Zprávy / Pozvánky

Česko-německý projekt CrossOver Quartet v Kaštanu

Česko-německý projekt CrossOver Quartet v Kaštanu

redakce | Zprávy / Pozvánky | 14.11.2021

V sobotu 10. července byla v boskovickém zámeckém skleníku premiéra společného projektu české kapely CrossOver Quartet a německého dua Olicía vyvrcholením jazzového programu. Nyní si mohou tento výjimečný zážitek dopřát návštěvníci scény Unijazzu v Kaštanu v Praze v pátek 26. listopadu a diváci v klubu blaueFABRIK v Drážďanech v sobotu 27. listopadu

V duu Olicía se sešly Anna-Lucia a Fama, obě vzděláním jazzové zpěvačky a hudebnice. Loopingem vytvářejí transcendentální náladu, ve které spojují hladké basové linky s divokými perkusemi a hlasy ve všech druzích barev. Svou tvorbu charakterizují termínem ‚electronic homemade loopjazz‘.

CrossOver Quartet vychází z autorské tvorby Marka Novotného, který osobitým způsobem žánrově propojuje principy komorní vážné a jazzové hudby. Členy ansámblu jsou kromě Marka Novotného absolventi Akademie múzických umění Judita ŠkodováTomáš Bačovský, dále pak aktuálně Marie Puttnerová a Max Makagonov. Pro Marka Novotného se nejedná o první spolupráci s německými jazzmany vzešlou z festivalu v Boskovicích. Již před lety se zde ještě jako student potkal s bubeníkem Demianem Kappensteinem, s nímž se od té doby sešel během let v několika různých projektech. Tentokrát spojení dvou odlišných a originálních uskupení do společného projektu CrossOver Quartet feat. Olicía vzniklo na podnět dramaturga jazzové scény. „Řekl mi, že jsou to skvělé hudebnice, jestli bychom spolu nechtěli něco zkusit. A ony jsou vážně fantastické!“ říká Marek Novotný. Diváci se tak mohou těšit na unikátní provedení autorských skladeb v neobvyklém složení vzniklého ansámblu.

Info

CrossOver Quartet feat. Olicía (cz/d)
26. 11. 2021 20:00
Kaštan, Praha
Fb událost

foto © se svolením

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Totoro se poprvé objeví na českých plátnech

redakce 27.11.2021

Nadčasový film mistra japonské animace v produkci studia Ghibli se stal celosvětovým fenoménem.

Balázs Pándi & Petr Vrba v Potrvá

redakce 26.11.2021

Spolupráce dvou hudebníků, kteří mají společného leccos, ale především to, že hrají rádi a hrají hodně.

Konektiv Night spojuje již počtvrté

redakce 25.11.2021

Premisou je propojit české a zahraniční hudebníky žijící v České republice a ukázat nepravděpodobné spolupráce. Ema Brabcová, mʊdʌki nebo Tomáš Niesner s...

Památník ticha rozsvítí první chanukové světlo

redakce 25.11.2021

Završí se tak letošní vzpomínkový cyklus k 80. výročí zahájení deportací Židů z českých zemí.

Good Times Only a Méta Monde se loučí debuty

redakce 24.11.2021

Několikrát odložený křest debutových alb Good Times Only a Méta Monde, které vyšly už loni, se nakonec stává spíše dvojnásobnou rozlučkou.

Deeper v Praze s Chief Bromden

redakce 23.11.2021

Co dělat, když bolest přehlušuje radost? Co se stane, pokud věci, o kterých si myslíte, že vám pomáhají, nakonec škodí nejvíc? Dobří lidé z Chicago to ví.

Anna von Hausswolff představí varhanní album

redakce 21.11.2021

Švédská skladatelka na novém albu zkoumá šíři možností a nových vyjádření na jeden z nejklasičtějších nástrojů. Vystoupí v Praze i Bratislavě

Do Prahy míří Benee a Half Alive

redakce 21.11.2021

V roztančeném světě Half Alive se najde místo pro prvky čerstvého R&B, funku, popu i rocku.

Strange Bones a Calva Louise v Café V lese

redakce 21.11.2021

Čtyřčlenná kapela pochází z anglického Blackpoolu a podle jejích členů jde o město s naprostou politickou autonomií a nezávislostí na mysli, těle i duchu.

The Doors: Live at the Hollywood Bowl '68 v kinech

redakce 20.11.2021

Legendární americká kapela letos na podzim slaví padesát let od vydání svého alba L.A. Woman, posledního, na kterém se podílel Jim Morrison.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace