Zprávy / Nové desky

Blame Your Genes vydáva EP Skins

Blame Your Genes vydáva EP Skins

redakce | Zprávy / Nové desky | 27.11.2022

Lukáš Zdurienčík, ktorý stojí za projektom Blame Your Genes, je stálicou slovenskej klubovej scény a pravidelným tvorcom tanečnej hudby, ktorá kombinuje zvuk vhodný do klubov, ale aj rádií či obývačiek poslucháčov. Na svoj posledný väčší počin, EP Friends z roku 2021, nadväzuje novým EP Skins, ktoré obsahuje päť autorských skladieb producenta, spolu s remixom na úvodnú skladbu Ruins od slovenského producenta Whitheho.

fotogalerie z vystoupení v Praze zde

Okrem Whitheho sa na EP Skins objavujú prvýkrát aj spolupráce s vokalistkami. V skladbe Rush sa o vokál postarala mladá pesničkárka Timea, v piesni Moss môžete počuť spev DJky a producentky Neraev. Pri tvorbe sa inšpiroval, ako tomu bolo aj v minulosti, hlavne elektronickou hudbou 90-tych rokov, ktorej chcel dať súčasnejší zvuk. V šiestich skladbách z EP Skins mieša analógové syntetizátory s živými vokálmi, prípadne s vokálovými samplami a tanečnými beatmi, ktoré sú už typickými prvkami jeho zvuku.


Skins vyšiel digitálne na všetkých streamovacích platformách 23. novembra a ako prvý počin aj na vinyle. Ten vydáva Blame Your Genes v spolupráci s bratislavským labelom Well Played Records. Vizuál platne vytvorili dve mladé umelkyne – Paula Malinowska, ktorá sa postarala o 3D art, ktorý zdobí prednú a zadnú časť obalu platne. Jej futuristické grafické prvky a písmo vytvorila grafička Karolína Brenkusová, s ktorou label spolupracoval aj v minulosti a je aj autorkou ich vizuálnej identity.

Info

Blame Your Genes –⁠ Skins (Well Played Records, 2022)
Bandcamp vydavatelství

foto © Marek Pupák

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Hvozd nahrali poctu Filipovi Topolovi

redakce 27.01.2023

Novinka Krehkou krajinou posúva poetickú kombináciu šanzónu a kabaretu s punkovými koreňmi o niečo ďalej.

Nové EP Běž Pryč! Pána Nuslí

redakce 25.01.2023

Setkáte se s nuselskými legendami a s putykami, které neodvratně podléhají útokům ze strany developerů, baristů a výběrové kávy.

The Compositions 1960

redakce 13.01.2023

V posledním dvojčísle bulletinu Jazz byla nalepená dopisní obálka s partiturou amerického umělce La Monte Younga nazvaná Composition 1960 #9.

BCAA system s projektem Awoo

redakce 11.01.2023

Release alba je doprovázen příběhem o přeměně hudebníka Bílej kluk do virtuální postavy Awoo uvězněné v paralelní dimenzi a jeho snaze o návrat do naší reality.

FDK se vrací po třinácti letech

redakce 10.01.2023

V temném postmetalu FDK je prostor pro mělencholické odstíny, deska ale stejně jako ty minulé umí tnout do živého a zejména zavalit svou imponující hutností.

Místa kam se nechystáš podle Audio Attaché

redakce 09.01.2023

Kapela se přiklonila ke zvuku svých dávných vzorů i současných hrdinů, žánrově na pomezí indie, shoegazu někde snad až postpunku.

Jihočeští ŁŪT a NĀV vydali splitko

redakce 08.01.2023

Celý split byl nahrán a smíchán tradičně v Low Resolution studiu a vyjde i na kazetách pod značkou NAAB.

Smrad v síni tradic větrá Ctib

redakce 04.01.2023

Deska obsahuje čtrnáct podvratných disco-ego-punkových vypalovaček plných divných a znervózňujících zvuků.

Debut chalapeño vyjde v lednu na vinylu

redakce 02.01.2023

Album Endless Iridescence zve posluchače do vod vlnících se lo-fi samplů a analogových perkusí.

Nová deska brněnských Levantadores

redakce 01.01.2023

Kdo je Don Vajumi a co je aquaboogie v názvu alba? To se snad dozvíme v jejich budoucí tvorbě.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace