Zprávy / Nové desky

Billow živě z opuštěné Budovy č. 6

Billow živě z opuštěné Budovy č. 6

redakce | Zprávy / Nové desky | 12.11.2019

Dreampopová kapela Billow z Veselí nad Moravou posílá do světa živou verzi k jedné ze skladeb ze svého nového alba Seascape. Tu natočila v rámci prvních Budova č. 6 sessions, které posluchače zavedou do chátrajícího prostoru v opuštěné části veselských železáren, které ještě v nedávné minulosti zaměstnávaly tisíce lidí.

Elektronická Soggy Years je jednou z nejklidnějších skladeb nové desky Seascape, kterou Billow vydali v polovině října na slovenském labelu Z Tapes. Živá verze tentokrát kapelu zachycuje v tříčlenné podobě bez bicích.

„Budovu č. 6 jsme si pro natáčení vybrali z prostého důvodu. Je naší zkušebnou, kde část nového alba vznikala, ale zároveň také místem, kde se na polotajných koncertech, přednáškách, výstavách či filmových projekcích setkávají místní nadšenci. Budova byla na začátku v mizerném stavu, ale za ty skoro 2 roky existence se kolem ní vytvořila silná komunita lidí, která jí vdechla život – a i když se tzv. „Šestka“ stále rozpadá, je bez vody i tepla, stala se snad i díky své tajemné poloze oblíbeným útočištěm pro desítky místních i přespolních,“ popisují členové Billow.

Info

Billow
bandcamp interpreta

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Písničkářka June Cocó vydala sólovou desku a připravuje turné

redakce 14.12.2019

June Cocó vydala sólové album Fantasies & Fine Lines, s nímž se na jaře 2020 vrátí na česká pódia.

February s novým singlem do nové éry

redakce 12.12.2019

Mladá čtveřice na novince přiostřila hlukové pasáže a vydala se vstříc starším i současným postpunkovým vzorům.

Michal Kaščák v novém projektu Drť

redakce 09.12.2019

Mišo Kaščák jako generál StB v novém projektu Mira Tótha Drť. Vydání debutového alba je plánováno na začátek příštího roku.

Nová Sekvoye

redakce 02.12.2019

Frustrovaná část jedinců se oddělila od nadprodukcí posedlého epicentra společnosti. Rap, politika, metafyzika? Dystopie.

Ještě to tady je: Hrubá Hudba

redakce 29.11.2019

Hrubá Hudba jsou dvě alba propojené jednou myšlenkou. Dvě nahrávky, dva světy, jedna hudba a nekonečná vášeň...

Ima Teva debutují deskou Chant

redakce 28.11.2019

Album nesoucí název Chant citlivě kombinuje minimalistickou elektroniku s niternými zpěvy a temnými ambientními plochami.

Beps’n’Johnnies: Kytary až na kost

redakce 27.11.2019

Beps’n’Johnnies jsou na Bare Bones dospělou kapelou, která navzdory moderním trendům vyšlechtila z tradičních a dřevních žánrů kytarové hudby svou vlastní, osobitou tvář.

Guilty Echoes: Hluk ze Svoboďáku

redakce 27.11.2019

Rok a půl po setu na Full Moon Stage 2018 v rámci Colours of Ostrava se Guilty Echoes vrací, tentokrát jako trio. S novou deskou.

Klubový debut projektu Evil Medvěd

redakce 21.11.2019

Fictionkin je debutové EP tohoto projektu, které reflektuje neustále bobtnající a transformující se zvuk živých setů Evil Medvěd.

Paleta zvuků a žánrů na novém albu projektu Omnion

redakce 16.11.2019

Druhé album sólového projektu Omnion skladatele, multiinstrumentalisty a hráče na tabla Tomáše Reindla vychází s osmiletým odstupem od alba prvního.