Články / Sloupky/Blogy

blbka na rajzu: Spectaculare III. (Jon Hopkins)

blbka na rajzu: Spectaculare III. (Jon Hopkins)

mexhouse | Články / Sloupky/Blogy | 31.01.2014

To máte tak... Ale abych nelhal - Jon Hopkins měl být můj osobní Spectaculare vrchol, zopakování orgasmického zážitku z letních Katovic, kde rozduněl několik tisíc maniaků velmi hutnými bassovými brejky. A já si mohl palčivě vzpomenout třeba na set Adama Freelanda na Proboštských jezerech léta páně... nevimtyvole, to byl i bůh mladý. Jenže open air je trochu něco jiného než plná Akropole. Frederic Robinson nepromine, a já sám sobě taky ne, ale fronta na šatnu byla tak ukrutná, že jsem oběhl i Hostivař, než se dalo vejít.

Jon Hopkins je zajímavý tím, že kombinuje zvuky hudebních nástrojů a syntetické pláty, je zajímavý mixem sladkobolnějších prvků, noiseových elementů a čistě tanečního parketu. Pak už záleží na rovnováze nebo na charakteru akce. Zatímco na Nowa muzyka to byla hluková lázeň daná aparátem a prostorem, velmi fyzický zážitek plný nevtíravých, omračujících ploch, v Akropoli se odehrála solidní diskoška. Řekněme páteční Roxy. Skladby většinou rezignovaly na složitější pasáže, vykostěná páteřní linka, fade outy, ruce hore, ječák. Nebyl čas na překvapivější zvraty nebo další zvukové plány, a když už, Hopkins track nesmyslně utnul. A hrozně spěchal, i když nebylo kam, přídavek do ztracena, i na Akropoli bylo brzo. Na druhou stranu sukces ohromný, Jon je krasaveček a vyžívá se v pohybech za strojem, v čudlikování je brilantní, i když to někdy trochu vypadá jako Kluci v akci. Další vyprodaná akce Spectaculare naplňuje nadějí už jen proto, že to může být jen první z dalších ročníků, od Lunchmeatu NEONE jsem se tak dobře neměl, jakkoliv jsou to nesrovnatelné akce.

Počkat počkat, abych se nepletl: nemám vůbec nic proti Roxy, ba naopak: těla, tanečky, drogy a prdýlky, naklepané tělo bpm, jeden dlouhý výkřik a samá rozkoš, páteční prasečina, miluju. Ale kde jsme to začali... U Jona Hopkinse?

Info

Jon Hopkins (uk)
30. 1. 2014, Palác Akropolis, Praha

foto © Michal Hradecký

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Katetr: Vytáhni si hlavu z vreca

Jarmo Diehl 18.04.2021

Idea přišel s klipem k poněkud infantilnímu tracku Hraju si, kde s přáteli rapuje o tom, že má péro, žmoulá ho a verbálně klohní.

Bubny Voices: z Prahy do Kyjeva a zase zpátky

Iryna Zahladko 15.04.2021

Na konci prosince loňského roku vydal ukrajinský hudební label System album Bubny Voices, které je svéráznou hudební dokumentací areálu v okolí Nádraží Praha-Bubny.

Katetr: Nedívej se, mami! (a další prolákliny kontinua)

Jarmo Diehl 11.04.2021

Číslo jedna na streamech drží Refew x Roleeexx, kteří repujou o tom, že jen oni jsou real. Co je nového u Milion+? Terénní sběry, folklór i písničkáři. Peklo.

Šejkr #50: Sejde z mysli?

Michal Pařízek 08.04.2021

O Praze ožralé, nočních procházkách, porušování zákona i pozoruhodném algoritmu zasutých vzpomínek. Před dnešním vysíláním dalšího Šejkru na Radiu 1.

Katetr: Jak zrecyklovat stovky dýlerpytlů

Jarmo Diehl 04.04.2021

Acid punk, gotika, slowcore i poštovní kufr Olivera Torra. Marpo, Ben Cristovao a další roztleskávačky. Na strunách srdečních.

Anketa: Promo vs. video (Soundczech)

redakce 31.03.2021

Účastníků výzvy SoundCzechu se ptáme, jak spolupráce dopadla a jak lze videoformátu využít v rámci propagace.

Šejkr #49: Máme se dobře, ale špatně to snášíme.

Michal Pařízek 25.03.2021

Když je ráno hezky, tak je fajn, když není, tak je to nanic. Trochu prvobytně pospolná společnost, ano… O Haně Hegerové, Danu Sartainovi i Radiu 1.

Vstupní prohlídka: Sam Handwich

redakce 22.03.2021

Čtveřice mladých můžu spojuje své síly do chutného akusticko-elektronického sendviče s příchutí šťavnatých syntezátorů s bohatou kytarovou oblohou. Co nám o sobě řekli?

Šejkr #48: Co je to vlastně to rádio?

Michal Pařízek 10.03.2021

Noční telefonáty moderátorům jsem si pak vybavil, když o podobných zkušenostech plamenně vyprávěla Apačka, která si díky svému unikátnímu tempu vybrala pro pořad Moonshine právě noční směnu.

Nick Cave a Warren Ellis o zmaru a odchodech

Veronika Mrázková 03.03.2021

Z desky ční fatalismus i sentiment. Koneckonců, výmluvné jsou už názvy skladeb: Hand of God, Old Times, Lavenders Field, Balcony Man.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace