Zprávy / Festivalové

Chillwave šelma Slow Magic hlavní hvězdnou festivalu Echoes

Chillwave šelma Slow Magic hlavní hvězdnou festivalu Echoes

redakce | Zprávy / Festivalové | 31.05.2015

Už 9. června vystoupí v Brně na prosluněné pláži klubu AHOY chillwave experimentátor a umělec mnoha identit Slow Magic. Maskovaná osobnost, která svými elektrorituály už tři roky hypnotizuje publikum na celém světě, zde vystoupí v rámci přehlídky elektronické hudby ECHOES. Ačkoliv Slow Magic s publikem komunikuje jen skrze zvukovou a psychedelickou show, daří se mu udržet na výsluní popularity a zároveň si zachovat anonymitu a punc tajemství. K tomu mu pomáhá výrazná obličejová maska "imaginárního zvířecího přítele", která v davu vyvolává neukojitelnou touhu podmanit se rytmickému diktátu divoké šelmy na pódiu.


Slow Magic bude hlavním hvězdou prvního ročníku elektronického festivalu ECHOES. Festival se zaměřuje na propojení elektronické a živé produkce i vizuální experimenty se zvukem. Během jednoho dne vystoupí v novém klubu AHOY na brněnské přehradě celkem 5 interpretů, jejichž exkurzi do zákoutí elektronické scény posvětí elektronický snílek s nezaměnitelnou maskou a dosud neznámou tváří. Právě anonymita a tři roky tajností jsou přitom důvod, proč lidi Slow Magic tolik zajímá. "Slow Magic chce veškerou pozornost diváka směřovat jen na hudební a vizuální prožitek a ne na svou osobnost. Jeho hra s neznámem a hudebními impulzy však neskutečně funguje. Během několika sekund dokáže zcela změnit náladu publika, které nejdříve rozněžní tóny piana, aby ho pak zcela odzbrojil elektrizující kombinací MIDI kontroleru s řízným zvukem bubnu," dodává k atmosféře vystoupení umělce s blikající neonovou maskou David Novotný, dramaturg klubu AHOY.


Podle Novotného se Slow Magic příliš nepouští do sonických experimentů, ale primárně mu jde o celkovou atmosféru a vibrující impulzy pro publikum, čemuž přizpůsobuje vše od míchání samplů, po bubenická extempore a scénické pokusy o tanec. Kromě Slow Magica vystoupí na festivalu ECHOES také slovenský producent Ink Midget, brněnské elektronické duo Himalayan Dalai Lama, DJ Nobody Listen nebo umělecké alternativ elektro seskupení Frozen Van. Kromě plážového dne a výletu za novými směry elektroniky se návštěvníci mohou těšit i na videoprojekce. O ty se postarají Himalayan Dalai Lama, chybět nebude ani němý film ozvučený live show.

Info

Festival ECHOES
Slow Magic (us)
with Ink Midget (sk), Himalayan Dalai Lama, DJ Nobody Listen, Frozen Van
9. 6. 2015 19:00
AHOY, Brno

www.facebook.com/events/356411997887281
www.slowmagicmusic.com
www.soundcloud.com/inkmidget
www.soundcloud.com/himalayandalailama
www.nobodylisten.com
www.facebook.com/ahoybrno

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Do Dobršské brány již jen pár dní

redakce 13.08.2020

Festival Dobršská brána ve svém 4. ročníku opět nabídne osvěžující vhled do světa soudobé hudby bez dramaturgických kompromisů a formálního žánrového zařazení interpretů.

Noir Film Festival uvede italské noiry a Davida Lynche

redakce 11.08.2020

Po loňském exkurzu do exotického Japonska se dramaturgové festivalu rozhodli představit další evropskou inkarnaci klasického amerického žánru, a to v rámci italské kinematografie.

Festival Americké jaro bude na podzim

redakce 11.08.2020

Program představuje umělce divákům v Praze a v dalších městech a sestává z jazzové a klasické hudby, divadelních, filmových a scénických představení.

Stone Smoker Festival ve Skalákově mlýně

redakce 11.08.2020

Pod taktovkou (nejen) pražské party kolem labelu Stone Smoker se mohou návštěvníci těšit na dvoudenní pestrý program festivalu.

Lunchmeat Festival 2020 uvítá Sophie nebo Helenu Hauff

redakce 10.08.2020

Lunchmeat Festival, mezinárodní akce věnovaná aktuální nezávislé elektronické hudbě a novým médiím, ohlašuje druhou várku vystupujících.

Sharpe zverejnil kompletný program

redakce 10.08.2020

Na septembrový termín Sharpe festivalu sa organizátorom podarilo presunúť takmer všetky už ohlásené kapely.

Prague International Film Festival v Edisonu

redakce 10.08.2020

Festival, který nabízí jak známá jména tak nové talenty, si klade za cíl stát se jedním z nejlépe hodnocených v Evropě.

Hell Fest je zpět

redakce 09.08.2020

Jih je životní křižovatka, říkají pořadatelé Hell Festu. Vybrané kapely, chlebíčky, jazykové ostrovy.

Pátý ročník festivalu Šamana Ztráta ve spolupráci s Mood

redakce 07.08.2020

Z velké části je hudební program festivalu Šamana Ztráta složen z elektronické hudby, a to v jejích nejrůznějších podobách.

Hradby Samoty v špeciálnej edícii Mikrohradby Moravany

redakce 06.08.2020

Program bude zahŕňať rôzne hudobné počiny z experimentálnej scény od ambientu, drone, noise, experimentálnej elektroniky, post punk, industrial, neofolk, minimal, neoklasika, techno.