Akce

Britští Crippled Black Phoenix se vracejí do Prahy

Crippled Black Phoenix (uk) + Soft Kill (us) + Fotocrime (us)
30.03.2019 20:00
Underdogs´, Praha

Britští Crippled Black Phoenix se vracejí do Prahy, tentokrát v rámci evropského turné k nové desce Great Escape, která vyšla letos v září na labelu Season of Mist. Spolu s nimi se na turné vydávají dark wavoví Soft Kill a Fotocrime. Všechny tři kapely si už svou pražskou premiéru odbyly, takhle pěkně pohromadě je tu ale máme poprvé. V Underdogs' se na ně můžete těšit v sobotu 30. března.

Britskou kapelou Crippled Black Phoenix prošla řada talentovaných hudebníků. Ústřední postavou je multiinstrumentalista Justin Greaves, původně bubeník v Iron Monkey a Electric Wizard, který se chopil kytary a společně s Dominicem Aitchisonem z Mogwai dali základy Crippled Black Phoenix. V současnosti má kapela osm členů: Justin Greaves (zpěv, bicí a perkuse, kytara, baskytara, samply, pila), Ben Wilsker (bicí), Daniel Änghede (kytara, zpěv), Jonas Stålhammar (kytara), Tom Greenway (baskytara), Mark Furnevall (sytnetizátory, hammond varhany, zpěv), Helen Stanley (piano, sytetizátory, zpěv, trumpeta) a Belinda Kordic (zpěv, perkuse). S novou deskou Great Escape, která vyšla letos v září na francouzském nezávislém labelu Season of Mist, se CBP vydávají dál za novými hudebními dobrodružstvími a nechají vás proniknout ještě hlouběji do svého vnitřního vesmíru. Ideální deska na dlouhé zimní noci. Přes zimu naposloucháte a začátkem jara si můžete s plnou parádou užít živé vystoupení.

Portlandští Soft Kill se dali dohromady v roce 2010. Nová deska Saviour, která vyšla v květnu 2018 na Profound Lore Records, je Gravovou osobní zpovědí, pomocí níž se vyrovnává s tragickými životními událostmi. I přes tíživé emoce tahle deska pulzuje životem. Jako producent se na ní podílel Benjamin Greenberg, který spolupracoval třeba s Uniform, The Men nebo Algiers.

Fotocrime jsou “služebně” nejmladší kapelou večera. Vydáním dvou EP Always Hell and Always Night v roce 2017, po kterých letos v květnu následovalo debutové LP Principle of Pain se Fotocrime vyprofilovali jako jedna z hudebně a vizuálně nejvýraznějších kapel na syth wave / post punkové alternativní scéně. Na všech svých deskách zůstávají věrní dark wave estetice – můžete se tak těšit na typickou kombinaci drum machine beatů, analogových syntetizátorů a poctivých kytar.

Info

Crippled Black Phoenix (uk) + Soft Kill (us) + Fotocrime (us)
30. 3. 2019 20:00
Underdogs', Praha
fb událost

foto © Marton Bodnar

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Ider a podivný pop o životě mileniálů

redakce 25.05.2019

Šest let dlouhá kreativní spolupráce spřízněných duší Megan Markwick a Lily Somerville dala vzniknout nahrávce Emotional Education.

Do Brna se vrací Ryder the Eagle

redakce 24.05.2019

Adrien svým zpěvem doširoka otevírá své srdce a nechává proniknout své skutečné já ze svých upřímných, rozervaných písních.

Food Not Bombs hudbou proti válce

redakce 23.05.2019

Podpořit hnutí Food Not Bombs, které se nenásilnou cestou snaží upozornit na stále zvyšující se výdaje na zbrojení a válku.

Sbohem a řetěz jako festival

redakce 22.05.2019

Hudební festival k 54. nedožitým narozeninám Filipa Topola. Zahrají Mucha & Petr Gablas, Květy či Budoár staré dámy.

Decultivate před Full of Hell, na Brutal Assaultu i s novou deskou

redakce 21.05.2019

Další porce špinavého hardcoru v duchu Cursed nebo Baptists říznutého skandinávským crustem vyjde jako limitované split LP.

Gwenifer Raymond: american primitive po velšsku

redakce 21.05.2019

Kytaristka Gwenifer Raymond vystoupí v Punctu s precizními suitami ve stylu american primitive.

Jihoafrický písničkář Jeremy Loops odstartuje podzimní turné v Praze

redakce 21.05.2019

Díky prolínání živé hudby se zvukovými smyčkami i vřelým kontaktem s diváky se celý večer mění ve velkou spontánní jam-session.

Volbeat se vrátí společně s Baroness

redakce 20.05.2019

Volbeat potvrdili návrat sedmým albem Rewind, Replay, Rebound. Živě ho představí v Praze spolu s Baroness a Danko Jones.

Insania podruhé pokřtí Kacířův kancionál

redakce 20.05.2019

Křest provokativní knihy nabité energií hříchu, třaskavými tématy a humorem proběhne v žižkovském Paláci Akropolis.

Bad Names budou mít showcase v Kasárnách

redakce 19.05.2019

Pražský nezávislý hudební label Bad Names na podiu Kasáren představí v plné sestavě svou dystopickou elektroniku i písničkářství 3.0.