Zprávy / Pozvánky

Black Country, New Road konečně v Praze

Black Country, New Road konečně v Praze

redakce | Zprávy / Pozvánky | 26.03.2023

To nejlepší z New Weird Britain a ještě něco navíc. Kapela Black Country, New Road vystoupí konečně v Praze a to 21. října v pražské MeetFactory. Šestičlenné uskupení, které ve své tvorbě přesahuje hranice tradiční kapely a vzhledem k množství nástrojů, které ovládá, se z něj stává spíše malý orchestr, přiveze do Prahy své nejnovější album Live At Bush Hall, jehož skladby vznikly specificky pro hraní naživo. Skupina se stala překvapivou senzací už s debutem For The First Time v roce 2021, který získal také nominaci na Mercury Prize. Kombinace post-punku, experimentálního rocku nebo jazzu, a lehkosti, se kterou kapela dokázala přecházet mezi žánry a mísit do sebe různé hudební prvky vyvolala vlnu nadšení mezi fanoušky i kritiky.

Loňská deska Ants From Up There pak BC,NR upevnila v pozici kapely, která dokáže kreativně a zároveň lidsky vyprávět každodenní příběhy a dojmout, aniž by sklouzávala k přílišnému patosu. Zařadila se dokonce na čelo žebříčku nejlepších nahrávek roku 2022, redakce Full Moonu jí přiřadila třetí třetí místo. Když pak kapelu jen pár dní po vydání druhého úspěšného alba opustil její zpěvák, šestice přátel a hudebníků si tak rozdělila roli frontmana mezi sebe a umocnila pocit soudržnosti, který mezi členy panuje. „Ants From Up There je monumentální dílo mladých muzikantů, jehož opravdovost a naléhavost umocňuje, za jakých okolností vyšlo. Hudba Black Country, New Road není jednoduchá, kdo si ji ale pustí k tělu, tomu se o to víc dostane pod kůži,“ hodnotí album pro server Aktuálně.cz publicista Ondřej Horák.

Info

Black Country, New Road (uk)
21. 10. 2023
MeetFactory, Praha
fb event

foto: Holly Whitaker

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Červnový Kabinet múz

redakce 01.06.2023

Full Moon selekce z červnového programu Kabinetu múz. Kam zajdeme?

Pantera v Praze po čtyřiadvaceti letech

redakce 01.06.2023

Texaská čtveřice nadále inspiruje spousty kolegů hudebníků a zároveň si získává miliony šíleně oddaných fanoušků po celém světě.

Polský gqom, japonský daxofonista nebo niněrový drone. Punctum uzavírá jarní sezónu

redakce 31.05.2023

Měsíc ve znamení zajímavých malých koncertů oázy jménem Punctum.

El Perro (ex Radio Moscow) a Esben and the Witch míří do Prahy

redakce 31.05.2023

Mezinárodní sestava El Perro se vydává na evropskou tour v podobném stylu a snaze navázat na předchozí úspěchy Radio Moscow.

Blixa Bargeld a Teho Teardo v Paláci Akropolis

redakce 30.05.2023

Jejich hudba kombinuje avantgardu s útulností, kakofonii s melodií a jazykové propasti s krásou.

Cornelia Jakobs, Matthew and the Atlas, Glen Hansard nebo Bill Burr přijedou do Prahy

redakce 30.05.2023

Burr se nebojí rozkrývat paradoxy takové nálepky a kromě jiného se nepřímo ptá: Mohl by nás nakonec spojit muž, který vystupuje v bavlněném tričku s kapucí?

Punctum zažije polské všeuměly i tlak zlomených rytmů

redakce 29.05.2023

Alternativa, Heartnoize a Sonitus přivezou polské všuměly i čínskou elektroniku.

Erik Truffaz uvede na Flédě soundtracky kultovních filmů

redakce 27.05.2023

Švýcarsko-francouzský trumpetista patří k jazzové špičce, běžně překračuje hranice žánru a obohacuje jej o prvky hip hopu, rocku nebo elektroniky.

Lunchmeat a Bukolika v kladenské Poldi

redakce 26.05.2023

Na Till The Last se představí spoluzakladatel zásadního mexického kolektivu No Ambition And Fuck-all Interest Mexican Jihad a jeho kolega Fausto Bahio.

Full Moon in the Eye: Ivan Pinkava v Trafo Gallery

redakce 25.05.2023

Tělo se svýma očima. Nebo snad oči a jejich tělo? Těžko rozhodnout, která z těchto dvou definic podstaty vnímání lépe odpovídá principům díla Ivana Pinkavy.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace