Zprávy / Nové desky

Brněnští Corposant vydávají novou desku

Brněnští Corposant vydávají novou desku

redakce | Zprávy / Nové desky | 02.02.2015

Milovníci lichých rytmů zpozorněli, když vody českého metalového rybníka rozčeřila 21. ledna 2015 brněnská progressive-metalcorová kapela Corposant, která vydala své druhé EP s názvem Consequences. Pod vedením Jaroslava Lukáče ze studia Negative Tunes, který má na svědomí například zvuk nedávného objevu Stroy či připravovaného singlu Atari Terror, nahrála kapela čtyři plnohodnotné skladby s celkovou stopáží přes dvacet minut. Za svůj teprve krátký život již EP Consequences vyneslo kapele ocenění "Tip týdne" na hudebním serveru Bandzone.


Corposant si vydobyli renomé jak svými energickými koncerty, tak minulým EP My Hard Reborn z roku 2011. Na něm kritika oceňovala zejména instrumentálně komplikované písně vymykající se obvyklému schématu sloka-refrén, přesto nerezignující na emotivní melodické momenty. Na novém EP se kapela pokusila tento přístup ještě prohloubit: "Technické pasáže jsou ještě lámanější a brutálnější, zatímco melodické momenty výraznější a monumentálnější. Na první poslech to může být pro někoho možná až odrazující, ale věřím, že po čase se deska zaryje pod kůži a člověk ji dokáže poslouchat i bez kalkulačky v ruce," vysvětluje kytarista Roman Fianta.

Na EP nechybí ani hosté, v titulní skladbě Consequences tak můžeme slyšet třeba Pavla Svačinu z populárních strážnických Shadow Area. EP Consequences je k dostání jak v digitální distribuci, tak na fyzickém nosiči, který je možno objednávat z webových stránek skupiny.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.

Vyjde album Miroslava Tótha s Dystopic Requiem Quartet

redakce 23.02.2021

Zároveň sa v online prenose uskutoční premiéra hudobného diela, ktoré spracúva silný príbeh z minulosti a nesie jasný odkaz súčasnej spoločnosti.

Koreňova Zelenina vydává první desku

redakce 19.02.2021

Bratislavská hudební skupina Koreňova Zelenina vydává svoji první desku.

Popové nahlédnutí do duše Ellie Dandelion

redakce 18.02.2021

První oficiální EP Vivid, vydané pod platformou Agrose, je narozdíl od předchozí tvorby o poznání synthovější a rytmičtějí.

hUSa je mrtvá, ať žije Venera

redakce 18.02.2021

Venera na svém prvním albu servíruje vybrané pochoutky současného pojetí posthardcore, grunge, spacerockové scény.

Teepee vychází WTOB Remixes

redakce 17.02.2021

Čeká vás chill elektronika, house i techno, tracky fanoušky nepochybně donutí tančit i v domácím prostředí.

Tryo debutuje, a to u Kabinet Records

redakce 16.02.2021

V barevném indie projevu kapely, který chvílemi překrývá mlhavý shoegaze háv, jsou cítit nejen vlivy kultů jako Pink Floyd nebo The Doors, ale také jména jako Orville Peck či Real…

Kill the Dandies! vydali novinku Your Blood My Veins

redakce 15.02.2021

Nezapřou okouzlení psychedelií, postpunkem nebo soulem, zároveň ale jejich nahrávka přináší křehké i zasněné momenty s rozmlženými konturami trip hopu.

Post-hudba vydává druhý singl a oznamuje novou desku

redakce 12.02.2021

Elektropopové duo Post-hudba ohlašuje dva roky po vydání desky Není se na co těšit nové album. Svět na konci roku nula vyjde v březnu a představuje se už druhým singlem…

Richard Autner vydáva debut

redakce 12.02.2021

Záujem vydavateľstva Richarda nakopol, aby niektoré nápady oprášil, podokončoval a použil texty, ktoré dlhšie hľadali vhodný inštrumentálny podklad.

Hugo Hauskrecht s indie elektronickým albumom

redakce 11.02.2021

Nahrávka Stena vznikala spontánne, pracoval na nej celý minulý rok, ale väčšina pesničiek nevznikla s cieľom vytvoriť album.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace