Zprávy / Nové desky

Čaba Laciga vydává desku Květiny v každém pokoji

Čaba Laciga vydává desku Květiny v každém pokoji

redakce | Zprávy / Nové desky | 06.12.2020

Čaba Laciga vydává pod nově vzniklým labelem Kolektiv X svoji desku Květiny v každém pokoji. Album nedokážeme zařadit do žádných škatulek. Avšak mísí se tu rap, pop, electro nebo disco. Čaba se nechal inspirovat a působit na sebe vlivy všech možných sub-kultur a sfér, což se silně odráží na finálním zvuku desky.

Produkční stránku si k desce Čaba Laciga kompletně tvořil sám. O mix a master se postaral Rainer, “sound-engineer” Kolektivu X. Skladby v sobě skrývají motivy mladistvého, bezstarostného života a s tím spojená romance a láska, jak už je u Čaby zvykem. Pokud posluchač dokáže číst a poslouchat mezi řádky, uvědomí si, že písně naráží spíše na hledání vlastní identity. Jak být sám sebou nebo jak vůbec dokázat být sám se sebou. Jak dokázat zapadnout do nového prostředí. Tento rozpor zároveň odráží poslední rok Čabova života, který uběhl od vydání minulého alba Brian Hefner.

Kolektiv X je čerstvě založený brněnský hudební label. Jedná se o svěží novou vlnu, která si zakládá na různorodosti, žánrové diverzitě a progresivním zvuku. Kolektiv X má pod svými křídly firma X Production, jejíž katalog čítá desítky vydaných desek (Naše věc, Tafrob, Opia, Midi Lidi, I Am X, No Distance Paradise etc.).

Info

Čaba Laciga – Květiny v každém pokoji (Kolektiv X, 2020)
Fb vydavatelství

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vychází debut noiserockových Sinks

redakce 13.05.2021

Trojice autentickým způsobem klopýtá a překračuje překážky, které skýtá zlomyslná každodennost jednoho z nejživějších českých měst.

The Ills zrekonstruovali svoj prvy album aj s nikdy nevydanou skladbou

redakce 13.05.2021

Myšlienka na možné prepracovanie materiálu z debutu prišla práve po oslavách 10. narodenín, kde kapela v pôvodnom zložení hrala niekoľko starých skladieb.

Floex vydává herní soundtrack - Papetura

redakce 12.05.2021

Hudba na Papetura Soundtrack odráží křehkost papíru, strach ze samoty a destrukce i naději a přátelství.

František Skála & Provodovjané

redakce 11.05.2021

„Na nenáviděné dechovce, kterou nás – máničky – krmili komunisti, není ve skutečnosti nic špatného, říká František Skála.

Nová deska Ruinu

redakce 11.05.2021

Pražské trio Ruinu vydává po čtrnácti letech a třinácti živých nahrávkách první studiové album Left Behind.

Gurun Gurun vydali benefiční album

redakce 10.05.2021

Čtveřice Gurun Gurun doposud vydala dvě alba na japonsko-britském labelu Home Normal, absolvovala japonské turné a hrála například i v londýnském Café Oto.

Malé lesní ukolébavky Tomáše Háčka

redakce 09.05.2021

Ambientní struktury plné pestrých atmosférických nálad, melodických střípků a hudebních nápadů, které bez přestání tepou na bránu vaší fantazie.

Marián Slávka vydáva odtlačok svojej duše s číslom dva

redakce 09.05.2021

Líniu intímnej klavírnej tvorby kombinovanej s elektronikou rozvíja Marián Slávka v ôsmich nových skladbách na albume Vláska 2.

Ticho před pandemickou bouří podle Plusminusnula

redakce 07.05.2021

Čtveřice Plusminusnula přichází po čtyřech letech s novým albem. Jmenuje se Nový zprávy žádný a zachycuje atmosféru společnosti konce desátých let.

Banausoi vydávají debutové album Imagines

redakce 06.05.2021

Kolekce zvukových příběhů je utkána tkanivem radikální improvizace a mytologie antického Řecka.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace