Zprávy / Festivalové

Chillwave šelma Slow Magic hlavní hvězdnou festivalu Echoes

Chillwave šelma Slow Magic hlavní hvězdnou festivalu Echoes

redakce | Zprávy / Festivalové | 31.05.2015

Už 9. června vystoupí v Brně na prosluněné pláži klubu AHOY chillwave experimentátor a umělec mnoha identit Slow Magic. Maskovaná osobnost, která svými elektrorituály už tři roky hypnotizuje publikum na celém světě, zde vystoupí v rámci přehlídky elektronické hudby ECHOES. Ačkoliv Slow Magic s publikem komunikuje jen skrze zvukovou a psychedelickou show, daří se mu udržet na výsluní popularity a zároveň si zachovat anonymitu a punc tajemství. K tomu mu pomáhá výrazná obličejová maska "imaginárního zvířecího přítele", která v davu vyvolává neukojitelnou touhu podmanit se rytmickému diktátu divoké šelmy na pódiu.


Slow Magic bude hlavním hvězdou prvního ročníku elektronického festivalu ECHOES. Festival se zaměřuje na propojení elektronické a živé produkce i vizuální experimenty se zvukem. Během jednoho dne vystoupí v novém klubu AHOY na brněnské přehradě celkem 5 interpretů, jejichž exkurzi do zákoutí elektronické scény posvětí elektronický snílek s nezaměnitelnou maskou a dosud neznámou tváří. Právě anonymita a tři roky tajností jsou přitom důvod, proč lidi Slow Magic tolik zajímá. "Slow Magic chce veškerou pozornost diváka směřovat jen na hudební a vizuální prožitek a ne na svou osobnost. Jeho hra s neznámem a hudebními impulzy však neskutečně funguje. Během několika sekund dokáže zcela změnit náladu publika, které nejdříve rozněžní tóny piana, aby ho pak zcela odzbrojil elektrizující kombinací MIDI kontroleru s řízným zvukem bubnu," dodává k atmosféře vystoupení umělce s blikající neonovou maskou David Novotný, dramaturg klubu AHOY.


Podle Novotného se Slow Magic příliš nepouští do sonických experimentů, ale primárně mu jde o celkovou atmosféru a vibrující impulzy pro publikum, čemuž přizpůsobuje vše od míchání samplů, po bubenická extempore a scénické pokusy o tanec. Kromě Slow Magica vystoupí na festivalu ECHOES také slovenský producent Ink Midget, brněnské elektronické duo Himalayan Dalai Lama, DJ Nobody Listen nebo umělecké alternativ elektro seskupení Frozen Van. Kromě plážového dne a výletu za novými směry elektroniky se návštěvníci mohou těšit i na videoprojekce. O ty se postarají Himalayan Dalai Lama, chybět nebude ani němý film ozvučený live show.

Info

Festival ECHOES
Slow Magic (us)
with Ink Midget (sk), Himalayan Dalai Lama, DJ Nobody Listen, Frozen Van
9. 6. 2015 19:00
AHOY, Brno

www.facebook.com/events/356411997887281
www.slowmagicmusic.com
www.soundcloud.com/inkmidget
www.soundcloud.com/himalayandalailama
www.nobodylisten.com
www.facebook.com/ahoybrno

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

JazzFestBrno oslaví dvacítku

redakce 25.11.2020

Jubilejní 20. sezóna brněnského festivalu začne 7. března a ozdobí ji mistr klavírního tria Chick Corea.

Hudobný festival Next bude virtuálnym 3D zážitkom

redakce 25.11.2020

Live streamy vlakových jázd, zábery z centier veľkých miest, kamerové pasce z chránených prírodných oblastí, ale aj chat roomy, mačacie útulky, konferenčné hovory.

PAF Olomouc ohlašuje první jména

redakce 19.11.2020

V průběhu uplynulých dvou dekád se PAF rozvinul v label zahrnující mezinárodní síť umělců, kurátorů a událostí.

Jazz Dock odvysílá online festival

redakce 15.11.2020

Můžeme se těšit například na Ondřeje Pivce, Vertigo nebo Ondřeje Rumla. Koncerty budou přenášeny několika kamerami a se špičkovým zvukem.

Festival krátkých filmů Brno16 má nové datum konání

redakce 15.11.2020

Diváci se mohou těšit na tradiční mezinárodní soutěž i soutěž pro autory z České a Slovenské republiky, Československou 16.

Le Guess Who? oznamuje kurátory dalšího ročníku

redakce 12.11.2020

Čtrnácté vydání mají ve svých rukou kurátoři John Dwyer (Oh Sees), Lucrecia Dalt, Matana Roberts, Midori Takada a Phil Elverum (Mount Eerie/The Microphones).

Dokumentární Ji.hlava skončila, diváků bylo o polovinu více než loni

redakce 11.11.2020

Čtyřiadvacátý ročník Ji.hlavy je za námi. Proběhl výjimečně online a divácky překonal minulé ročníky

Hradecký slunovrat se pustil do záchrany kostela

redakce 10.11.2020

Crowdfundingová akce si klade za cíl zaplatit opravu brány v gotickém portálu zbylých městských hradeb a nátěr kostelní věže v Opavě.

Pohodové novinky

redakce 07.11.2020

Veľký výpredaj v Pohoda shope, Devendra Banhart na Pohodě 2021 a dokument Orchestra from the Land of Silence na Festivalu Jeden Svet.

Dokumenty na Mezipatrech představí milníky queer historie

redakce 04.11.2020

Heslem 21. ročníku festivalu, který letos proběhne poprvé celý online, je “Zotavení” obracející pozornost na duševní a fyzické zdraví LGBTQ+ komunity.