Zprávy / Festivalové

Berlínské CTM poodhaluje program

Berlínské CTM poodhaluje program

redakce | Zprávy / Festivalové | 11.12.2022

Letošní ročník berlínského festivalu CTM proběhne od 29. ledna do 5. února 2023 hned v několika prostorech včetně slovutného Berghainu. Tématem jsou portály jako metafora pro hudbu, která může otevírat dveře novým světům. Silné zastoupení bude mít opět scéna kolem ugandského labelu Nyege Nyege, a to v rámci projektu Afropollination, na kterém CTM spolupracuje spolu s dalšími místními organizacemi a jehož mottem je vzájemné obohacování mezi africkými a německými oblastmi. Představí se producent Afrorack v tandemu s Jessicou Ekomane a také s legendární německou skladatelkou a experimentální hudebnicí Limpe Fuchs. V tandemu vystoupí také umělkyně Binghi a Astan, Bloomfeld b2b Phatstoki nebo producenti Menzi a Debmaster. Unikátní bude také spojení postclubové umělkyně Zoë Mc Pherson s DJ Diakim a Jay Mittou. Chcete-li protančit střevíčky, Afropollination je jasná volba.

Slibná je i performance The Ghost Are Returning, připravená kolektivem konžských, švýcarských a německých umělců. Group50:50 společně s kmenem Mbuti předvedou zádušní mši pro sedm duchů v naději, že po letech najdou klid a spásu. Tradiční zastoupení bude mít i platforma Shape+, která nabídne umělce jako Abadir, NZIRIA nebo Stefanie Egedy. Chystá se i performance na počest jedné z vizionářek dvacátého století Maryanne Amacher nebo nová "akce" Christiny Wheeler nazvaná The Totality of Blackness Trilogy. Samozřejmostí budou vyčerpávající DJ sety, světové premiéry a nečekané průsečíky. Vítejte ve světě nevídaného, ve světě CTM.

Info

CTM 2023
29. 1. - 5. 2. 2023
Berlín
web festialu

foto © Vojd

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Festival Končiny mení svoju lokalitu

redakce 26.03.2023

Hlavným cieľom festivalu zostáva i naďalej objavovanie nových hudobných končín pričom návštevníci sa môžu tešiť na mená domácej i zahraničnej nezávislej hudobnej scény.

Lisabonská edice Sónaru proběhne už příští týden

redakce 25.03.2023

Na sklonku března vystoupí Folamour, Max Cooper Live, WhoMadeWho, VTSS, Rui Vargas, KiNK Live, Mochakk, I Hate Models, Or:la, Héctor Oaks Live, SHERELLE x Kode9 a další.

Nový tachovský Festival Muziq

redakce 24.03.2023

Návštěvníci se můžou těšit na deset interpretů, z nichž určitě největší pozornost vyvolá rozpustilý tanečník, milovník disca, starých samplerů a analogových syntezátorů.

Rico Nasty, Rozi Plain a Duo Ruut na Pohode

redakce 23.03.2023

Line-up festivalu Pohoda sa rozrástol o ženské mená súčasnej svetovej hudobnej scény.

Unikátní koncerty v kostelech i zbrusu nová jména oznamuje Moody Moon Noize

redakce 22.03.2023

Program čtvrtého ročníku Moody Moon Noize bude opět žánrově doširoka rozpřažený, s akcentem na čerstvé zástupce domácí a slovenské scény.

Tallinn Music Week nabídne hudbu, umění i nápady

redakce 22.03.2023

Tallinn Music Week v květnu již po patnácté zaplní estonské hlavní město hudbou, uměním a nápady zítřka!

Beseda přihazuje The Murder Capital

redakce 21.03.2023

Dramaturgové třicátého ročníku festivalu pokročili do další fáze výběru kapel a hlásí potvrzené dvě třetiny programu.

Postmodern Jukebox na Groove Brno

redakce 21.03.2023

Projekt s oblibou kombinuje moderní popové a rockové hity s klasickými žánry jako jazz a swing.

Obscene Extreme 2023 přiveze Carcass i Suffocation

redakce 21.03.2023

Již tradičně se to nejdůležitější zdaleka neodehrává jen na pódiu, ale v moshpitu nalezneme nevěsty i nejrůznější zvířecí druhy.

Tauron Nowa Muzyka posiluje lineup

redakce 18.03.2023

Festival již dříve oznámil vystoupení interpretů jako jsou Billy Woods, Helena Hauff, Oneohtrix Point Never, Sudan Archives nebo William Basinski.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace