Zprávy / Pozvánky

Cherny Chleb na Menu

Cherny Chleb na Menu

redakce | Zprávy / Pozvánky | 11.11.2021

V průběhu dvou víkendových večerů se do industriálních prostor Pilnáčkovy továrny vrátí kulturní život díky místní iniciativě Menu, která před několika lety nastartovala postupnou revitalizací objektu. Návrat do posledního autentického prostoru v objektu, přeměněného v klub na jeden víkend, se nese v duchu toho aktuálně nejlepšího ze současné hudební elektronické scény. V pátek 12. listopadu to bude polsko-ruské duo Cherny Chleb, C4AT a Jazda. O den později, v sobotu 13. listopadu se představí králové syth-metalu Blood Pact a audiovizuální projekt Lowmoe.

fotogalerie z loňské akce zde

Duo Paula Cantare a Yak Hottcutt jsou Blood Pact. Epický darkwave s kapkou elektra a spoustou lásky, kterou boří hranice mezi fanoušky elektroniky a příznivci čísel 666. Jejich hlasitý comeback se nese ve velkém stylu. Oproti tomu živá vystoupení audiovizuálního dua Lowmoe představují nekompromisním příliv odlišné energie. Sequencery, syntezátory, pedálové efekty modifikují zvuk jenž doprovází abstraktní i narativní vizuály, které nejsou pouhým doprovodem, ale organickou složkou projektu. Vycházející techno talent C4AT letos vydal debutová nahrávku Strahov. Hudbu pro ty nejšpinavější kluby. Doklad toho, že v současné době na české techno scéně možná nenajdete zvukově tvrdšího producenta.


Polsko-ruské temné elektronické duo Чёрный хлеб (Cherny Chleb), obohacuje tuzemskou scénu o prvky darkwave, post-witch a russian wave. Libují také v teatrální složce svých vystoupení, umocňující již tak patřičně hutnou atmosféru. Live acid hudební projekt Jazda improvizuje se syntezátory a samplery, s nimiž kouzlí dle aktuální nálady a atmosféry. Pódiová show jako nevyzpytatelné dobrodružství, jehož výsledkem nezřídka bývá rozjetá a ostrá raveparty.

Info

Menu:
Cherny Chleb (ru/pl) + C4AT + Jazda
12. 11. 2021 21:00
Pilnáčkova továrna, Hradec Králové

Blood Pact + Lowmoe
13. 11. 2021 21:00
Pilnáčkova továrna, Hradec Králové
web iniciativy

foto © se svolením iniciativy Menu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Totoro se poprvé objeví na českých plátnech

redakce 27.11.2021

Nadčasový film mistra japonské animace v produkci studia Ghibli se stal celosvětovým fenoménem.

Balázs Pándi & Petr Vrba v Potrvá

redakce 26.11.2021

Spolupráce dvou hudebníků, kteří mají společného leccos, ale především to, že hrají rádi a hrají hodně.

Konektiv Night spojuje již počtvrté

redakce 25.11.2021

Premisou je propojit české a zahraniční hudebníky žijící v České republice a ukázat nepravděpodobné spolupráce. Ema Brabcová, mʊdʌki nebo Tomáš Niesner s...

Památník ticha rozsvítí první chanukové světlo

redakce 25.11.2021

Završí se tak letošní vzpomínkový cyklus k 80. výročí zahájení deportací Židů z českých zemí.

Good Times Only a Méta Monde se loučí debuty

redakce 24.11.2021

Několikrát odložený křest debutových alb Good Times Only a Méta Monde, které vyšly už loni, se nakonec stává spíše dvojnásobnou rozlučkou.

Deeper v Praze s Chief Bromden

redakce 23.11.2021

Co dělat, když bolest přehlušuje radost? Co se stane, pokud věci, o kterých si myslíte, že vám pomáhají, nakonec škodí nejvíc? Dobří lidé z Chicago to ví.

Anna von Hausswolff představí varhanní album

redakce 21.11.2021

Švédská skladatelka na novém albu zkoumá šíři možností a nových vyjádření na jeden z nejklasičtějších nástrojů. Vystoupí v Praze i Bratislavě

Do Prahy míří Benee a Half Alive

redakce 21.11.2021

V roztančeném světě Half Alive se najde místo pro prvky čerstvého R&B, funku, popu i rocku.

Strange Bones a Calva Louise v Café V lese

redakce 21.11.2021

Čtyřčlenná kapela pochází z anglického Blackpoolu a podle jejích členů jde o město s naprostou politickou autonomií a nezávislostí na mysli, těle i duchu.

The Doors: Live at the Hollywood Bowl '68 v kinech

redakce 20.11.2021

Legendární americká kapela letos na podzim slaví padesát let od vydání svého alba L.A. Woman, posledního, na kterém se podílel Jim Morrison.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace