Zprávy / Pozvánky

Česko-finsko-ruská hudební abstrakce mezi obrazy

Česko-finsko-ruská hudební abstrakce mezi obrazy

redakce | Zprávy / Pozvánky | 10.02.2019

Galerie výtvarného umění aka Dům umění v Oatravě zve na další plavbu abstraktními hudebními světy. Nalodit se je možno ve čtvrtek 14. února, na kapitánském můstku jako vždy pořádající Bludný kámen, kormidla hudební uchopí rusko-finské duo Ilia Belorukov a Lauri Hyvärinen a čeští IQ+1, palubních lístků či vstupenek netřeba.

Ilia Belorukov, saxofonista a hráč na elektroniku z Petrohradu a Lauri Hyvärinen, kytarista a hráč na různé amplifikované objekty z Helsinek, se setkali na jednom jam sessionu v roce 2012 v Helsinkách. Toto setkání se stalo výchozím bodem pro jejich přátelství a vlastní práci. Než se utvořilo jejich duo, hráli nejprve společně s nejrůznějšími hudebníky. Později zjistili, že jejich tvorba založená na jemné komunikaci je zcela soběstačná. V jejich tvorbě se pojí jak tradice volné improvizace, tak postupy soudobé hudby.

IQ+1 jsou jedněmi z nejvýraznějších představitelů abstraktního ambientu u nás. Po téměř šesti letech experimentů, sběru materiálu, hledání štěstí v jiných hudebních formacích vydává improvizační kolektiv IQ+1 svoji třetí desku s názvem Conversaphone Plus na slovenském labelu mappa. Jejich druhá deska byla nominována na cenu Vinyla.

Info

Ilia Belorukov (ru) + Lauri Hyvärinen (fi) + IQ+1
14. 2. 2019 19:00
Galerie výtvarného umění, Ostrava
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články