Zprávy / Festivalové

Břímě běsu a další legrace na Festivalu otrlého diváka

Břímě běsu a další legrace na Festivalu otrlého diváka

redakce | Zprávy / Festivalové | 26.02.2023

Máloco se vyrovná zkušenosti, když sledujete horor či třeskutě směšný brak ve společnosti tří stovek stejně naladěných lidí. Kmenová přehlídka pražského kina Aero vedle toho nabízí řadu interaktivních projekcí, kde za pomoci náležitě laciných a kutilsky vytvořených prostředků filmy nezůstávají jen na plátně, ale pronikají přímo do sálu. Festival otrlého diváka je po osmnácté opět tady. 6. až 12. března 2023 se zaměří na filmy s tématem mateřství.

V průběhu otrlého týdne festival nabídne buclaté plody brakových snažilek, nízkorozpočtová nedonošeňátka, stoplacentní zábavu i rizikové filmy, a kdoví, možná se u některých projekcí i smíchy nebo hrůzou rozkojíte. První den zahájí slasher Sesterstvo smrti a po něm novinka Děcka proti emzákům, která by obstála i jako úchylnější verze Stranger Things s o poznání sprostějšími protagonisty a výrazně nechutnějšími antagonisty. V úterním programu zjistíte, že filmy 2001: Vesmírná odysea a Rosemary má děťátko nemají společného sice nic, ale jejich dítě by se jmenovalo Břímě běsu.


Ve středu 8. března už diváky ale čeká první ze čtyř live dabingů. „Díky nezaměnitelnému přednesu i kreativnímu přístupu našich simultánních překladatelů získávají již viděné filmy zcela nový rozměr,“ říká Jiří Flígl, ředitel kina Aero a jeden z organizátorů festivalu. Namísto tiché adorace kinematografického umění tak na festivalu zažijete projekce, kde se sál otřásá salvami smíchu či vyděšeným řevem. Mezi tyto projekce patří už téměř vyprodané filmy: Kdopak to vraždí II, Toxičtí křižáci, El Santo proti mumiím z Guanajuata. Hned první zmíněný se zabývá experimenty na těhotných. Ženám, které jsou zrovna „v tom“, bychom ale tuhle středeční projekci úplně nedoporučovali. Křečovitý smích by totiž mohl vyvolat předčasný porod. Oproti tomu Toxičtí křižáci jsou možná vhodní i pro děti. Ale je to na vaši zodpovědnost. O čem to je? Představte si Želvy ninja, ovšem vykoupané nikoli v mutagenu, ale v barelu s poctivým radioaktivním odpadem – a místo nunčak a dýk vyzbrojené mopem s vlastní inteligencí.

Z programu ještě vytáhneme páteční projekci tyrolské hoblovačky Žhavé Alpy, která bude zvláštní v tom, že si diváci zahrají bingo, sobotní péčko Rozkvět Misty Beethoven a nedělní přednášku Antonína Tesaře Filmový hovnocuc: Zázrak zrození. „Tentokrát se s diváky podělím o své oblíbené scény z brakových filmů obsahujících nejbizarnější porody, potraty a další podivnosti spojené se zázrakem zrození,“ zve otrlé diváky průvodce letošním pásmem komentovaných filmových ukázek.

Info

Festival otrlého diváka
6.–⁠12. 3. 2023
Kino Aero, Praha
web festivalu

foto © se svolením Festivalu otrlého diváka

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Lisabonská edice Sónaru proběhne už příští týden

redakce 25.03.2023

Na sklonku března vystoupí Folamour, Max Cooper Live, WhoMadeWho, VTSS, Rui Vargas, KiNK Live, Mochakk, I Hate Models, Or:la, Héctor Oaks Live, SHERELLE x Kode9 a další.

Nový tachovský Festival Muziq

redakce 24.03.2023

Návštěvníci se můžou těšit na deset interpretů, z nichž určitě největší pozornost vyvolá rozpustilý tanečník, milovník disca, starých samplerů a analogových syntezátorů.

Rico Nasty, Rozi Plain a Duo Ruut na Pohode

redakce 23.03.2023

Line-up festivalu Pohoda sa rozrástol o ženské mená súčasnej svetovej hudobnej scény.

Unikátní koncerty v kostelech i zbrusu nová jména oznamuje Moody Moon Noize

redakce 22.03.2023

Program čtvrtého ročníku Moody Moon Noize bude opět žánrově doširoka rozpřažený, s akcentem na čerstvé zástupce domácí a slovenské scény.

Tallinn Music Week nabídne hudbu, umění i nápady

redakce 22.03.2023

Tallinn Music Week v květnu již po patnácté zaplní estonské hlavní město hudbou, uměním a nápady zítřka!

Beseda přihazuje The Murder Capital

redakce 21.03.2023

Dramaturgové třicátého ročníku festivalu pokročili do další fáze výběru kapel a hlásí potvrzené dvě třetiny programu.

Postmodern Jukebox na Groove Brno

redakce 21.03.2023

Projekt s oblibou kombinuje moderní popové a rockové hity s klasickými žánry jako jazz a swing.

Obscene Extreme 2023 přiveze Carcass i Suffocation

redakce 21.03.2023

Již tradičně se to nejdůležitější zdaleka neodehrává jen na pódiu, ale v moshpitu nalezneme nevěsty i nejrůznější zvířecí druhy.

Tauron Nowa Muzyka posiluje lineup

redakce 18.03.2023

Festival již dříve oznámil vystoupení interpretů jako jsou Billy Woods, Helena Hauff, Oneohtrix Point Never, Sudan Archives nebo William Basinski.

Mezinárodní den jazzu, open air

redakce 18.03.2023

Hlavním tahákem největšího jazzového open air festivalu u nás je londýnská šestice Molotov Jukebox.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace