Akce

Červen v Underdogs'

Of The Wand And The Moon (dk) + Kollaps (aus) +Trepaneringsritualen (swe)
25. 06. 2022 19:00
Underdogs', Praha

Smíchovský klub Underdogs' představuje výběr z červnového programu. Z Kanady dorazí avantgardní písničkářka Kee Avil nebo indie-popoví Tops, zahrají také belgičtí black metalisté Wiegedood, japonský psychedelický rock Kuunatic, dánský experimentální neofolk Of The Wand And The Moon nebo arizonský death metal Gatecreeper.

Ve čtvrtek 2. června zahraje v Underdogs' kanadská avantgardní písničkářka, producentka a kytaristka Vicky Mettler aka Kee Avil. Ta se ve svém sólovém projektu věnuje elektroakustickému post-punkově laděnému písničkářství, které je založené na minimalistické, pečlivě soustružené hře na kytaru, proměnlivé elektronice, nástrojových i digitálních samplech a intimním hlasovém projevu. Společně s ní během večera vystoupí hudebnice, kodérka a konstruktérka hudebních nástrojů Katarína Gatialová se svým sólovým projektem Jano Doe. Jano Doe doprovodí epileptickými vizuály umělec a kurátor Martin Blažíček.

V pátek 3. června dorazí ze Slovenska hardcorová čtveřice Ahoj a nové punkově laděné black metalové duo Teufelsmauer. Kapela Ahoj Underdogs' rozproudí svým svěžím, ale břitkým emo hardcorem, kterému vládne naléhavý ženský hlas. Duo Teufelsmauer, které si vystačí s bicími a kytarou, hraje úderný black metal s kořeny v punku. Společně s nimi na domácí půdě vystoupí Císařpancíř, rapové alter ego Honzy Majera, též ex-člena Nusle Sound System nebo Gh€ttobla$ter.

V pondělí 6. června zahraje v Underdogs' belgické black metalové trio Wiegedood, které je, stejně jako Oathbreaker nebo Amenra, součástí kolektivu Church of Ra. Do Česka se vrátí po čtyřech letech, tentokrát v rámci tour k očekávané desce There Is Always Blood At The End Of The Road. Před Belgičany zahraje pražský producent Hexen. Po čtyřech letech se do Prahy vrátí také britští Delta Sleep, kteří v Underdogs' zahrají ve středu 8. června. V repertoáru mají rozkročeno mezi indiefolkem, math rockem i post-hardcorem.

Neděle 12. června bude v Underdogs' ve znamení psychedelického rocku. Z Tokia dorazí trojice Kuunatic. Kapela vychází z post-punkového základu. Nazírá na něj ovšem japonskou optikou, čímž vzniká zcela specifický zvuk. Každá z členek přináší do kapely jinou hudební i kulturní perspektivu a dohromady dávají hudební celek, jenž sází na rituálně znějící bicí, pulzující basový základ a atmosféru dokreslenou klávesami a tradičními japonskými nástroji. Společně s Kuunatic zahrají Oswaldovi. Zvuk kapely lze popsat jako psychedelický rock s kořeny v americkém blues třicátých let minulého století, ale i v současném tuarežském blues. Další kořeny jejich inspirace prorůstají jihoevropským folkem, přes soundtracky ke spaghetti westernům až k dronovému minimalismu.

V pátek 17. června se po více jak čtyřech letech do Prahy vrátí montrealská čtveřice Tops. Už od svých začátků na montrealském popově vizionářském labelu Arbutus Records si Tops drží svůj styl a staví na soft rockových groovy melodiích zabalených do vintage popového pozlátka. Tops do Underdogs' přivezou také horkou novinku - EP Empty Seats, které vyšlo 10. května. Společně s Tops zahraje v Berlíně žijící německo-polský písničkář Jonathan Jarzyna aka John Moods, mimo jiné spoluzakladatel v Underdogs' prověřené berlínské indie popové kapely Fenster. John Moods svou hudbu popisuje jako spirituálně-romantický outsider pop s přesahem do psychedelie a jazz folku šedesátých a sedmdesátých let nebo progresivního rocku let osmdesátých.

V pátek 24. června zahraje v Underdogs' arizonská death metalová skvadra Gatecreeper. Do Prahy přiveze svou loňskou desku An Unexpected Reality. Album sází na protiklady a hraje si s tempem. Na první straně servírují Gatecreeper sedm rychlých, úderných songů ovlivněných grindcorem, hardcorem nebo punkem. Na druhou stranu nahráli jediný doom metalový track, který je zatím nejpomalejší a nejhutnější nahrávkou kapely. Společně s Gatecreeper zahrají Vole – enfant terrible pražského undergroundu. Ať už zrovna víc tíhnou k hardcoru, metalu, noise punku nebo punk rocku, Vole na pódiu i pod pódiem rozpoutají nefalšovanou rock'n'rollovou exhibici.

V sobotu 26. června do Underdogs' dorazí dánský multiinstrumentalista Kim Larsen se svým sólovým projektem Of The Wand And The Moon. V rámci evropského turné představí nové album Your Love Can't Hold This Wreath of Sorrow. Na nové desce zůstává Larsenovo nezaměnitelné potemnělé gotické vypravěčství vedené jeho hlubokým hlasem, ale oproti předchozí tvorbě se posunul do výrazně rockovějších i experimentálnějších poloh. Během večera vystoupí také švédský hlukový černokněžník Trepaneringsritualen a harsh noise projekt Kollaps, za kterým stojí ve Švýcarsku žijící australský hudebník Wade Black.

Info

Underdogs'
Fb klubu

foto © Samuel F. Houston

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Půlnoc umění, nová výstava Kunsthalle Praha

redakce 26.06.2022

Letní výstava představí soukromou sbírku a aktivity Karla Babíčka – významného kulturního hybatele a zakladatele legendární pražské galerie Behémót v 90. letech.

V Underdogs' neofolkový Of the Wand And the Moon

redakce 22.06.2022

Kim Larsen již tuto sobotu představí nové album, na které milovníci neofolku čekali dlouhých deset let od poslední, fenomenální desky The Lone Descent.

Fobia Kid křtí ve čtvrtek na Altenburgu

redakce 21.06.2022

Po roční pauze od hudby i sociálních sítí se slovenský rapper vrací objevovat zákoutí digitálních glitchů a hyperaktivních beatů.

Horrorcore Ice Nine Kills i melancholický synthpop Nation of Language v Praze

redakce 21.06.2022

Ice Nine Kills, to jsou chytlavé riffy, monstrózní produkce i vyklenuté melodie – a hlavně estetika osmdesátkových hororů.

Ólafur Arnalds v Karlíně

redakce 19.06.2022

Royal Albert Hall? Opera v Sydney? Není problém. Tam se ale jeho podmanivá, leč velice jemná a intimní hudba perfektně hodí.

Otvíračka Čítárny Unijazz

redakce 17.06.2022

V sobotu se může celá pražská komunita těšit na velké otevření, která jako již mnoho let garantuje kvalitní hudební a literární program.

Východ slunce v ostravské galerii Plato

redakce 16.06.2022

Koncert při východu slunce se uskuteční ve spolupráci s kolektivem Gin&Platonic a nabídne živé sety Antoniny Nowacke a postambientního dua Misty Picture.

Ivo Pospíšil: Příliš pozdě zemřít mladý - kniha i film

redakce 16.06.2022

Memoárová kniha Iva Pospíšila se krátce po svém prvním vydání v roce 2015 stala kulturní a následně i kultovní událostí.

Kasárna Karlín slaví pět let

redakce 14.06.2022

Stovky promítání, koncertů, debat, prohlídek i rodinných aktivit přitáhly za pět let na statisíce návštěvníků.

Jediný letní koncert Plísňáků v Praze aneb Please the Trees a Maryland v Přístavu

redakce 14.06.2022

Přístav 18600 zahájil sezonu už před pár týdny, svůj letní koncert tam odehrají i Please the Trees.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace