Zprávy / Pozvánky

Belle, nový animovaný film Mamoru Hosody

Belle, nový animovaný film Mamoru Hosody

redakce | Zprávy / Pozvánky | 23.03.2022

Mistr japonské animace Mamoru Hosoda již před lety deklaroval svou fascinaci starou francouzskou pohádkou Kráska a zvíře. Ve svém sedmém filmu ji převedl na plátno zcela originálním a ryze současným způsobem. Slavnostní premiéra nového japonského animovaného filmu Belle proběhne 23. března v pražském kině Aero a bude doplněna tematickým programem a také uvedením předchozího filmu režiséra Kluk ve světě příšer. Asociace českých filmových klubů (AČFK) uvede film do kin od 24. března 2022 v původním znění s titulky.

Belle vypráví příběh plaché dívky Suzu, která ve virtuálním světě “U” prostřednictvím svého avatara - zpěvačky Belle - znovu nachází svůj hlas. Potkává tu také zraněné a samotářské zvíře a společně se vydávají na cestu dobrodružství, nebezpečí a lásky, na cestu, která odhalí jejich skutečné já a osvobodí je od jejich strachů. Vyzrálý a komplexní film zpracovává několik různorodých témat do uměleckého díla, v jehož rámci se hluboké sdělení propojuje s fascinujícím vizuálním stylem a výrazným hudebním doprovodem. Při svém premiérovém uvedení na filmovém festivalu v Cannes si film vysloužil čtrnáctiminutový potlesk ve stoje.

„Belle je film, o kterém jsem vždycky snil a teď jsem byl konečně díky úspěchu svých předchozích filmů schopen ho natočit. Najdete v něm romanci, akci i napětí, ale zabývám se v něm i hlubšími tématy jako život a smrt. Doufám, že divákům bude připadat i zábavný, protože takový byl můj záměr. Chci dodat odvahu dětem celého světa, aby oslavovaly svou budoucnost. Budou to totiž právě ony, kdo ji ve stále se proměňující společnosti ponesou na svých bedrech,” říká režisér Mamoru Hosoda. Mamoru Hosoda se v začátcích své kariéry podílel na slavných animovaných seriálech jako Dragon Ball Z, Slam Dunk nebo Sailor Moon. Později se stal režisérem a v roce 1999 natočil svůj celovečerní anime debut s názvem Digimon. Větší úspěch si ovšem vydobyl až jeho třetí snímek O dívce, která proskočila časem, jenž získal mnohá ocenění. Snímek Letní válka z roku 2009, kde je Hosoda i autorem scénáře, se stal velkým hitem v Japonsku a posbíral řadu ocenění ve světě.

Info

Belle
režie: Mamoru Hosoda, 2021
web filmu

foto © se svolením AČFK a Studia Chizu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

V Underdogs' neofolkový Of the Wand And the Moon

redakce 22.06.2022

Kim Larsen již tuto sobotu představí nové album, na které milovníci neofolku čekali dlouhých deset let od poslední, fenomenální desky The Lone Descent.

Fobia Kid křtí ve čtvrtek na Altenburgu

redakce 21.06.2022

Po roční pauze od hudby i sociálních sítí se slovenský rapper vrací objevovat zákoutí digitálních glitchů a hyperaktivních beatů.

Horrorcore Ice Nine Kills i melancholický synthpop Nation of Language v Praze

redakce 21.06.2022

Ice Nine Kills, to jsou chytlavé riffy, monstrózní produkce i vyklenuté melodie – a hlavně estetika osmdesátkových hororů.

Ólafur Arnalds v Karlíně

redakce 19.06.2022

Royal Albert Hall? Opera v Sydney? Není problém. Tam se ale jeho podmanivá, leč velice jemná a intimní hudba perfektně hodí.

Otvíračka Čítárny Unijazz

redakce 17.06.2022

V sobotu se může celá pražská komunita těšit na velké otevření, která jako již mnoho let garantuje kvalitní hudební a literární program.

Východ slunce v ostravské galerii Plato

redakce 16.06.2022

Koncert při východu slunce se uskuteční ve spolupráci s kolektivem Gin&Platonic a nabídne živé sety Antoniny Nowacke a postambientního dua Misty Picture.

Ivo Pospíšil: Příliš pozdě zemřít mladý - kniha i film

redakce 16.06.2022

Memoárová kniha Iva Pospíšila se krátce po svém prvním vydání v roce 2015 stala kulturní a následně i kultovní událostí.

Kasárna Karlín slaví pět let

redakce 14.06.2022

Stovky promítání, koncertů, debat, prohlídek i rodinných aktivit přitáhly za pět let na statisíce návštěvníků.

Jediný letní koncert Plísňáků v Praze aneb Please the Trees a Maryland v Přístavu

redakce 14.06.2022

Přístav 18600 zahájil sezonu už před pár týdny, svůj letní koncert tam odehrají i Please the Trees.

Insect Ark a BirdPen v Kabinetu múz

redakce 13.06.2022

Dvojice Insect Ark se ve své hudbě vydává do obskurních zákoutí žánrů jako avant-metal nebo psych doom, experimentuje, kde to jen jde.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace