Zprávy

Berlin Festival 2012 uzavřel svůj line-up. Herzlich willkommen!

Berlin Festival 2012 uzavřel svůj line-up. Herzlich willkommen!

redakce | Zprávy | 23.08.2012

Tradiční, indiánskoletní Berlin Festival definitivně uzavřel svůj letošní line-up. Letiště Templehof přivítá v pátek 7. a v sobotu 8. září na čtyřicet zajímavých a aktuálních pojmů hudební scény. A pochopitelně i nemálo hipsterů Jsme přece v Berlíně! "Zahlídli jsme asi dvousetkilovýho němce, zelený tenisky a obrovský kalhoty s kravím motivem. Zatím jasně vede."

Vloni měl Berlin Festival před sebou letos velkou robotu. Musel obhájit pozice po ročníku 2010, kdy naprosto proti všem zkušenostem a předpokladům (je to v Německu, mein Gott) totálně vyhořela organizace. Spousta koncertů byla zrušena a na mnoho dalších se zájemci vůbec nedostali. Loni bylo vše v rychtyku, všude dost místa, fronty téměř žádné a hlavní problém minulé akce (omezený počet fanoušků v publiku kvůli uzavřeným vchodům do hangárů) vyřešili organizátoři šalamounsky: otevřeli dveře dokořán, ušetřili za zábrany a ochranku a vytvořili tak tři skoro stejně velké scény.

Tempelhof coby místo konání je geniální, nejen díky tomu, že dost návštěvníků a veškerý technický background včetně podií se vejde pod střechu a je tedy – doslova – v suchu. A hlavně, pořád je na co koukat a netýká se to jen program nebo doprovodných stánků a aktivit. První setkání s prostorem je impozantní, po průchodu nevinně vypadající budovou se před vámi otevře obrovská plocha letiště a představivost se rozjede na plné obrátky. Masivní oblouk hlavního vstupu, jeho vnitřní prosklené průčelí, spousta schodišť, zajímavě architektonicky řešená střecha – všechno stojí za vidění, škoda, že po většinu roku zůstává letiště skryté a zavřené. Když nudí kapely, jídlo nebo Modeschau okolo, pořád je co dělat, objevovat a sledovat. Třeba u východu z areálu může člověk obdivovat někdejší odbavovací halu, kde ještě pořád zůstávají loga dávno zaniklých leteckých společností. Nebo snad znáte nějakou, která se jmenuje Air Bourbon? To už bychom s ní dávno všichni lítali, ne?

Berlin Festival 2012
7. + 8. září, Berlín
www.berlinfestival.de
www.last.fm/festival/3176952

pátek 7. září, Berlin Festival @ Flughafen Tempelhof: Brandt Brauer Frick Ensemble * Clock Opera * Daughter * Friends * Frittenbude * Grimes * The Killers * Miike Snow * Michael Kiwanuka * Nicolas Jaar * Little Dragon * Major Lazer * Kate Nash * Of Monsters And Men * Orbital * Sigur Rós * Tocotronic * We Have Band... Club Xberg @ Arena Berlin: Crookers * Dada Life * Dumme Jungs * Etnik * Hercules & Love Affair Soundsystem * Kid Simius * Metronomy * Return Of The Amazons feat. Chicks On Speed & Maral Salmassi * When Saints Go Machine...

sobota 8. září, Berlin Festival @ Flughafen Tempelhof: Bonaparte * Jamie N Commons * Cro * Crocodiles * Django Django * First Aid Kit * Franz Ferdinand * Friendly Fires * iamamiwhoami * I Heart Sharks * Junip * Paul Kalkbrenner * Kraftklub * SBTRKT (live) * Sizarr * Soundtrack Of Our Lives * WhoMadeWho... Club Xberg @ Arena Berlin: Junior Boys * The Magician * Modeselektor live * Mostly Robot * Simian Mobile Disco * Slagsmalsklubben * Totally Enormous Extinct Dinosaurs...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

KlipyTipy: Himalayan Dalai Lama - Ivrea

redakce 21.11.2019

Elektronické duo Himalayan Dalai Lama vydalo nové EP Hyper Real, které nyní doplňuje videoklipem k písni Ivrea.

Clark audiovizuálně v Anežském klášteře

redakce 21.11.2019

Lunchmeat Festival přináší další z audiovizuálních elektronických koncertů, tentokrát v režii britského producenta Clarka.

Aid Kid pokřtí Cinematographer's Journal

redakce 21.11.2019

Na ploše čtrnácti skladeb se tak střídají ambientní plochy s minimalistickými aranžemi pro klavír, dechy, smyčce a analogové syntezátory.

Klubový debut projektu Evil Medvěd

redakce 21.11.2019

Fictionkin je debutové EP tohoto projektu, které reflektuje neustále bobtnající a transformující se zvuk živých setů Evil Medvěd.

Na Metronome Prague 2020 přijedou s novou deskou Underworld

redakce 20.11.2019

„Bude to neopakovatelná a největší show, jakou jsme kdy předvedli,“ říká skupina.

KlipyTipy: Houpací koně - Cassidy

redakce 20.11.2019

Houpací koně vytáhli z loňské desky Desolation Peak nový singl a opatřili ho videoklipem. Podívejte se na Cassidy.

Drew McDowall poprvé v Praze

redakce 20.11.2019

Drew McDowall, člen legendarních uskupení Coil nebo Psychic TV, ve své pražské premiéře představí naživo poslední album The Third Helix.

Brutal Assault má už přes 40 interpretů

redakce 20.11.2019

Třetí vlnou potvrzených interpretů se Brutal Assault dostává na metu 40 kapel v line-upu. Cattle Decapitation, Katatonia...

Destroyer po třech letech v Praze

redakce 19.11.2019

Po třech letech se do Prahy vrací Destroyer. V rámci světového turné představí zbrusu nové album s názvem Have We Met.

Festival Hear Me! se vrací do Pardubic

redakce 19.11.2019

Hear Me! je putovním festivalem, jehož cílem je uvádět nejrůznější podoby improvizační a experimentální hudební scény.