Akce

BOO natočili první videoklip

Květy hrají Psí vojáky + BOO
28. 05. 2022 20:00
Kabinet múz, Brno

BOO vydávají po více než 25 letech od založení kapely svůj první videoklip k singlu Things, a to se vskutku hvězdným obsazením. Křest klipu proběhne na prvním letošním koncertu kapely 28. května v Kabinetu múz v Brně.

Čerstvý audiovizuální počin kapely BOO dává tušit, že loni ohlášený comeback této legendární formace byl míněn navýsost vážně. Tématem písně Things je absurdita lidské touhy po nových, často nepotřebných věcech, která ještě nabyla na intenzitě v uplynulých dvou letech pandemické krize. Scénář videoklipu spisovatelky a muzikantky Hany Stinky Lundiakové dovozuje důsledky našeho chování ještě o něco dál: díky své maniakální závislosti na věcech se člověk sám věcí stává…

Jednotlivé kontrastní póly konzumního řetězce představují Karel Dobrý v roli Člověka a Marek Daniel v roli Skladníka. Ztvárnění nevinného a rušivého elementu v podobě postavy Dítěte se s grácií ujal mladý Mikuláš Hribal. Pro režiséra klipu Radima Špačka sice formát hudebního videoklipu není úplně typický, ale zkušenosti s tímto druhem tvorby rozhodně má (režíroval např. klip Pikola od kapely WWW). Koncem 90. let navíc spolupracoval na pořadu České televize 60 věnovaný alternativní hudbě. I proto nabídku natáčení přijal a jak sám říká, v žádném případě nelituje: „Bylo mi jasné, že klipy nejsou celovečerák ani seriál, že to bude skoro zadarmo, ale občas je fajn udělat něco jen tak pro radost. A pracovalo se mi báječně. Jsem rád, že se v našem týmu objevila scenáristka Hana Lundiaková, která tomu dala hlavní nápad i nespočet bizarních detailů, a taky mladý kameraman Kryštof Kučera. Ten do klipu zase otiskl hodně originální vizuální styl. Všechno do sebe příjemně zapadlo a doufám, že si ho diváci pustí víckrát než jednou.“

Kapela BOO právě dokončuje nahrávání materiálu na novou, v pořadí třetí desku, která vyjde na podzim tohoto roku. Videoklip Things bude slavnostně pokřtěn 28. května na prvním letošním koncertě v Kabinetu Múz v Brně.

Info

BOO
Fb kapely

Živě:
Květy hrají Psí vojáky + BOO
28. 5. 2022 20:00
Kabinet múz, Brno
Fb událost

foto © se svolením BOO

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Full Moon #133: Hurá, písničky

redakce 16.05.2022

Dublinští Fontaines D.C. patří v rámci nové britské kytarové vlny mezi tradičnější křídlo, přesto, nebo právě proto, jsou z této scény nejúspěšnější.

Vychádza Echo Cube od Analogrunner

redakce 16.05.2022

Echo Cube je citlivo vyskladaná mozaika elektronických skladieb, demonštrujúca rôznorodosť a zvukofarebnosť.

Heartcore Records pomáhá dětskému domovu ve Strážnici

redakce 16.05.2022

Berlínské hudební vydavatelství Kurta Rosenwinkela pokračuje v charitativní činnosti. Pomáhá financovat hudební vzdělání dětí z dětského domova ve Strážnici.

Holy Fanda & The Reverends vydávají album

redakce 15.05.2022

Dopisy v lahvi v produkci Martina Tvrdého je nabité silnými písněmi, originálním zvukem a výpovědí, která překypuje emocemi.

Rafael Anton Irisarri přidává druhý koncert v Planetáriu

redakce 15.05.2022

Irisarri a vizuální show na kupoli Planetária? Hned nadvakrát.

Festival MikuLOVE nabídne fúzi Už jsme doma a Hradišťanu

redakce 15.05.2022

Hudebníci obou formací zahrají nově zaranžované skladby z repertoáru Už jsme doma i Hradišťanu, a to v poměru přibližně půl napůl.

Mariza ve velké Lucerně

redakce 14.05.2022

Stejně jako blues, i fado kombinuje poetickou zkratku s hořkostí, touhou i nadějí, a nejlépe zní s kytarovým doprovodem.

Střed zájmu: Redefinice prostoru

redakce 14.05.2022

Kancelář Kreativní Evropa ve spolupráci se Studiem ALTA představí na mezinárodní konferenci Trans Europe Halles 93# dvanáct inspirativních příkladů inovativního přístupu k prostoru.

Circuit des Yeux v říjnu v Praze

redakce 13.05.2022

Před temnou realitou a bezútěšným žalem nad ztrátou svého blízkého přítele utíká Haley Fohr do -io, metafyzického prostoru zalitého všepohlcující hřejivou oranžovou barvou.

Lucie Redlová dozrála k lidovkám

redakce 13.05.2022

Valašská písničkářka posílená Jiřím Hradilem i horňáckými hudci vzdala hold svým kořenům, Jitce Šuranské i Davidu Stypkovi.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace