Zprávy / Pozvánky

Český rozvojový den na Kampě

Český rozvojový den na Kampě

redakce | Zprávy / Pozvánky | 12.09.2015

Český rozvojový den startuje v Praze na Kampě ve čtvrtek 17. září ve 13.00 hodin a potrvá do 21.00. „Záměrem akce je představit zahraniční rozvojovou spolupráci široké veřejnosti jednoduchou a přívětivou formou,“ uvedl Michal Kaplan, ředitel České rozvojové agentury, která akci pořádá. Pro návštěvníky je připraven bohatý doprovodný program včetně interaktivních a naučných aktivit pro rodiny s dětmi. Odpoledne a večer zpestří vystoupení řady hudebních uskupení.

Nad akcí převzal záštitu předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka. V rámci doprovodného programu předá ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek ocenění pro vítěze dětské výtvarné a fotografické soutěže. Nejlepší české kresby a fotky na rozvojová témata si budou moci návštěvníci přímo na místě prohlédnout. Tato soutěž je zároveň organizována i ve třech ostatních státech Visegrádské skupiny. Vítězná díla ze všech zemí budou pro veřejnost vystavena v Plzni – Evropském městě kultury – v říjnu 2015, v Brně během prosince a zároveň v mnoha městech Slovenska, Polska a Maďarska.

Prostřednictvím informačních stánků se bude na akci prezentovat 10 zemí, v nichž ČR realizuje rozvojovou spolupráci. Jde o Afghánistán, Bosnu a Hercegovinu, Etiopii, Gruzii, Kambodžu, Kosovo, Moldavsko, Mongolsko, Srbsko a Zambii. Kromě kultury, produktů či národní kuchyně daných zemí se na stáncích představí některé nestátní neziskové organizace, soukromé firmy a státní instituce, které v daných zemích realizovaly či stále realizují úspěšné rozvojové projekty.


Na hlavním pódiu zahraje např. hudební skupina Top Dream Company propojující žánry funk, soul, disco & groove. Dále se veřejnosti představí kapela Circus Problem, která návštěvníkům nabídne tak trochu bláznivou kombinaci lidové hudby, diskotékového beatu a popu. Balkánské rytmy uvede skupina Balkan Family. Celé odpoledne zpříjemní svým mixem DJ Dimitry form Chair (Makedonie). Kromě hudební produkce budou pro návštěvníky připraveny také hudebně-taneční workshopy, vědomostní soutěže či výtvarné dílny. Lidé si budou moci projít slepeckou dráhu, vytvořit si vlastní placku nebo se nechat zvěčnit ve fotokoutku. Na vedlejší scéně se budou po celé odpoledne promítat dokumenty s rozvojovou problematikou.

Festival Český rozvojový den je součástí série kulturně-informačních akcí o globálním rozvoji, které se pod hlavičkou Českého rozvojového týdne uskuteční od 14. do 20. září v Praze a dalších městech ČR. Od 14. do 24. září bude na Kampě instalována také výstava zachycující českou rozvojovou spolupráci v partnerských zemích.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Denzel Curry přijede do Prahy s novým albem

redakce 28.01.2022

O tom, že se Curry nebojí experimentovat, svědčí i jeho i spolupráci s indie jazzovou formací BadBadNotGood.

Beata Hlavenková pokřtí šestou sólovku

redakce 28.01.2022

Hlavenková během křtu představí repertoár nového alba Žijutě, zazní i písně z předešlé nahrávky Sně i kus z hudebního doprovodu Zátopka.

Groove Brno pokračuje jarní edicí

redakce 23.01.2022

V Metru vystoupí světové hvězdy Dean Brown, Victor Wooten, Dennis Chambers a Eric Marienthal.

Animal Collective v Praze

redakce 21.01.2022

Dlouhých jedenáct let. Tak dlouho trval návrat Animal Collective do MeetFactory.

Aries přijede poprvé do Prahy, Low Roar představí své křehké světy

redakce 20.01.2022

Do pražského Rock Café se vrací Low Roar s novou tajuplnou nahrávkou Maybe Tomorrow… A Aries pojede turné k druhé desce.

Proběhne klubová noc Prahy 6

redakce 19.01.2022

Během jednoho večera se promění sály jednotlivých klubů na různé žánrově rozdílné scény podle toho, co jim je dramaturgicky nejbližší.

Hackedepicciotto vystoupí v Kaštanu

redakce 17.01.2022

Jen pár dní dělí od přesně dvouleté pauzy, po které se do Prahy vracejí umělečtí a životní partneři Alexander Hacke a Danielle de Picciotto.

Do kin vstupuje film Hranice odvahy

redakce 16.01.2022

Děti se vydávají hlubokými lesy za švédskou hranici, na neutrální území, kde budou všichni v bezpečí.

Goethe-Institut ukazuje sociálně kritické snímky z NDR

redakce 15.01.2022

Jedná se o legendární, s ohledem na dobu a režim progresivní a sociálně kritické snímky.

Stone Smoker letos poprvé i v zimě

redakce 14.01.2022

V Crossu vystoupí například Acid Row, Blue Chesterfield, Fialový Samet nebo Koonda Holaa Baro Chandel, kteří se po letech sejdou exkluzivně pouze pro tuto akci.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace