Zprávy / Pozvánky

Black Tar Jesus na společné zimní tour s Italkou Mushy

Black Tar Jesus na společné zimní tour s Italkou Mushy

redakce | Zprávy / Pozvánky | 03.01.2013

Agentura Seek Harbor již tradičně (a popáté) vysílá na turné skupinu hudebníků v jimi nejméně oblíbeném období, mrazivém lednu, kdy své zimáky testuje jen minimum dobrodruhů. Zatím asi nejpopovější spojení pardubického Black Tar Jesuse a Římanky Mushy se tak přiřadí do skupiny ke jménům jako Ches Smith, Furnace, Kayo Dot, Father Murphy či Les Rhinoceros, kteří už se v minulých lednech (a únorech) prohnali Evropou.

Black Tar Jesus letos natočil v internetových kuloárech oceňovanou nahrávku <em>Who's the Freak When Days Are Bleak</em>, která koncem roku vyšla v kazetové verzi na labelu Stoned to Death a digitálně je k dispozici na bandcampu kapely. Black Tar Jesus se pohybuje na vlně garage / indie rocku s typickou artikulací Tomáše Kopáčka, který v BTJ zpívá a hraje na kytaru a v minulosti už si svoje odkroutil v akustickém projektu Mon Insomnie a přibližně rok působil v dnes již kultovní kapele Tempelhof. Na basu a bicí Kopáčka, který hraje často sólově, doprovodí Jan Stejskal (Hissing Fauna) a Pe.klo (Prodavač, Bonus). Před začátkem turné znovu vyjde <em>EP Four Roses</em> s novým mixem a přetočenou verzí bicích.

Mushy je pseudonym římské umělkyně Valentiny Fanigliulo, která působí na italské experimentální scéně již od roku 2003, kdy vydala první cd-r Analitica dell’ immaginazione (Cold Current Productions). Kromě spoluprací s Thierry Müllerem, Mater Suspiria Vision a Taste of Decay, kazetových splitů s Drugs for Drunks a Somalia jí v únoru 2011 vyšel debutový dlouhohrající vinyl Faded Heart u italského vydavatelství Mannequin Records. O rok později následovalo druhé LP Breathless (Rough Trade / Mannequin). Valentina Mushy používá výhradně analogovou elektroniku, formálně se přiklání k 80s zvukové estetice, dark wave minimalismu, kraut-psychedelii či cyber popu a nabízí svébytné melancholické a temně laděné abstraktní audiovize. Valentina je též architektka a grafická designerka, její vizuální práce byly součástí mnoha výstav po celém světě, jako například Zumba & Goliath EXPO 2010 v Austrálii.

Info

Termíny tour:
09/1 Ústí nad Labem @ Prostor Mumie
10/1 Praha @ K4
11/1 Berlin @ Madame Claude
12/1 Plzeň @ Divadlo Pod Lampou
13/1 Pardubice @ Klub 29
15/1 Olomouc @ Galerie U Mloka
16/1 Košice @ Tabačka Bar
17/1 Vienna @ Transporter
18/1 Brno @ Boro (w/ Eric Chenaux)
19/1 České Budějovice @ Dům umění / Ostinato Festival (w/ Eric Chenaux)

Odkazy:
www.blacktarjesus.bandcamp.com
www.mushy.bandcamp.com
www.seekharborbooking.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Simply Red oznamují turné a novou desku

redakce 23.09.2019

Krátce po oznámení, že nové album Blue Eyed Soul vyjde zkraje listopadu, Simply Red dnes odtajnili detaily chystaného turné.

6. ročník přehlídky Be2Can představí profil Fatiha Akina

redakce 23.09.2019

Letos v rámci sekce Be2Can Fokus dostane prostor tvorba německo-tureckého režiséra Fatiha Akina i jeho kontroverzní portréte sériového vraha ve snímku U Zlaté Rukavice.

Nová ženská tvár na slovenskej scéne - Blanch

redakce 21.09.2019

Blanch je najnovším prírastkom Slnko Records, za ktorým stojí skladateľka, speváčka a gitaristka Bianca Macková.

Be2Can - To nejlepší z nejprestožnějších filmových festivalů

redakce 21.09.2019

I letos naleznete v nabídce Be2Can hraniční, provokativní zážitky i robustní filmy-romány, filmařské legendy i čerstvou krev současné arthouse scény.

Německá indie střela Giant Rooks míří do Prahy

redakce 21.09.2019

Na domácí půdě si vydobyli pověst jedné z nejzábavnějších koncertních mladých kapel, u nás své kouzlo předvedou ve smíchovském klubu Underdogs'.

Polská pianistka Hania Rani na turné

redakce 20.09.2019

Talentovaná pianistka a skladatelka Hania Rani v rámci svého podzimního tour odehraje jediný český koncert v Kopřivnici.

Nový projekt Jungstötter v Lese

redakce 20.09.2019

Skladby Jungstötter svou intenzitou těžknou podobně jako hudba Bad Seeds nebo Tuxedomoon. Nový projekt v Café v lese.

Jeden z nejrychlejších rapperů světa Ocean Wisdom v Roxy

redakce 20.09.2019

Roxy hlásí silný rapový podzim.

Floex pokřtí remixy Machinaria

redakce 19.09.2019

Křest remixového alba Machinarium Remixed, kterým počítačová hra Machinarium studia Amanita Design oslaví své 10. narozeniny.

Amanda Palmer představila nový klip

redakce 19.09.2019

Amanda Palmer chystá v prsžkém Divadle Hybernia téměř tříhodinový koncert a zároveň představuje nový videoklip.