Zprávy / Festivalové

Berlínský festival Heroines of Sound má silný line-up

Berlínský festival Heroines of Sound má silný line-up

redakce | Zprávy / Festivalové | 09.06.2023

Mezi 5. a 9. červencem proběhne v Berlíně 10. ročník festivalu Heroines of Sound, který se vyznačuje feminismem, diverzitou, propojováním žánrů, a hlavně podporou žen – umělkyň v hudebním světě. Letošní edice se tematicky zaměřuje na mikrotonalitu, noise a drone music, a představí se na něm přes čtyřicet umělkyň z dvaceti zemí.

V centru pozornosti bude tvorba francouzské skladatelky, představitelky spektralismu Pascale Criton, opomenuty nebudou ani mladší umělkyně, jako např. Marina Khorkova, Stepha Schweiger nebo Maja Bosnić, které ve své tvorbě vycházejí z tradic mikrotonality a posouvají se k tvrdým, kovovým zvukům.


Festival zahájí vystoupení vídeňského souboru Black Page Orchestra, který divákům představí pulzující a pohlcující zvukové světy Rojin Sharafi, Evy Reiter, Billy Roisz a Maji Bosnić. K vidění a zejména slyšení budou i instalace, např. od rakouské inovátorky Elisabeth Schimana nebo Stephanie Egedy, která pracuje hlavně s nízkými frekvencemi. Zastoupena bude i elektronická hudba s live sety od Beatriz Ferreyra nebo Martyny Poznańske. Experimentální elektroniku pak bude reprezentovat performance od Contagious a experimentální komorní hudbu zase Ensemble KNM Berlin, Monika Szpyrka, Bergrún Snæbjörnsdóttir nebo Kirsten Reese.

Velká část festivalu bude věnována i elektrické kytaře, zejména zahajující ceremoniál v režii Catherine Lorent nebo naopak závěrečné performance Ale Hop, Chra a Mayi Shenfeld. Celý festival pak bude doplněn bohatým doprovodným programem.

Info

Heroines of Sound Festival 2023
6.–⁠9. 7. 2023 Radialsystem, Berlin, Německo
web festivalu

foto © Ale Hop

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.

Brněnský festival Batch s kompletním programem

redakce 03.10.2023

Díky programové pestrosti jednotlivých klubů budou moci návštěvníci objevovat pro ně neznámé klubové prostory, ale i hudební žánry.

Bring Me the Horizon na dalším Rock for People

redakce 01.10.2023

Nespoutaná energie, rebelství i kontroverze - to jsou Bring Me the Horizon.

Unsound 2023: poslední vlna jmen + denní program

redakce 28.09.2023

Unsound se nezadržitelně blíží, a proto nastal čas na zveřejnění kompletního lineupu a všech jmen.

Mezinárodní komiksový festival KOMA, Deadline

redakce 27.09.2023

Milovníkům komiksu a ilustrace představí to nejlepší, co nejen český komiks v současné době nabízí. Letošním tématem festivalu je Deadline.

JazzFestBrno láká na Pivce, Bártu i Jaga Jazzist

redakce 24.09.2023

V rámci off-programové série Tension pak přivítá festival v brněnské premiéře norskou kapelu Jaga Jazzist.

Lunchmeat Festival začíná

redakce 22.09.2023

V pondělí začíná program festivalu v CAMPu, kde se představí díla připravená speciálně pro místní obří plátno o rozměrech 20 x 4 metry.

Knižní veletrh LITR ve znamení fauny a flóry

redakce 20.09.2023

Víkend plný tvůrčích workshopů, výstav, autorských čtení a hudebního programu bude probíhat především v šapitó před pavilonem a ve sbírkových sklenících Flory.

Le Guess Who? 2023 oznamuje kompletní line-up

redakce 19.09.2023

Je libo legendární ESG z jižního Bronxu, která zde předvede svůj vůbec poslední evropský koncert, Alana Sparhawka z Low nebo společné představení Catariny Barbieri a Space Afrika?

Dream Or Die, festival psychedelického snění

redakce 19.09.2023

Nabitý hudební program láká také na výstavu obrazů, poezii, přednášení a další aktivity.

Mladí ladí jazz-fest zatnul do živého

redakce 18.09.2023

K hvězdným jménům světové jazzové a experimentální scény přibyli francouzsko-alžírští Acid Arab kombinující elektronickou hudbu s tradiční arabskou kulturou.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace