Zprávy / Festivalové

Berlínské CTM oznamuje první jména

Berlínské CTM oznamuje první jména

redakce | Zprávy / Festivalové | 12.11.2022

Zvuk a hudba otevírají portály do jiných realit, přenášejí nás do reálných, spekulativních a imaginárních světů, do realit svých tvůrců. Tyto červí díry nám umožňují zabývat se utopickými touhami, složitými příběhy sociálních a uměleckých hnutí, alternativními dějinami, kolektivními identitami i hluboce osobními zážitky. Hudbu jako portál si za téma zvolil i letošní ročník berlínského festivalu CTM. Těžištěm festivalu je tradičně alternativní elektronika, tradičně ale vybočí i do jiných žánrů i uměleckých disciplín. Letošní festival proběhne od 29. ledna do 5. února 2023 v Berghainu, HAU Hebbel am Ufer, silent green, radialsystem a dalších berlínských prostorách.

Zahajovací klubovou noc CTM v Panorama Baru uvede tandem Eris Drew b2b Octo Octa, které se proplétají klasickým housem, raritními raveovými klenoty a údernými breaky. Připojí se i zakladatel Floorgasm LSDXOXO a producentka z Local Juice Soundsystem, Hanaby. Další klubovou noc pak v Berghainu zahraje Mookie, člen barcelonského experimentálního afro-diasporického kolektivu Jokkoo, ke kterému se připojí berlínská stálice Lolsnake a také Van Boom. Spojení raveu a black metalu představí japonští VMO aka Violent Magic Orchestra. Zvukovou koláž slibuje i vstoupení screamopopové královny Lil Mariko.

Mezi další klubové interprety patří Om Unit se svou psychedelickou dubovou metodologií nebo producent Tzusing, který představí novou desku a směsici katarzní hudby, která je spojována s nestandardními rytmy, strukturovanými harmoniemi, zvučnými bicími a s občasným přitakáním spásné síle popu. Představí se i producentka Authentically Plastic, která stojí v čele ugandského kolektivu Anti-Mass, a je zásadní postavou místní undergroundové taneční scény. Doplní ji opora kodaňské undergroundové hudební scény a zakládající členka Apeiron Crew, Courtesy a také Toumba, který do svých těžkých klubových nabídek integruje prvky jordánské a levantské lidové hudby. Mezi další vystupující patří například Maria W Horn se Sarou Parkmanm, Stefanie Egedy a další.

Info

CTM 2023
29. ledna - 5. února 2023
Berlín
web festialu

foto © Vojd

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Foals, Yungblud, M83 a Moderat na Grape festivale

redakce 05.12.2022

Na potešenie všetkých fanúšikov Moderat vydali nový album More D4ta. Rovnako ohlásili aj svoje prvé koncerty a my ich opäť uvidíme v lete na Grape.

Editors a White Lies na Metronome Prague

redakce 02.12.2022

White Lies vyzkoušeli syntetické příchutě i novovlnné groovy, prozkoumali neznámé elektronické zvukové krajiny a šli i cestou progresivních experimentů.

OFF Festival nabídne hardcore, psychodelii, k-pop i noise

redakce 01.12.2022

Katovický OFF vykopává prvních 14 důvodů, proč se těšit na léto. Festival proběhne tradičně v Údolí tří rybníků.

Na KovnaFestu se představí trap, noise i klezmer

redakce 30.11.2022

KovnaFest je jednodenní komunitní festival, který proběhne v žižkovském prostoru Punctum–Krásovka v osmé edici.

Rock for People 2023: The 1975

redakce 29.11.2022

Většina alb The 1975 se umístila na vrcholných příčkách britských i amerických hitparád a v roce 2020 si vysloužili i nominaci na cenu Grammy.

PAF Olomouc začíná po neděli

redakce 27.11.2022

V průběhu festivalu se několik desítek umělců světového významu společně s diváky pokusí nalézt odpovědi na kryptický odkaz faustovské legendy.

Eurosonic rozšiřuje program

redakce 22.11.2022

K dříve oznámeným domácím jménům, jako jsou jsou zpěvačky Aiko, Amelie Siba a Nina Kohout vystoupí i Hentai Corporation, Adela Mede nebo 52 Hertz Whale.

Festival proti násiliu

redakce 15.11.2022

Okrem odkazu Nežnej revolúcie sa chcú spoločne postaviť proti prejavom neznášanlivosti a násiliu, ktoré je ich dôsledkom.

Festival Sharpe oznámil prvé mená

redakce 14.11.2022

Koncerty v ateliéroch, kabinete či na dvore bývalej školy. V ikonických priestoroch bratislavskej Novej Cvernovky.

Začal festival Alternativa

redakce 11.11.2022

Prostor je letos věnovaný také mladší generaci, která je do festivalu zapojena skrze hudební tvůrčí workshopy.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace