Zprávy / Pozvánky

Chain Cult a Cierń v Chapeau Rouge

Chain Cult a Cierń v Chapeau Rouge

redakce | Zprávy / Pozvánky | 14.09.2022

Na 22. října si pro vás Sanctuary.cz naplánovali večer plný energických postpunkových riffů a mystické atmosféry, což jsou ingredience, kterými málokterý čtenář Sanctuary.cz pohrdne.

Začněme headlinerem z Athén. Chain Cult jsou snad jedinou kapelou, která v recenzi na stránkách Sanctuary.cz obdržela plný počet bodů a stala se tak živoucí legendou a v interních debatách často zmiňovaným jménem. Pomohl jim k tomu dozajista fakt, že šlo o recenzi nejnovějšího singlu We´re Not Alone. Být bezchybný je na ploše dvou skladeb snazší, než na dlouhohrající desce, ale o kvalitě hudební produkce to dost vypovídá i tak. Chain Cult jsou nezaměnitelní svými klenutými a chytlavými melodiemi, punkovou přímočarostí a uřvaným vokálním projevem.

To Cierń jsou doma v Berlíně, který však není jejich rodištěm, nýbrž mezi hudebníky obecně oblíbeným azylem. Jinak v kapele najdete muzikanty ze všech možných koutů země. Změnou proti Chain Cult bude ženský element za mikrofonem, který kapele dává tvář. Možná zaslechnete odkaz Skeletal Family, Sioixsie and the Banshees či Xmal Deutshchland, ale kapela se rozhodně neupíná ke staré škole a naopak se hlasitě vyjadřuje k nejpalčivějším otázkám současnosti. Mluví o lidských právech, právech zvířat, změně klimatu i o celkovém stavu světa. Přitom vše dokáže zaobalit do mystického oparu, který je cítit i s vkusných obalů jejich nahrávek.

Info

Chain Cult (gr) + Cierń (de)
22. 10. 2022 20:00
Chapeau Rouge, Praha
Fb událost

foto © Christina Inferno

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Říjen v Underdogs'

redakce 29.09.2022

Těšit se můžeme na dekadentní acid punk VR Sex, metalcorové průkopníky Integrity, altrockovou klasiku And You Will Know Us by the Traill of Death. A další.

Do Prahy přijedou The Black Angels, Easy Life nebo Royal Republic

redakce 29.09.2022

Psychedeličtí The Black Angels vychází zcela jednoznačně z estetiky kytarových kapel 60. let, jejichž odkaz ale překlápí do současných kulis.

Do Prahy přijíždí McGoldrick, McCusker & Doyle

redakce 28.09.2022

Jejich interpretace lidových písní Anglie, Skotska a Irska, a především vlastních skladeb, je nakažlivě energická, jiskřivá, provedena s neuvěřitelnou vřelostí a lehkostí.

Podzimní Pulz klubové scény

redakce 27.09.2022

Pulz odstartoval letos v březnu a v prostorách Paláce Akropolis už stihl nabídnout umělce jako Badfocus, Arleta, Miss Petty a další žhavá jména tuzemské klubové scény.

Audiovizuální večer v Plato

redakce 26.09.2022

Jak zní současný globální folk, když se neutápí ve formální nostalgii? Co je to městský folk a jak funguje v online prostředí?

Jedno mávnutí řas, a za námi jsou léta... Gregor Hildebrandt v Kunsthalle

redakce 24.09.2022

Jejím cílem je v Praze představit příběh Hildebrandtova života a umění, pohybující se mezi vlastní tvorbou a berlínskou výtvarně-hudební scénou.

Integrity. Underdogs'.

redakce 23.09.2022

Integrity kombinují rychlý a úderný hardcore/punk s těžkotonážním metalem a trashem, ale i industriální elektronikou.

Zásadní mládí / Essential Youth v DOX+

redakce 23.09.2022

Světové orchestrální premiéry mladých evropských skladatelů v Praze.

Moonshye a Ladbuch v Klubovně

redakce 21.09.2022

Písně pro své debutové album Curtain of the Moon napsala slezská zpěvačka, skladatelka a kytaristka Moonshye z většiny v polské Lodži.

Vinyla vyráží do regionů

redakce 20.09.2022

Dvojnásobné množství koncertů oproti loňskému roku u příležitosti právě zahájeného XII. ročníku kurátorují pořadatelé hudebních cen Vinyla.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace