Zprávy

Celoevropský dialog o solidaritě a nových formách společného soužití

Celoevropský dialog o solidaritě a nových formách společného soužití

redakce | Zprávy | 19.03.2021

Solidarita místo populismu? Evropské pobočky Goethe-Institutu a společnost NewKinco zvou prostřednictvím projektu SoliDialogues ve dnech 19. a 20. března k celoevropskému dialogu o solidaritě a o nových formách společného soužití – není přitom náhoda, že se toto téma otevírá právě v době prohlubující se mezilidské izolace a omezování vzájemných kontaktů.

„Na 180 občanek a občanů, kteří se navzájem neznají a mohou mít různý názor na téma solidarity a vzájemného soužití, se sejdou, aby si vzájemně naslouchali, a také byly slyšeni,“ komentuje Luisa Rath z Goethe-Institutu: „Jde o to, poskytnout postor i pro zcela protichůdné názory a pustit ke slovu co nejvíce různých hlasů – nezávisle na genderu, věku, sexuální orientaci, neurodiverzitě, politickém světonázoru, etnické či státní příslušnosti nebo na vyznání.“

Každá debatující skupinka pojme maximálně šest účastníků, kteří jsou si navzájem cizí. V jednotlivých rozhovorech půjde především o to, aby si lidé vzájemně naslouchali, ne o to, aby za každou cenu prosadili svůj názor. Jeden člen skupiny vždy převezme roli moderátora. Pravidla, podle nichž budou rozhovory vedeny, zaručují, že si jednotliví účastníci nebudou vzájemně skákat do řeči, nýbrž si dopřejí svobodu projevu. Dialogy tak nabídnou prostor pro společné přemýšlení, pro kladení otevřených otázek a pro aktivní naslouchání.

Info

Co? „Solidialogue“
Diskuze k tématu (ne)solidarity v Evropě
19.–20. 3. 2021
web projektu

foto © Great Big Story

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Full Moon #121 na Spotify

redakce 14.05.2021

Kde začít? Třeba playlistem k aktuálnímu číslu, které je věnováno britské kapele Squid!

Dagmar Voňková dostala k narozeninám nový videoklip

redakce 14.05.2021

Producent a vydavatel jejího posledního alba Archa Petr Ostrouchov jí spolu s režisérkou Majou Hamplovou připravili dárek.

Městský festival Žižkovská noc se rozrůstá

redakce 14.05.2021

Čas, kdy není možné s jistotou plánovat jakékoliv kulturní akce, využil festivalový tým k radikální proměně aktivit pod hlavičkou Žižkovské noci.

Vychází debut noiserockových Sinks

redakce 13.05.2021

Trojice autentickým způsobem klopýtá a překračuje překážky, které skýtá zlomyslná každodennost jednoho z nejživějších českých měst.

Beck potvrdil účast na Metronome Prague

redakce 13.05.2021

Ambicí festivalu je oslovovat všechny věkové i žánrové posluchačské vrstvy. Sází na aktuální dění v progresivní hudbě, ale neopomíjí ani stále živou klasiku různých žánrů.

The Ills zrekonstruovali svoj prvy album aj s nikdy nevydanou skladbou

redakce 13.05.2021

Myšlienka na možné prepracovanie materiálu z debutu prišla práve po oslavách 10. narodenín, kde kapela v pôvodnom zložení hrala niekoľko starých skladieb.

Mooncloud #57: February

redakce 12.05.2021

Největší část playlistu tvoří klasiky indie scény nultých let, dostane se ale také na starší kousky od The Beatles Led Zeppelin nebo čerstvý vítr ve formě Black Country, New…

Floex vydává herní soundtrack - Papetura

redakce 12.05.2021

Hudba na Papetura Soundtrack odráží křehkost papíru, strach ze samoty a destrukce i naději a přátelství.

Comeback skupiny Boo pokračuje druhým singlem

redakce 12.05.2021

Tak jako první singl Lockdown Dance je i novinka Things inspirována současnou pandemickou situací.

František Skála & Provodovjané

redakce 11.05.2021

„Na nenáviděné dechovce, kterou nás – máničky – krmili komunisti, není ve skutečnosti nic špatného, říká František Skála.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace