Zprávy / Nové desky

Billow živě z opuštěné Budovy č. 6

Billow živě z opuštěné Budovy č. 6

redakce | Zprávy / Nové desky | 12.11.2019

Dreampopová kapela Billow z Veselí nad Moravou posílá do světa živou verzi k jedné ze skladeb ze svého nového alba Seascape. Tu natočila v rámci prvních Budova č. 6 sessions, které posluchače zavedou do chátrajícího prostoru v opuštěné části veselských železáren, které ještě v nedávné minulosti zaměstnávaly tisíce lidí.

Elektronická Soggy Years je jednou z nejklidnějších skladeb nové desky Seascape, kterou Billow vydali v polovině října na slovenském labelu Z Tapes. Živá verze tentokrát kapelu zachycuje v tříčlenné podobě bez bicích.

„Budovu č. 6 jsme si pro natáčení vybrali z prostého důvodu. Je naší zkušebnou, kde část nového alba vznikala, ale zároveň také místem, kde se na polotajných koncertech, přednáškách, výstavách či filmových projekcích setkávají místní nadšenci. Budova byla na začátku v mizerném stavu, ale za ty skoro 2 roky existence se kolem ní vytvořila silná komunita lidí, která jí vdechla život – a i když se tzv. „Šestka“ stále rozpadá, je bez vody i tepla, stala se snad i díky své tajemné poloze oblíbeným útočištěm pro desítky místních i přespolních,“ popisují členové Billow.

Info

Billow
bandcamp interpreta

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Příběh Povodí Ohře pokračuje albem Dva trámy na kříž

redakce 22.09.2020

Povodí Ohře navazují tam, kde minule skončili. Tedy v místech s fatalistickým nádechem, v místech, kde pravděpodobně už nečeká mnoho dobrého.

Člověk krve V kuchyni

redakce 15.09.2020

Člověk krve už více než pět let koncertuje sám s kytarou a plynule navazuje na to nejzajímavější z tradice českého písničkářství.

Science Killer vydávají desku u Kabinet Records

redakce 14.09.2020

Na nové desce najdeme sedm houpavých písní s drsným garážovým nádechem a klasickou psychedelií, kterou u kapely dobře znáte.

Nový objav Michalides vydáva debutové EP

redakce 14.09.2020

Spevák, hudobník a producent **Michalides** je najnovším prírastkom domáceho labelu Gergaz.

Jan Fic aneb westernový příběh s bluesovým hrdinou a otevřeným koncem

redakce 12.09.2020

Novinka je druhou řadovou nahrávkou originálního písničkáře po vstupu na jeho sólovou dráhu a daleko blíže než k bluesrocku má k indie folku.

Živé kvety vydávajú po roku ďalší album

redakce 10.09.2020

Ukázalo sa, že výber odkrýva úplne nový príbeh Živých kvetov a ukazuje radostnejšiu tvár skupiny.

Budoár staré dámy nechává ožívat Kostřičky

redakce 09.09.2020

Deska je plná silných obrazotvorných textů a ať už braných z jeho vydaných sbírek a postmoderně variovaných, či napsaných přímo pro Budoár.

JeN Hovorka a Marek Urbánek debutujú

redakce 06.09.2020

Dvojica českých hudobníkov JeN Hovorka & Marek Urbánek zaznamenala svoju nadžánrovú improvizovanú tvorbu na spoločnej nahrávke.

Vychází první deska rapperky Donnie

redakce 31.08.2020

Tmavé auto, tmavá skla, sluneční brýle a tajemství.

Frontier Guards s Jitkou Charvátovou

redakce 30.08.2020

Brněnský projekt Frontier Guards zažívá přelomový rok.