Zprávy / Festivalové

Celestial Shore jako Beatles, co poslouchají Tera Melos

Celestial Shore jako Beatles, co poslouchají Tera Melos

redakce | Zprávy / Festivalové | 01.06.2015

Chtěli byste slyšet jak by zněli Beatles, kdyby poslouchali zamlada Tera Melos? Jestli ano, tak nesmíte chybět ve středu 3.6. v Andělu, kde se představí brooklynští Celestial Shore, kteří produkují unikátní kombiné indie popu, rock'n'rollu, psychedelie a math rocku. Na akci vystoupí ještě milované Planety a celý večer zakončí hodně speciální host také z Pittsburghu Joey Molinaro, který zahraje výběr z extrémního metalu a to úplně sám a ještě k tomu na housle. Jako doprovodný program se tento večer představí StAnley TubeAmps s Black Audio a jejich společný workshop zesilovačů a kytarových krabiček s překvapením.


Brooklínští Celestial Shore jsou mladou kapelou, která si hravě pohrává se vším, co bylo před nimi a přetváří to v dechberoucí a mysticky nadčasový indie rockové písničky. Snažit se výstižně popsat jejich hudbu v pár větách je prakticky nemožný. Kluci rozhodně nezapřou jazzový základ, který k nim přirost během studií, smysl pro matyku a dream popovou zasněnost. Celestial Shore prostě hledají nové cestičky jak posluchači naservírovat písničku, tak aby držela po hromadě a zároveň se rozpadala bez narušení celkové struktury. Proč hrát tři akordy, když to jde se 17ti? Slyšíme v tom Zombies, Tera Melos a Beatles. Trochu Dirty Projectors a jsme na půli cesty definice jejich zvuku. Mají za sebou turné s Deerhoof, debutové EP California, následované skvostným albem 10x a v loňském roce nejnovějším Enter Ghost. Jste připraveni na psychedelickej trip do minulosti?


Orlowski, Maňa se čtyřstrunnou lopatou (sedí mu jak knír) a za bicíma vyslanec jablunkovského pekla Firanga. Kapela lásky, jak to nazval Toro, měla svou premiéru samozřejmě na svatbě. Dychtivě je očekáváme, neboť dny našich životů plynou a písek se sype jako dobře opečovávaná ženská. Aktuálně vydali svoji novou desku Nekonečná hudba města zapomeneš, kterou nahrával stejně jako jejich první LP Peklo, peklo, ráj Dan Šatra a produkoval Aran Epochal. Nejvíc doma se zas cítí u mamamrdamaso a Silver Rocket. Achtung, české texty, vesmírná hudba, galaktický zážitek, pekelná vášeň a ke všemu odhodlaný talent zliskat se tak akorát, jak to uměl jen Oldřich Nový. Zavřete oči, přichází Planety.


Speciálním hostem tohoto večera bude Joey Molinaro z Pittsburghu, bývalý učitel školního orchestru a jeho grindcore na housle!? Při svých vystoupeních kombinuje řízný zvuk houslí s perkusivním podupáváním a naléhavým vokálem, jakoby vypadl ze soundtracku z filmu od Darrena Aronovského. Vsadíme se, že málokdo z vás viděl či slyšel "hraní" na housle zrovna tímto způsobem. Matoucí, disharmonické, trashem načichlé riffy, který nikoho nenechaj jen tak vklidu. Joey využívá působivé projekce během svých "koncertů", takže se mrkněte k němu na web, ať máte komplexní výpověď toho, co vás asi tak čeká, pokud se teda nebojíte objevovat nová zákoutí toho, čemu se říká hudba.

Info

Místní Fesťák - Část čtvrtá:
Celestial Shore (us)
Support: Planety + Joey Molinaro (us)
3. 6. 2015 19:00
Anděl music bar, Plzeň
Vstupné: 140,- a více

www.facebook.com/events/1615656148675352
www.facebook.com/celestialshore
www.planetyplanetyplanety.tumblr.com
www.joeymolinaro.com
www.facebook.com/Andel-music-bar-Plzen
www.facebook.com/MistniBorci

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Foals, Yungblud, M83 a Moderat na Grape festivale

redakce 05.12.2022

Na potešenie všetkých fanúšikov Moderat vydali nový album More D4ta. Rovnako ohlásili aj svoje prvé koncerty a my ich opäť uvidíme v lete na Grape.

Editors a White Lies na Metronome Prague

redakce 02.12.2022

White Lies vyzkoušeli syntetické příchutě i novovlnné groovy, prozkoumali neznámé elektronické zvukové krajiny a šli i cestou progresivních experimentů.

OFF Festival nabídne hardcore, psychodelii, k-pop i noise

redakce 01.12.2022

Katovický OFF vykopává prvních 14 důvodů, proč se těšit na léto. Festival proběhne tradičně v Údolí tří rybníků.

Na KovnaFestu se představí trap, noise i klezmer

redakce 30.11.2022

KovnaFest je jednodenní komunitní festival, který proběhne v žižkovském prostoru Punctum–Krásovka v osmé edici.

Rock for People 2023: The 1975

redakce 29.11.2022

Většina alb The 1975 se umístila na vrcholných příčkách britských i amerických hitparád a v roce 2020 si vysloužili i nominaci na cenu Grammy.

PAF Olomouc začíná po neděli

redakce 27.11.2022

V průběhu festivalu se několik desítek umělců světového významu společně s diváky pokusí nalézt odpovědi na kryptický odkaz faustovské legendy.

Eurosonic rozšiřuje program

redakce 22.11.2022

K dříve oznámeným domácím jménům, jako jsou jsou zpěvačky Aiko, Amelie Siba a Nina Kohout vystoupí i Hentai Corporation, Adela Mede nebo 52 Hertz Whale.

Festival proti násiliu

redakce 15.11.2022

Okrem odkazu Nežnej revolúcie sa chcú spoločne postaviť proti prejavom neznášanlivosti a násiliu, ktoré je ich dôsledkom.

Festival Sharpe oznámil prvé mená

redakce 14.11.2022

Koncerty v ateliéroch, kabinete či na dvore bývalej školy. V ikonických priestoroch bratislavskej Novej Cvernovky.

Berlínské CTM oznamuje první jména

redakce 12.11.2022

Těžištěm festivalu je tradičně alternativní elektronika, tradičně ale vybočí i do jiných žánrů a uměleckých disciplín.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace