Zprávy / Nové desky

Bükko Tapes se vrací s novou kazetou

Bükko Tapes se vrací s novou kazetou

redakce | Zprávy / Nové desky | 17.07.2016

Tuzemské alternativní vydavatelství Bűkko Tapes se po odmlce vrací s dalším přírůstkem ze série kazetových releasů. Analague Contact je společnou kooperací producentů Heavenchord & El Choop z Ruska a Velké Británie. Oba producenty spojuje láska ke špinavému zvuku páskových smyček a rovným beatům. Své cesty už zkřížili v podobě vzájemných remixů, ale na společné kazetě nesoucí příznačný název Analogue Contact poprvé spolupracovali na souboru skladeb pro společnou nahrávku. Kazeta Analogue Contact obsahuje šest skladeb a postupně rozdmýchává atmosféru od táhlých ambientních ploch až k repetitivním smyčkám topících se v šumu a nekonečném dozvuku.


Nahrávka je k dispozici jak digitálně ze stránek vydavatelství, tak i ve formě limitované edice kazetových nosičů obohacených o 3D artwork z portfolia české designérky Krstn Klkv. Součástí hudebního multipacku jsou i 3D brýle pro umocnění vizuálního zážitku a především zářivě zelená kazeta a oprávnění ke stažení digitální kopie. Vydavatelství Bűkkotapes následuje dalším krokem k prozkoumávání fenoménu takzvaných bedroom producentů a od posledního experimentu s vydáním floppydisku opět hledá přesah hudebního nosiče směrem k vícerozměrným uměleckým formám.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Miroslav Černý vydává Surrealistickou operu Frankenstein

redakce 28.11.2022

Album vyjde pouze na vinylu, součástí limitované edice bude ručně číslovaný a signovaný grafický list od umělce Františka Skály.

Blame Your Genes vydáva EP Skins

redakce 27.11.2022

Blame Your Genes vydáva svoje štvrté EP v spolupráci s bratislavským labelom Well Played Records prvýkrát aj na priehľadnom limitovanom vinyle.

Martin Zajko predstavuje sólový album

redakce 25.11.2022

Gény muzikanta má v krvi a za sebou nespočetne hudobných spoluprác s Richardom Müllerom, Janou Kirschner či Simou Magušinovou.

Andre Šulcová vydává Opportunities

redakce 25.11.2022

Její suverénní hlasový projev a autorský rukopis jdou ruku v ruce s tím nejlepším ze současného amerického písničkářství.

Urn vydáva tretí sólový album

redakce 24.11.2022

Album nie je plne elektronický ani akustický. Nejde o jazz ani trap, ale… Presvitá z neho veľa.

Heiden na vinylu

redakce 21.11.2022

Deska pojednává o životě a lidech v Bílých Karpatech, tamní nehostinné přírodě, vnitřních nejistotách a strachu z otázek, na které se mnohdy nedaří najít odpovědi.

Album Ľuba Burgra plný nečakaných spoluprác

redakce 21.11.2022

Citlivý a hravý, no zároveň drzý, mrazivý a priamy. Razantnou rytmikou sa necháte vtiahnuť a pokyvkávať, a nenechá vás ľahostajným.

Sklizeň Polí5

redakce 20.11.2022

Jistěže by bylo ideální sklizeň pohodlně rozložit rovnoměrně do celého roku. Občas se to daří, ale život kapel je živelný, řídí se vlastními pravidly.

Arleta vydává třetí EP. Sex

redakce 18.11.2022

Čtyři skladby vznikly v úzkém kruhu její nejvěrnější crew a navazují na výrazný rukopis syrové a tvrdé poetiky, nekompromisního postoje a temných pohlcujících beatů.

Raritky Hidden Orchestra na novém albu

redakce 18.11.2022

Taneční experimentální techno, jemně vybrnkávané ambientně moderní klasické plochy i výtrysky basklarinetového freejazzu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace