Zprávy / Pozvánky

Cirk La Putyka otevírá multifunkční prostor Jatka78

Cirk La Putyka otevírá multifunkční prostor Jatka78

redakce | Zprávy / Pozvánky | 03.04.2015

Soubor nového cirkusu Cirk La Putyka otevírá 14. dubna pro veřejnost po zimní přestávce multifunkční prostory Jatka78 v pražské Holešovické tržnici. Čas od skončení zkušebního provozu v prosinci 2014 byl vyplněn rekonstrukcí a zlepšováním zázemí pro diváky i účinkující v obou halách 7 a 8. Zároveň ještě do 3. dubna běží crowdfundingová kampaň na portálu HITHIT.com, jejíž výtěžek již deset dní před koncem překročil rekordní cílovou částku 2.000.000 Kč. Zájemci tak stále mohou získat vstupenky na benefiční představení Dejvického divadla, Divadla Na zábradlí a Činoheráku Ústí a tím přispět na rekonstrukci a vybavení prostor. Jatka78 se otevřou premiérou inscenace Střepy a chlebíčky rezidenčního souboru 11:55 v režii Jana Mikuláška, který je zároveň autorem hry. V programu se dále objeví například retrospektiva čtyř představení režijní dvojice SKUTR jako oslava jedenácti let společné existence, jednorázový večer Mše za duše II v provedení Cirku La Putyka a zahraničních hostů a pak také všechna představení domácího souboru, která se dosud hrála v prostoru La Fabrika. Jatka78 se tak od 14. dubna stanou jedinou domácí scénou v Praze Cirku La Putyka.

"Děkujeme všem podporovatelům a příznivcům za to, že nám pomohli vybrat mnohem více, než byla naše cílová částka. Je to pro nás obrovský závazek, abychom jak samotné prostory, tak i program připravili co nejlepší," říká na úvod principál Cirku La Putyka Rosťa Novák. "Zároveň děkujeme La Fabrice, kde jsme až do současné doby hráli a kde měla premiéru většina našich představení. Mít nyní vlastní domovskou scénu se vším všudy je velké potěšení, ale zároveň výzva," doplňuje.


Soubor 11:55, který svojí premiérou Střepy a chlebíčky 14. dubna provoz Jatek78 zahájí, tvoří mladí a nadějní herci nejmladší generace, kteří spolupracují s významnými režiséry. Tentokrát se spojili s režisérem Janem Mikuláškem, který je také autorem hry. "Rozbité sklo je uklizeno, včerejší modřiny překryl make-up, víno se chladí, slavnost může opět začít. Stejně jako včera, stejně jako předevčírem. Osm lidí přichází den co den na smluvený večírek. Osm lidí, osm pohledů na věc. Stát se může všechno, ale jedno je jisté – zítra se bude slavit zase. Proslav se životem!", uvádí anotace představení.

Ve dnech 17. a 18. dubna oslaví na Jatkách78 jedenáct let společné existence režijní dvojice SKUTR - Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský. V rámci festivalu 10 + 1 let na SKUTRu uvidí diváci autorskou inscenaci Bouře, která měla premiéru právě v tomto holešovickém prostoru, a Malá smrt, Ženy a Muži, které vznikly ve spolupráci s režisérkou Adélou Laštovkovou Stodolovou. Program doplní pohádka pro děti, workshop Josefa Rosena, koncert Fekete Seretlek či otevřená hodina se SKUTRy.


V druhé polovině dubna pak proběhnou benefiční představení souborů Dejvického divadla, Divadla Na zábradlí a Ústeckého Činoheráku. "Je to ojedinělá událost, že etablovaná divadla opuští své scény a hrají na podporu vzniku jiného divadla," uvádí ředitel Jatek78 Štěpán Kubišta. Dejvické divadlo odehraje 28. dubna v holešovické tržnici cenami ověnčenou inscenaci Ucpanej systém. Divadlo Na zábradlí představí 20. dubna neméně úspěšnou hru Korespondence V+W. Ústečtí divadelníci Jatka78 nakopnou 22. dubna svým nejslavnějším představením poslední doby - Klubem rváčů podle románu Chucka Palahniuka, jenž dal Činoheráku Ústí jako jedinému souboru na světě právo na dramatizaci knihy.

Kromě těchto tří činoherních inscenací se zde 24. dubna odehraje další Mše za duše – tedy slavnostní večer v režii principála Cirku La Putyka Rosti Nováka a členů jeho souboru. Tentokrát se na jevišti potkají české a evropské hvězdy nového cirkusu. Po představení vystoupí kapela Vložte kočku.

V rámci dalšího programu v prostoru Jatka78 vystoupí například Bratři v tricku, Divadlo VOSTO5 a 420PEOPLE s Please the Trees. A samozřejmě nebudou chybět všechna stálá představení Cirku La Putyka - Play, Airground, Slapstick Sonata, Up End Down, Risk a La Putyka.

Info

Jatka78
Pražská tržnice
Jateční 1530/33, 170 00 Praha 7 - Holešovice

www.facebook.com/jatka78
www.jatka78.cz
www.laputyka.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

NSHT s živou elektronikou online

redakce 27.10.2020

Event, který má za sebou už čtyřletou jízdu po klubech v Olomouci, Brně a Praze, se tentokrát podívá k nám všem do obýváků, pokojíčků a dalších špeluněk.

Yungblud se vrátí do Prahy

redakce 26.10.2020

Yungblud je známý tím, že ve svých textech vyjadřuje hlavní obavy své generace a zároveň ji pomocí své hudby sjednocuje a posiluje.

Ester & Josefina uvedou přednášku Terapie sdílením živě

redakce 26.10.2020

Herečka a umělkyně Ester Geislerová, módní návrhářka Josefina Bakošová a párový terapeut Honza Vojtko se podívají na vztahy od jejich počátků až do rozchodového konce.

Nový termín pražského koncertu Limp Bizkit

redakce 25.10.2020

V rámci pražského koncertu by tak vedle osvědčených hitovek mohl zaznít i nový repertoár, po kterém fanoušci dlouho pokukují.

Vyhnout se temným místům? Tom Grennan v Praze

redakce 10.10.2020

Magazín NME albu udělil čtyři z pěti hvězd a napsal, že je plné procítěných stylových kytarových bangerů.

Mixcloud chystá streamované koncerty v čele s Flying Lotusem a Róisín Murphy

redakce 08.10.2020

Mixcloud představuje nový způsob vydělávání peněz pro hudebníky díky streamovaným koncertům.

Le Guess Who? chystá hybridní event ON/OFF

redakce 07.10.2020

Organizátoři jako náhradu za přesunutý festival nabízí hybridní event v Utrechtu i na webu!

Nová venkovní expozice Památníku ticha na perónu Nádraží Bubny

redakce 07.10.2020

Jakkoliv se symbolem podzimního programu Památníku ticha stal pojem pomíjivost, organizátoři věří, že veřejná komunikace bude pokračovat navzdory všem epidemiím naší doby.

Koncert Anny Marii Jopek je přesunut

redakce 06.10.2020

Zpěvačka Anna Maria Jopek se zařadila k umělcům, kteří dělají z Polska jazzovou velmoc.

Nový singl a klip Tata Bojs

redakce 05.10.2020

Veselou skladbu doprovází vtipný videoklip, který je stejně jako samotný singl poctou dvěma odvěkým láskám Milana a Mardoši.