Zprávy / Pozvánky

Ciao Lucifer v Docku

Ciao Lucifer v Docku

Veronika Mrázková | Zprávy / Pozvánky | 08.03.2020

"Jé, co to je? To je fakt boží!" Jmenují se Ciao Lucifer, ale přezdívám jim "Ciao, Good Mood". Ztřeštěná dvojka Italů, kteří by mohli z fleku předskakovat Mikovi. Průměrný kytarista a průměrný bubeník, nadstandardní baviči.

Tuhle o tom psal Michal Pařízek, šéfredaktor Full Moonu - zapomnělo se, že je legitimní, když hudba jenom baví. Pořád tu budou situace, kdy chcete pustit jen něco do podkresu fajn schůzky s přáteli. Nechcete je ničit psychedelií Swamp, trápit Arcou nebo nudit Stevem Reichem, zároveň se nemíníte stydět za disco. Ciao Lucifer nezklamou. Jak jsem na ně přišla? Loni vystupovali jako totální nýmandi v Docku, přišlo sedm platících. Do konce koncertu ale roztančili i toho posledního o berlích. Ještě nemají manýry, takže se za kdeco omlouvali - nenacvičená píseň, neodhadnuté tempo... Nejvíc je trápilo, že přijeli bez dokončené desky. "Pokud byste nás ale ještě někdy chtěli slyšet, napíšete nám tady do sešitku svůj e-mail, prosím?" Do dvou měsíců jsme měli ve schránce nové album zdarma. Je něco vděčnějšího než interpreti, kteří překypují láskou k publiku? 

Drnkají na známou notu, a přitom nejsou banální. Celá deska má podobně nostalgický nádech, jaký vždycky uměli vykouzlit třeba Kings of Convenience nebo High Llamas. Any Blink New nebo Born in '23 svádí k přátelskému ploužení. Zároveň do toho umí zprudka uhodit, třeba Why Would I? je rock'n'rollově výbušná, dokonalá do reklamy na automobily nebo Adidas. Could Coulda Woulda Shoulda uhodila hřebíček na hlavičku: We could be gangsters, better dancers, dreamers, famous... Jako duo udržují jasné, přímé a trsací aranže. Tleskačka In While I Out nebo Too Fast jsou možná až zbytečně vlezlé, ale když už jim pánbů dal tenhle talent... V závěrečné, elektronicky vyzrálé Pay Back What you Own Willem Wits & Marnix Dorrestein ukazují, že umí udělat i brajgl. Možná se takhle měli uvolnit u vícera skladeb, trochu neuspořádanosti by jinak dokonale naondulované desce neuškodilo. Naživo to ale působí vyváženěji a velmi opravdově.

Info

Ciao Lucifer
fb kapely

Dock Stage:
Ciao Lucifer (nl)
2. 4. 2020 20:30
Dock, Ostrava
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.

Uchovat paměť zakletou v liniích dřeva: Linde von Braun

redakce 31.05.2020

Výstava Linde von Braun hudebníka a výtvarníka Tomáše Brauna se koná v Galerii Emila Juliše v Černčicích u Loun.

Or představují první singl z nové desky

redakce 28.05.2020

Nové album Or ponese název Smutný stroje a vyjde v červnu 2020 u pražského vydavatelství Silver Rocket.

BiggBoss a UPM vydávají kroniku vizuálního chaosu 90. let

redakce 27.05.2020

Uvnitř se na nejlesklejších papírech potkávají kalkulačky z československého zásilkového katalogu Magnet s fotografiemi Depeche Mode v Praze.

JazzFestBrno hlásí tucet náhradních termínů

redakce 26.05.2020

Původní harmonogram festivalu JazzFestBrno 2020 se sice rozpadl na kousky, ale festival nyní ohlašuje celkem dvanáct náhradních termínů. Festival zahájí Avishai Cohen.

Beseda u Bigbítu se přesouvá na rok 2021

redakce 25.05.2020

„Prohra se smířením je lepší než výhra s nepřátelstvím,“ tímto arabským příslovím organizátoři Besedy u Bigbítu v Tasově na Hodonínsku na svém webu shrnuli stávající.

Open air s Billow a Hello Incognito

redakce 24.05.2020

Tiché lo-fi nahrávky zaznamenané v prostředí pokojíků v Praze, Varšavě nebo Bílých Karpatech vzbudily ohlas českých kritiků. Billow je povezou na sever.

Tomáš Palucha i Orient, Divadlo 29

redakce 24.05.2020

Pardubické Divadlo 29 ukončuje koncertní pauzu rázně i magicky.

Monika Načeva vydává studiovku Zdivočelí koně

redakce 21.05.2020

Na novém albu Načeva spolu s klávesistou Davidem Kabzanem a bubenicí Markétou Pták zhudebnili texty básníků pronásledovaných minulým režimem.

Fource Live: Bratři, Chief Bromden a další

redakce 20.05.2020

Před několik týdny bylo oznámeno spuštění série Fource Live, která slibuje koncerty pečlivě vybraných kapel z domácí scény, i profesionální záznamy.

Komedie Malá lež míří do českých kin

redakce 20.05.2020

Herečka a rapperka Awkwafina získala za roli ve filmu Zlatý globus pro nejlepší herečku.