Zprávy / Pozvánky

Bio Oko karnevalem brazilských filmů

Bio Oko karnevalem brazilských filmů

redakce | Zprávy / Pozvánky | 06.09.2015

Ve dnech mezi 5. a 8. listopadem proběhne v pražském Biu Oko v pořadí již druhý ročník festivalu brazilských filmů Kino Brasil. Tento rok, stejně jako loni, připravujeme mix současné brazilské filmové produkce. Cílem je opět ukázat divákovi současnou brazilskou kinematografii a přenést ho do světa, kde film není pouhou analogií k bujarým brazilským oslavám s kulisami riodejaneirského Krista Spasitele, ale zobrazením pestré brazilské reality očima současných režisérů původem z Brazílie. Představuje českému divákovi Brazílii prostřednictvím filmů, které nejsou v Čechách běžně dostupné. Festival vypukne 5. listopadu a diváci se mohou těšit na 4 dny nabité nejen filmovými překvapeními, ale i doprovodným hudebním programem s gastronomickými specialitami. Festival přinese různé filmové žánry včetně dokumentu, animace i dětské projekce. Spolek Saudade, který festival organizuje je čistě neziskový.


Mezi poutavé filmy patří osmdesátiminutový animovaný snímek Chlapec a svět (O Menino e o Mundo, 2013), ve kterém se režisérovi Alê Abreu podařilo vystihnout příběh o hledání vlastního já i hluboké společenské poselství. Očima malého chlapce se na dně magického dobrodružného světa odrážejí sociální i ekologické problémy globalizovaného světa dneška. Další ochutnávkou z nabitého programu je dokumentární snímek Elena (Elena, 2012) režírovaný Petrou Costou z roku 2012. Film je ověnčen řadou ocenění a získal cenu nejlepšího brazilského dokumentu roku 2012. Elena je snímek o životě herečky Eleny a její starší sestry, o vzpomínkách na dětství i o dobrodružství dospívání. Snímek představuje výlet do světa generace narozené za vojenské diktatury mezi 1970 -1980.

Info

Kino Brasil
5. - 8. 11. 2015
Bio Oko, Praha

www.facebook.com/kinobrasil
www.kinobrasil.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Knižní lázně otvírají čtenářský pobyt pro veřejnost

redakce 25.05.2022

Čtenářský pobyt pro veřejnost vznikl vloni jako reakce na pandemii a zároveň upozornění pozitivních dopadů četby a času stráveného v klidném kulturním a lázeňském prostředí.

Nas i Sohn přijedou do Prahy

redakce 24.05.2022

Christopher Michael Taylor se proslavil svým potemnělým projektem Trouble Over Tokyo, v roce 2012 se vydal na vlastní dráhu jako Sohn.

Blockhead s Arms and Sleepers a il:lo v Kabinetu

redakce 23.05.2022

Producent Blockhead odprezentuje eklektický live-set doplněný vizuály a mapující jeho dvacetiletou kariéru.

Nová soulová diva Kovacs i zkušení Hooverphonic v Brně

redakce 23.05.2022

Naléhavý a melancholický nádech orchestrálních smyčců, downtempa a sebevědomého vokálu je i dnes zárukou silného a velkolepého koncertního zážitku.

KoRn v Praze

redakce 23.05.2022

KoRn jsou často označováni za průkopníky nu-metalu, tedy stylu, jenž kombinuje metal s prvky jiných hudebních stylů.

Olomoucká SF Mini slaví

redakce 20.05.2022

SF Mini je olomoucký DIY skate-punkový prostor, jehož existence je podstatně delší než pět let.

Ezra Furman v Roxy

redakce 18.05.2022

Její syrové, otevřené texty a okázalý styl jí pomohly stát se jedním z nejangažovanějších a nejnepředvídatelnějších artpopových objevů své doby.

Do Kunsthalle dorazí britský performer Haroon Mirza

redakce 18.05.2022

Ve své skladatelské praxi komponuje a zviditelňuje různé vizuální a akustické prvky materiálů i samotných prostor v podobě nových forem.

Mariza ve velké Lucerně

redakce 14.05.2022

Stejně jako blues, i fado kombinuje poetickou zkratku s hořkostí, touhou i nadějí, a nejlépe zní s kytarovým doprovodem.

Střed zájmu: Redefinice prostoru

redakce 14.05.2022

Kancelář Kreativní Evropa ve spolupráci se Studiem ALTA představí na mezinárodní konferenci Trans Europe Halles 93# dvanáct inspirativních příkladů inovativního přístupu k prostoru.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace