Akce

Chain Cult a Cierń v Chapeau Rouge

Chain Cult (gr) + Cierń (de)
22. 10. 2022 20:00
Chapeau Rouge, Praha

Na 22. října si pro vás Sanctuary.cz naplánovali večer plný energických postpunkových riffů a mystické atmosféry, což jsou ingredience, kterými málokterý čtenář Sanctuary.cz pohrdne.

Začněme headlinerem z Athén. Chain Cult jsou snad jedinou kapelou, která v recenzi na stránkách Sanctuary.cz obdržela plný počet bodů a stala se tak živoucí legendou a v interních debatách často zmiňovaným jménem. Pomohl jim k tomu dozajista fakt, že šlo o recenzi nejnovějšího singlu We´re Not Alone. Být bezchybný je na ploše dvou skladeb snazší, než na dlouhohrající desce, ale o kvalitě hudební produkce to dost vypovídá i tak. Chain Cult jsou nezaměnitelní svými klenutými a chytlavými melodiemi, punkovou přímočarostí a uřvaným vokálním projevem.

To Cierń jsou doma v Berlíně, který však není jejich rodištěm, nýbrž mezi hudebníky obecně oblíbeným azylem. Jinak v kapele najdete muzikanty ze všech možných koutů země. Změnou proti Chain Cult bude ženský element za mikrofonem, který kapele dává tvář. Možná zaslechnete odkaz Skeletal Family, Sioixsie and the Banshees či Xmal Deutshchland, ale kapela se rozhodně neupíná ke staré škole a naopak se hlasitě vyjadřuje k nejpalčivějším otázkám současnosti. Mluví o lidských právech, právech zvířat, změně klimatu i o celkovém stavu světa. Přitom vše dokáže zaobalit do mystického oparu, který je cítit i s vkusných obalů jejich nahrávek.

Info

Chain Cult (gr) + Cierń (de)
22. 10. 2022 20:00
Chapeau Rouge, Praha
Fb událost

foto © Christina Inferno

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Unsane i Jozef van Wissem v Kabinetu múz

redakce 05.10.2022

Legendární americké těžkotonážní trio Unsane je zpět a v plné síle se valí do Evropy. Vrací se také avantgardní skladatel a loutnista Jozef van Wissem.

Proč zažít Sigur Rós živě

redakce 05.10.2022

Superlativy provázejí většinu recenzí (nejen) letošního turné a ohlasů posluchačů a hudebních kritiků po celém světě.

Kabinet Records ve Fuchsu podruhé

redakce 04.10.2022

Díky přátelským vztahům vznikl i nápad přivézt selekci toho nejzajímavějšího z Kabinet Records do Prahy a uspořádat další koncert.

Gaahls Wyrd, Saor a Gaerea, lahodná chuť temnoty

redakce 04.10.2022

Přijede ikona Gaahl (ex-Gorgoroth, Wardruna ad.) se svou kapelou v doprovodu skotských Saor a nabušených Portugalců Gaerea.

Rachot nabídne superskupiny

redakce 04.10.2022

Hudba skupiny Kutu je zářivým sledem neustálých proměn, k inspiracím patří pentatonické stupnice, které etiopským melodiím dodávají nezaměnitelný tvar.

PSH na Nekonečném turné

redakce 03.10.2022

Po úspěchu PSH Nekonečný příběh v kinech přicházejí tvůrci se společnou Nekonečnou tour filmu a koncertu kapely.

Nylon Jail oslaví dekádu na Cargo Gallery

redakce 02.10.2022

Nylon Jail oslaví dekádu existence vystoupením na Cargo Gallery, koncertem také kapela oficiálně nastartuje Hithit projekt.

Pavel Klusák a GOTT v Divadle Archa

redakce 01.10.2022

Archa bude hostit multižánrový večer s bestsellerem Pavla Klusáka GOTT.

Lenka Dusilová s big bandem Cotatcha Orchestra

redakce 01.10.2022

Na koncertě v Brně zazní nové skladby, které jsou výsledkem společné tvorby.

Fléda jde do podzimu s lepším zvukem a hvězdami

redakce 01.10.2022

Seznamu zahraničních hvězd tento podzim vévodí výrazné hudebnice s novými nahrávkami.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace