Zprávy / Nové desky

Bulp ohlašuje debutové album singlem

Bulp ohlašuje debutové album singlem

redakce | Zprávy / Nové desky | 12.03.2017

Singl On the Run je předzvěstí očekávaného debutového alba Yrsa, které vyjde na značce vydavatelství Deadred Records / Starcastic Records již 10. dubna. Sourozenecká dvojice Jana a Samo Štefancovi posouvají své tvůrčí mantinely a vyzývají k útěku do neznáma za vlastními ideály. "Chcel som vytvoriť skladbu, ktorá má väčší príbeh ako doterajšie pesničky. Preto sa začína zasnene a po zvrate, v závere tracku, sa kompozícia mení na dynamický a tvrdší celok," říká o nové písničce Samo.

Zároveň k singlu vychází i videoklip: "Koncept videa hovorí, podobne ako skladba, o tom, že každý človek túži v živote niečo znamenať a prekonať sám seba, aj keď mu v ceste stoja prekážky," podotýkají Bulp. Projekt Bulp debutoval EP Endian, které vyšlo v září 2015 a svému charakteristickému "rukopisu" zůstávaá věrný i na aktuálním albu. "Yrsa kombinuje pozitívne a melancholické skladby. Aj napriek prítomnosti pár tanečných trackov je celková nálada zasnená a skladby znejú vo všeobecnosti jemne, aj keď vedia udrieť," prozradili Bulp.


Singl On the Run vyšel 6. března 2017 na Deadred / Starcastic ke stažení zdarma nebo za libovolný příspěvek ve formátech MP3 a FLAC, a jako stream v sítích Apple Music, Spotify, Deezer, Google Play atd. Ve stejný den se zároveň spouští předprodej vinylové verze alba Yrsa ve speciální limitované i standardní edici. Autoři videoklipu jsou Pavol Čižmár (režie), Marek Moučka (kamera) a Romana Bédiová (produkce). Obal On the Run vytvořila Marta Prokopová.

Bulp tvoří Samo Štefanec, student zvukové skladby na VŠMU v Bratislavě a jeho sestra Jana, zpěvačka a textařka. Pro jejich tvorbu jsou charakteristické taneční tempo a melodické linky, sami ji označují jako "elektronická hudba s melodickým srdcom". Debutovali singlem Far Light, po něm následovalo Endian EP (2015, Deadred / Starcastic), které jim vyneslo ocenění "Objav roka" v rámci Radio_Head Awards 2015. Loňský rok absolvovali množství klubových koncertů v Čechách a Slovensku, vystoupili na festivalech Pohoda, Grape, United Islands či Liverpool Sound City Festival.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Veselé plavkyně, archoelogický objev teplické scény

redakce 26.09.2023

Lze vzpomenout vůbec první koncert VP na teplickém zimním stadionu se skupinou Kokrment nebo později pražskou Deltu a Bunkr.

Island Mint vydávají berlínské EP a razí na tour

redakce 25.09.2023

Tři písničky o únavě a bolesti, o momentech pronikajících hluboko pod kůži tak jako trojitý hrot tetovací jehly.

Petra Hermanova chystá sólový debut

redakce 24.09.2023

In Death’s Eyes čelí smrti od začátku do konce se vzácným zápalem, který v člověku zanechává pocit, že bylo naprosto nezbytné, aby Hermanova desku vytvořila - aby přežila.

Akustické odozvy nádejí Davida Kollara

redakce 24.09.2023

Na akustickú gitaru natiahol špeciálne kontrabasové struny a rozhodol sa spontánne nechať viesť hlbokým zvukom bez digitálnych vylepšení.

Hudební skicy dvojice Gustaf Ljunggren a Emil De Waal

Barka Fabiánová 23.09.2023

Koncepce striktního hudebního žánru je mrtvá již několik desetiletí, což potvrzuje i nejnovější počin dánských hudebních velikánů.

Madhouse Express vydali nové album

redakce 20.09.2023

Další trip napříč žánry i experimenty s elektronickými prvky aneb Something With Space.

Kafka Band uzavírá trilogii nahrávek

redakce 15.09.2023

Obsahuje dvanáct skladeb, ve kterých se hudba prolíná s literaturou, čeština s němčinou (jednou i s angličtinou) a temné momenty s absurdním humorem.

Terrible 2s vydávajú nový album

redakce 14.09.2023

Ku kapele sa pridala aj basgitaristka Eva Turnová z Plastic People of the Universe. Krst dnes.

Co vlastně chceš II: něco něco

redakce 13.09.2023

Jejich texty přinášejí určité smíření a životní otázky, které si kladou hlasy obou členů něco něco.

Místo odpočinku Povodí Ohře

redakce 12.09.2023

Písničky se pohybují v širokém žánrovém rozpětí od rock´n´rollpunkové vypalovačky až po baladu.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace