Akce

Berlínské CTM oznamuje první jména

CTM 2023
29. 01. 2023 20:00 - 05. 02.
, Berlín

Zvuk a hudba otevírají portály do jiných realit, přenášejí nás do reálných, spekulativních a imaginárních světů, do realit svých tvůrců. Tyto červí díry nám umožňují zabývat se utopickými touhami, složitými příběhy sociálních a uměleckých hnutí, alternativními dějinami, kolektivními identitami i hluboce osobními zážitky. Hudbu jako portál si za téma zvolil i letošní ročník berlínského festivalu CTM. Těžištěm festivalu je tradičně alternativní elektronika, tradičně ale vybočí i do jiných žánrů i uměleckých disciplín. Letošní festival proběhne od 29. ledna do 5. února 2023 v Berghainu, HAU Hebbel am Ufer, silent green, radialsystem a dalších berlínských prostorách.

Zahajovací klubovou noc CTM v Panorama Baru uvede tandem Eris Drew b2b Octo Octa, které se proplétají klasickým housem, raritními raveovými klenoty a údernými breaky. Připojí se i zakladatel Floorgasm LSDXOXO a producentka z Local Juice Soundsystem, Hanaby. Další klubovou noc pak v Berghainu zahraje Mookie, člen barcelonského experimentálního afro-diasporického kolektivu Jokkoo, ke kterému se připojí berlínská stálice Lolsnake a také Van Boom. Spojení raveu a black metalu představí japonští VMO aka Violent Magic Orchestra. Zvukovou koláž slibuje i vstoupení screamopopové královny Lil Mariko.

Mezi další klubové interprety patří Om Unit se svou psychedelickou dubovou metodologií nebo producent Tzusing, který představí novou desku a směsici katarzní hudby, která je spojována s nestandardními rytmy, strukturovanými harmoniemi, zvučnými bicími a s občasným přitakáním spásné síle popu. Představí se i producentka Authentically Plastic, která stojí v čele ugandského kolektivu Anti-Mass, a je zásadní postavou místní undergroundové taneční scény. Doplní ji opora kodaňské undergroundové hudební scény a zakládající členka Apeiron Crew, Courtesy a také Toumba, který do svých těžkých klubových nabídek integruje prvky jordánské a levantské lidové hudby. Mezi další vystupující patří například Maria W Horn se Sarou Parkmanm, Stefanie Egedy a další.

Info

CTM 2023
29. ledna - 5. února 2023
Berlín
web festialu

foto © Vojd

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Hradby samoty proběhnou v Jablonici

redakce 26.01.2023

Festival se každoročně zaměřuje na audiovizuální projekty, dotýkající se žánrů jako je dark ambient, dark folk, drone, industrial nebo noise.

Scandi představuje hosty

redakce 18.01.2023

Jedineční tvůrci skandinávské kinematografie v jednom týdnu na jednom místě.

Blues Alive vyhlašuje soutěž Blues Aperitiv

redakce 15.01.2023

Soutěž je určena všem kapelám či hudebníkům bez ohledu na zemi původu. Hlavním lákadlem pro vítěze je možnost vystoupení na festivalu Blues Alive 2023.

Festival Vivat Vila se spojil se Světadílem

redakce 07.01.2023

Festival se jako každý rok zaměří na špičku tuzemské alternativní hudební scény. Např. kapelám Kalle, Berlin Manson, Frau Zwei nebo všetuly{sfinx}.

Niall Horan a Jacob Collier na Colours of Ostrava

redakce 04.01.2023

Festival Colours of Ostrava se dostal mezi deset nejlepších velkých evropských festivalů v anketě European Festival Awards 2022.

Jamie xx na Pohodě

redakce 03.01.2023

Okrem neho vystúpia aj Sofi Tukker, Sampa the Great, Dry Cleaning a ďalšie.

M83 zahrají na Metronome Prague

redakce 31.12.2022

Praha se může těšit na kapelu hudebního megalomana Anthonyho Gonzaleze a jeho zvukovou tsunami složenou ze syntezátorů, kytar, vokálů a epických refrénů.

Filmový nový rok otevře festival Írán:ci

redakce 23.12.2022

Festival přinese ta nejlepší díla íránských filmařů, kteří jsou ve vězení nebo v exilu, a výběr nejlepších snímků, které byly v Íránu poslední tři desetiletí zakázané.

CTM s rituálním hlukem i digitálním chaosem

redakce 20.12.2022

Chystají se mnohovrstevnaté spolupráce, multidisciplinární projekty, které rozšiřují a kritizují technologie, noci rituálního hluku i digitálního chaosu.

Eurosonic zveřejňuje jízdní řád

redakce 17.12.2022

Poprvé od svého založení v roce 1986 pořádá ESNS i program po tři po sobě jdoucí noci.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace