i do rádiového éteru, je zasněný akustický indie-pop klasického beckovského ražení s kalifornskými vlivy, jak sám autor zmiňuje.

Info

Beck - Morning Phase

www.beck.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Jested vydává své remixové album

redakce 14.07.2019

Skladby vznikaly mícháním většinou organických zvuků a loopů s nahrávkami kytar a dalších nástrojů.

Genuine Jacks predstavujú singel Creep Lover

redakce 11.07.2019

Genuine Jacks ohlasujú nový album s názvom Turning Monochrome, ktorý vyjde v septembri. V září.

Jakub Šimanský: Pořád mám potřebu jít dál, hledat a měnit

redakce 02.07.2019

"Moc se mi líbilo, jak se dá udělat z minima maximum, a přitom to zní tak skvěle,“ říká Jakub Šimanský o prapočátcích jeho nové desky Face to Face Against American…

Polí5 vydalo debutovou desku tria M/Á/J

redakce 01.07.2019

Album obsahuje sedm instrumentálních skladeb. Nicméně díky vokálně silné zpěvačce mají kompozice spíše písňový charakter.

Resistor Sound Sessions přinášejí Těžké kovy Nikander

redakce 18.06.2019

Do Kabinetu Múz přinesla sludgemetalová kapela Nikander singl z připravovaného splitu s finskou kapelou Stolen Kidneys.

Debutové EP projektu Lannne je vonku

redakce 17.06.2019

Nový druh rozprávania je nevyhutný, a preto sa treba obrátiť na Juraja Petáka a hudobné hnutie, ktoré pod pseudonymom Lannne spúšťa.

Ukolébavky ze špitálu: Mueran Humanos

redakce 17.06.2019

Dvoučlenný projekt Mueran Humanos chystá své třetí album Hospital Lullabies, které předesílá singlem La Gente Gris.

Katarína Máliková zverejnila novinku De profundis

redakce 12.06.2019

V novom repertoári zachováva krehkosť i znamenitosť klavírnych aranžmánov a spevu, omnoho viac však budeme počuť nové nástroje.

Ima Teva ševelí

redakce 05.06.2019

Cesta z města, na které balíme sluchátka do kapsy a posloucháme mýtickou alfamáti Přírodu, která šustí, ševelí, bzučí a hvízdá svoje mantry.

Sólová katarze Deafmantra Tomáše Procházky

redakce 04.06.2019

Frontman olomouckých Dirty Old Dogs v jarních měsících natočil sólové album Deafmantra.