Zprávy / Festivalové

Celestial Shore jako Beatles, co poslouchají Tera Melos

Celestial Shore jako Beatles, co poslouchají Tera Melos

redakce | Zprávy / Festivalové | 01.06.2015

Chtěli byste slyšet jak by zněli Beatles, kdyby poslouchali zamlada Tera Melos? Jestli ano, tak nesmíte chybět ve středu 3.6. v Andělu, kde se představí brooklynští Celestial Shore, kteří produkují unikátní kombiné indie popu, rock'n'rollu, psychedelie a math rocku. Na akci vystoupí ještě milované Planety a celý večer zakončí hodně speciální host také z Pittsburghu Joey Molinaro, který zahraje výběr z extrémního metalu a to úplně sám a ještě k tomu na housle. Jako doprovodný program se tento večer představí StAnley TubeAmps s Black Audio a jejich společný workshop zesilovačů a kytarových krabiček s překvapením.


Brooklínští Celestial Shore jsou mladou kapelou, která si hravě pohrává se vším, co bylo před nimi a přetváří to v dechberoucí a mysticky nadčasový indie rockové písničky. Snažit se výstižně popsat jejich hudbu v pár větách je prakticky nemožný. Kluci rozhodně nezapřou jazzový základ, který k nim přirost během studií, smysl pro matyku a dream popovou zasněnost. Celestial Shore prostě hledají nové cestičky jak posluchači naservírovat písničku, tak aby držela po hromadě a zároveň se rozpadala bez narušení celkové struktury. Proč hrát tři akordy, když to jde se 17ti? Slyšíme v tom Zombies, Tera Melos a Beatles. Trochu Dirty Projectors a jsme na půli cesty definice jejich zvuku. Mají za sebou turné s Deerhoof, debutové EP California, následované skvostným albem 10x a v loňském roce nejnovějším Enter Ghost. Jste připraveni na psychedelickej trip do minulosti?


Orlowski, Maňa se čtyřstrunnou lopatou (sedí mu jak knír) a za bicíma vyslanec jablunkovského pekla Firanga. Kapela lásky, jak to nazval Toro, měla svou premiéru samozřejmě na svatbě. Dychtivě je očekáváme, neboť dny našich životů plynou a písek se sype jako dobře opečovávaná ženská. Aktuálně vydali svoji novou desku Nekonečná hudba města zapomeneš, kterou nahrával stejně jako jejich první LP Peklo, peklo, ráj Dan Šatra a produkoval Aran Epochal. Nejvíc doma se zas cítí u mamamrdamaso a Silver Rocket. Achtung, české texty, vesmírná hudba, galaktický zážitek, pekelná vášeň a ke všemu odhodlaný talent zliskat se tak akorát, jak to uměl jen Oldřich Nový. Zavřete oči, přichází Planety.


Speciálním hostem tohoto večera bude Joey Molinaro z Pittsburghu, bývalý učitel školního orchestru a jeho grindcore na housle!? Při svých vystoupeních kombinuje řízný zvuk houslí s perkusivním podupáváním a naléhavým vokálem, jakoby vypadl ze soundtracku z filmu od Darrena Aronovského. Vsadíme se, že málokdo z vás viděl či slyšel "hraní" na housle zrovna tímto způsobem. Matoucí, disharmonické, trashem načichlé riffy, který nikoho nenechaj jen tak vklidu. Joey využívá působivé projekce během svých "koncertů", takže se mrkněte k němu na web, ať máte komplexní výpověď toho, co vás asi tak čeká, pokud se teda nebojíte objevovat nová zákoutí toho, čemu se říká hudba.

Info

Místní Fesťák - Část čtvrtá:
Celestial Shore (us)
Support: Planety + Joey Molinaro (us)
3. 6. 2015 19:00
Anděl music bar, Plzeň
Vstupné: 140,- a více

www.facebook.com/events/1615656148675352
www.facebook.com/celestialshore
www.planetyplanetyplanety.tumblr.com
www.joeymolinaro.com
www.facebook.com/Andel-music-bar-Plzen
www.facebook.com/MistniBorci

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Bardzo fajný festival online u vás doma

redakce 04.12.2020

Můžete se těšit na výběr nových polských dokumentárních filmů, krátké filmy „do nepohody“ z polského festivalu Žubroffka, pohádky nebo workshop.

PAF do vašich obýváků

redakce 03.12.2020

Festivalový stream čítá na čtyři desítky programových bloků a kombinuje živě přenášené audiovizuální performance, online projekce, diskuse a radiové show.

JazzFestBrno oslaví dvacítku

redakce 25.11.2020

Jubilejní 20. sezóna brněnského festivalu začne 7. března a ozdobí ji mistr klavírního tria Chick Corea.

Hudobný festival Next bude virtuálnym 3D zážitkom

redakce 25.11.2020

Live streamy vlakových jázd, zábery z centier veľkých miest, kamerové pasce z chránených prírodných oblastí, ale aj chat roomy, mačacie útulky, konferenčné hovory.

PAF Olomouc ohlašuje první jména

redakce 19.11.2020

V průběhu uplynulých dvou dekád se PAF rozvinul v label zahrnující mezinárodní síť umělců, kurátorů a událostí.

Jazz Dock odvysílá online festival

redakce 15.11.2020

Můžeme se těšit například na Ondřeje Pivce, Vertigo nebo Ondřeje Rumla. Koncerty budou přenášeny několika kamerami a se špičkovým zvukem.

Festival krátkých filmů Brno16 má nové datum konání

redakce 15.11.2020

Diváci se mohou těšit na tradiční mezinárodní soutěž i soutěž pro autory z České a Slovenské republiky, Československou 16.

Le Guess Who? oznamuje kurátory dalšího ročníku

redakce 12.11.2020

Čtrnácté vydání mají ve svých rukou kurátoři John Dwyer (Oh Sees), Lucrecia Dalt, Matana Roberts, Midori Takada a Phil Elverum (Mount Eerie/The Microphones).

Dokumentární Ji.hlava skončila, diváků bylo o polovinu více než loni

redakce 11.11.2020

Čtyřiadvacátý ročník Ji.hlavy je za námi. Proběhl výjimečně online a divácky překonal minulé ročníky

Hradecký slunovrat se pustil do záchrany kostela

redakce 10.11.2020

Crowdfundingová akce si klade za cíl zaplatit opravu brány v gotickém portálu zbylých městských hradeb a nátěr kostelní věže v Opavě.