Zprávy / Festivalové

Chillwave šelma Slow Magic hlavní hvězdnou festivalu Echoes

Chillwave šelma Slow Magic hlavní hvězdnou festivalu Echoes

redakce | Zprávy / Festivalové | 31.05.2015

Už 9. června vystoupí v Brně na prosluněné pláži klubu AHOY chillwave experimentátor a umělec mnoha identit Slow Magic. Maskovaná osobnost, která svými elektrorituály už tři roky hypnotizuje publikum na celém světě, zde vystoupí v rámci přehlídky elektronické hudby ECHOES. Ačkoliv Slow Magic s publikem komunikuje jen skrze zvukovou a psychedelickou show, daří se mu udržet na výsluní popularity a zároveň si zachovat anonymitu a punc tajemství. K tomu mu pomáhá výrazná obličejová maska "imaginárního zvířecího přítele", která v davu vyvolává neukojitelnou touhu podmanit se rytmickému diktátu divoké šelmy na pódiu.


Slow Magic bude hlavním hvězdou prvního ročníku elektronického festivalu ECHOES. Festival se zaměřuje na propojení elektronické a živé produkce i vizuální experimenty se zvukem. Během jednoho dne vystoupí v novém klubu AHOY na brněnské přehradě celkem 5 interpretů, jejichž exkurzi do zákoutí elektronické scény posvětí elektronický snílek s nezaměnitelnou maskou a dosud neznámou tváří. Právě anonymita a tři roky tajností jsou přitom důvod, proč lidi Slow Magic tolik zajímá. "Slow Magic chce veškerou pozornost diváka směřovat jen na hudební a vizuální prožitek a ne na svou osobnost. Jeho hra s neznámem a hudebními impulzy však neskutečně funguje. Během několika sekund dokáže zcela změnit náladu publika, které nejdříve rozněžní tóny piana, aby ho pak zcela odzbrojil elektrizující kombinací MIDI kontroleru s řízným zvukem bubnu," dodává k atmosféře vystoupení umělce s blikající neonovou maskou David Novotný, dramaturg klubu AHOY.


Podle Novotného se Slow Magic příliš nepouští do sonických experimentů, ale primárně mu jde o celkovou atmosféru a vibrující impulzy pro publikum, čemuž přizpůsobuje vše od míchání samplů, po bubenická extempore a scénické pokusy o tanec. Kromě Slow Magica vystoupí na festivalu ECHOES také slovenský producent Ink Midget, brněnské elektronické duo Himalayan Dalai Lama, DJ Nobody Listen nebo umělecké alternativ elektro seskupení Frozen Van. Kromě plážového dne a výletu za novými směry elektroniky se návštěvníci mohou těšit i na videoprojekce. O ty se postarají Himalayan Dalai Lama, chybět nebude ani němý film ozvučený live show.

Info

Festival ECHOES
Slow Magic (us)
with Ink Midget (sk), Himalayan Dalai Lama, DJ Nobody Listen, Frozen Van
9. 6. 2015 19:00
AHOY, Brno

www.facebook.com/events/356411997887281
www.slowmagicmusic.com
www.soundcloud.com/inkmidget
www.soundcloud.com/himalayandalailama
www.nobodylisten.com
www.facebook.com/ahoybrno

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Lykke Li dorazí na Pohodu

redakce 20.01.2020

O účast švédské skladatelky, modelky a zpěvačky Lykke Li se pořadatelé slovenského festivalu Pohoda snažili prakticky celou uplynulou dekádu.

Melt Festival přidává pop, rap i techno

redakce 19.01.2020

Letošní ročník německého Melt Festivalu hlásí další jména. Floating Points, Helena Hauff nebo třeba Róisín Murphy.

Literární a komiksové hvězdy na Comic-Con Prague

redakce 19.01.2020

Hlavní hvězdou bude známý britský spisovatel Ben Aaronovitch, který se prosadil jako televizní scenárista pro proslulý anglický seriál Doctor Who.

Jednou ranou na Sziget i v roce 2020

redakce 18.01.2020

Příležitost zahrát si na statisícovém festivalu v zahraničí, na prestižním Szigetu, se nabízí všem hudebníkům u nás.

Charismatická LP se vrátí na Colours of Ostrava

redakce 17.01.2020

LP nadále trvá na jednoduchém receptu: přitažlivé směsi popu, rocku, americany a folku.

Beseda u Bigbítu: Snapped Ankles! Poprvé u nás

redakce 16.01.2020

Motorické rytmy, noise, postpunková inspirace i šamanské kostýmy, eklektická směs i na vlastnoručně vyrobené syntezátory. Beseda přináší první jména lajnapu.

Festival krátkých filmů Praha se blíží

redakce 14.01.2020

Festival krátkých filmů Praha se odehraje v kinech Světozor, Pilotů a Oko. Nabídne i nejlepší kanadské filmy posledních let.

The Libertines, Stormzy, prostě Pohoda

redakce 13.01.2020

Slovenská Pohoda plní letošní menu o další zajímavá jména. The Libertines, Stormzy, Slowthai nebo australští Parcels.

Současná Afrika na Colours of Ostrava

redakce 10.01.2020

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava dostane velké místo současná africká hudba v nejrůznějších podobách.

Eurosonic Moon 2020

Michal Pařízek 09.01.2020

Začátek nového roku trávíme tradičně v malebném, ale zmrzlém Groningenu. Úzké uličky starého města, kouzelná zátiší okolo kanálů, sýry, smažené ryby a hlavně desítky klubů...