Zprávy / Nové desky

Bloome, druhé EP a první singl

Bloome, druhé EP a první singl

redakce | Zprávy / Nové desky | 09.12.2020

Pražská dvojice Bloome tvořená Kristine Jandečkovou a Martinem Fejfarem plánuje začátkem příštího roku vydat druhé EP, na kterém se rozhodli posunout svůj styl popovějším směrem. Prvním singl Let It Go s disco rytmem vznikl v létě v Portugalsku a dokonale vystihuje náladu bezstarostných pozdních letních večerů strávených na pláži.

Za produkcí a textem písně stojí oba hudebníci. S mixem písně vypomáhal producent Bojan Bojic a Lukáš Kostka z kapely Sergeant Jammer, v které Martin dříve působil, ale kvůli škole se rozhodl raději skládat hudbu doma a založit projekt Bloome: „Přesto, že nám s postprodukcí písně pomohli naši přátelé, tak naší největší výhodou je, že nejsme na nikom závislý. Let it Go jsme začali tvořit v létě v době, kdy jsem se akorát začal učit na zkoušku z neurologie, potřeboval jsem v té době nějaké odreagování od všeho toho stresu se školou. Skladba sice vychází o několik měsíců později, než jsme chtěli, ale v době, kdy všichni potřebují trochu vydechnout, přijde takové odreagování vhod,“ komentuje skladbu Martin.

Info

Bloome
Fb kapely

foto © Andrea Bláhová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vychází debut noiserockových Sinks

redakce 13.05.2021

Trojice autentickým způsobem klopýtá a překračuje překážky, které skýtá zlomyslná každodennost jednoho z nejživějších českých měst.

The Ills zrekonstruovali svoj prvy album aj s nikdy nevydanou skladbou

redakce 13.05.2021

Myšlienka na možné prepracovanie materiálu z debutu prišla práve po oslavách 10. narodenín, kde kapela v pôvodnom zložení hrala niekoľko starých skladieb.

Floex vydává herní soundtrack - Papetura

redakce 12.05.2021

Hudba na Papetura Soundtrack odráží křehkost papíru, strach ze samoty a destrukce i naději a přátelství.

František Skála & Provodovjané

redakce 11.05.2021

„Na nenáviděné dechovce, kterou nás – máničky – krmili komunisti, není ve skutečnosti nic špatného, říká František Skála.

Nová deska Ruinu

redakce 11.05.2021

Pražské trio Ruinu vydává po čtrnácti letech a třinácti živých nahrávkách první studiové album Left Behind.

Gurun Gurun vydali benefiční album

redakce 10.05.2021

Čtveřice Gurun Gurun doposud vydala dvě alba na japonsko-britském labelu Home Normal, absolvovala japonské turné a hrála například i v londýnském Café Oto.

Malé lesní ukolébavky Tomáše Háčka

redakce 09.05.2021

Ambientní struktury plné pestrých atmosférických nálad, melodických střípků a hudebních nápadů, které bez přestání tepou na bránu vaší fantazie.

Marián Slávka vydáva odtlačok svojej duše s číslom dva

redakce 09.05.2021

Líniu intímnej klavírnej tvorby kombinovanej s elektronikou rozvíja Marián Slávka v ôsmich nových skladbách na albume Vláska 2.

Ticho před pandemickou bouří podle Plusminusnula

redakce 07.05.2021

Čtveřice Plusminusnula přichází po čtyřech letech s novým albem. Jmenuje se Nový zprávy žádný a zachycuje atmosféru společnosti konce desátých let.

Banausoi vydávají debutové album Imagines

redakce 06.05.2021

Kolekce zvukových příběhů je utkána tkanivem radikální improvizace a mytologie antického Řecka.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace