Zprávy / Pozvánky

Český rozvojový den na Kampě

Český rozvojový den na Kampě

redakce | Zprávy / Pozvánky | 12.09.2015

Český rozvojový den startuje v Praze na Kampě ve čtvrtek 17. září ve 13.00 hodin a potrvá do 21.00. „Záměrem akce je představit zahraniční rozvojovou spolupráci široké veřejnosti jednoduchou a přívětivou formou,“ uvedl Michal Kaplan, ředitel České rozvojové agentury, která akci pořádá. Pro návštěvníky je připraven bohatý doprovodný program včetně interaktivních a naučných aktivit pro rodiny s dětmi. Odpoledne a večer zpestří vystoupení řady hudebních uskupení.

Nad akcí převzal záštitu předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka. V rámci doprovodného programu předá ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek ocenění pro vítěze dětské výtvarné a fotografické soutěže. Nejlepší české kresby a fotky na rozvojová témata si budou moci návštěvníci přímo na místě prohlédnout. Tato soutěž je zároveň organizována i ve třech ostatních státech Visegrádské skupiny. Vítězná díla ze všech zemí budou pro veřejnost vystavena v Plzni – Evropském městě kultury – v říjnu 2015, v Brně během prosince a zároveň v mnoha městech Slovenska, Polska a Maďarska.

Prostřednictvím informačních stánků se bude na akci prezentovat 10 zemí, v nichž ČR realizuje rozvojovou spolupráci. Jde o Afghánistán, Bosnu a Hercegovinu, Etiopii, Gruzii, Kambodžu, Kosovo, Moldavsko, Mongolsko, Srbsko a Zambii. Kromě kultury, produktů či národní kuchyně daných zemí se na stáncích představí některé nestátní neziskové organizace, soukromé firmy a státní instituce, které v daných zemích realizovaly či stále realizují úspěšné rozvojové projekty.


Na hlavním pódiu zahraje např. hudební skupina Top Dream Company propojující žánry funk, soul, disco & groove. Dále se veřejnosti představí kapela Circus Problem, která návštěvníkům nabídne tak trochu bláznivou kombinaci lidové hudby, diskotékového beatu a popu. Balkánské rytmy uvede skupina Balkan Family. Celé odpoledne zpříjemní svým mixem DJ Dimitry form Chair (Makedonie). Kromě hudební produkce budou pro návštěvníky připraveny také hudebně-taneční workshopy, vědomostní soutěže či výtvarné dílny. Lidé si budou moci projít slepeckou dráhu, vytvořit si vlastní placku nebo se nechat zvěčnit ve fotokoutku. Na vedlejší scéně se budou po celé odpoledne promítat dokumenty s rozvojovou problematikou.

Festival Český rozvojový den je součástí série kulturně-informačních akcí o globálním rozvoji, které se pod hlavičkou Českého rozvojového týdne uskuteční od 14. do 20. září v Praze a dalších městech ČR. Od 14. do 24. září bude na Kampě instalována také výstava zachycující českou rozvojovou spolupráci v partnerských zemích.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

50 Cent přidává druhý koncert

redakce 13.08.2022

Jen několik málo dní od oznámení podzimního koncertu v O2 areně hlásí rapper 50 Cent vyprodáno.

něco něco představí nového bubeníka

redakce 10.08.2022

„Koncerty, které si sami pořádáme, pro nás mají speciální atmosféru a večer má pak trošku spiklenecké kouzlo," říkají něco něco před hraním v Café V lese.

Bottled Fish a Visiteur míří do Café V lese

redakce 09.08.2022

Visiteur, duo ze Stockholmu, které nedávno vydalo debut Arrival, se vyznačuje neodolatelně energetickými show.

Nová koncertní série: Hudební Vzlet

redakce 08.08.2022

Nově přináší Vzlet také nadžánrovou dramaturgickou linku současné hudby, jejíž letní prolog zahájí právě Vladivojna La Chia a David Pomahač.

Selah Sue zahraje v Praze rovnou dvakrát

redakce 08.08.2022

Na nové desce Selah Sue poprvé podrobně prozkoumává vlastní slabiny i silné stránky, nechává je, ať se střetávají a soupeří o pozornost.

Palaye Royale se vrací v doprovodu bbno$

redakce 07.08.2022

Palaye Royale se po úspěšném březnovém koncertě vrací do pražské Malé sportovní haly.

Inspiral Garden: městský festival v Plzni

redakce 05.08.2022

Každý den festivalu je zakončen tzv. silent nights, kdy se hudební produkce přesune z reproduktorů do sluchátek.

Rachot v sprnu: Zea, Isaiah Collier & The Chosen Few, Lee Ranaldo a další

redakce 05.08.2022

Isaiah Collier je hudebník, který je pevně ukotven v odkazu jazzových velikánů, ale jeho hudba míří jako stroj času do budoucnosti.

Rodina a přátelé DJe Loutky pořádají dražbu jeho vinylů

redakce 03.08.2022

Výtěžek ze své vinylové sbírky chtěl poslat na dětskou onkologii. DJovo přání nyní plní rodina a přátelé.

Josefina Dusk a Dmitrievna křtí

redakce 03.08.2022

V Bike_Jesus představí Josefina Dusk své druhé EP Šklabuník (my jellyfish). Dmitrievna debutové album Parazit.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace