Články / Seriály / / 10+1

10 + 1 = Ale Hop

10 + 1 = Ale Hop

redakce | Články / Seriály / / 10+1 | 26.10.2023

Alejandra Cárdenas Pacheco patří mezi úzkou skupinu hudebníků, kteří dokáží z kytary vyloudit neuvěřitelné zvuky. Výboje statické elektřiny i šramocení digitálního hmyzu jsou také pevně spoutané do avantgardních, ale smysluplných kompozic, což ocenil jak The Guardian, tak festivaly Unsound, kde odehrála skvělý set s Laurou Robles, nebo Le Guess Who?, kam se chystá za pár týdnů. Ještě předtím se objeví v Punctu, a to 28. října. Co všechno peruánskou rodačku inspirovalo?

Throbbing Gristle – Hot on the Heels of Love
Throbbing Gristle jsou kapela, která mě definovala. Pamatuju si, jak jsem je poprvé slyšela, když je měl na vinylu člen mé kapely. Od té doby se k nim co pár let vracím.


The Clash – Silicone on Sapphire
Dostala jsem tohle album na CD od kamarádky jako náctiletá. Myslela jsem si, že to je punk rock nebo ska, ale bylo to mnohem víc. Hrozně se mi na tom líbily ty divné experimentální pasáže s reggae náladou a synťáky, kde to znělo převráceně, naruby, byly tam hlasy jako z rádia a terénní nahrávky.


Brian Eno & David Byrne – Very, Very Hungry
My Life in the Bush of Ghosts je první album Briana Ena, ke kterému jsem se dostala, tohle navíc dělal s Davidem Byrnem, a pořád je moje oblíbené. Strašně mě baví, jak používá samply a možnosti studiové produkce, i když se drží přímočarých struktur.


Chris Cunningham & Aphex Twin – Rubber Johnny
Samozřejmě když se bavíme o elektronické hudbě, patří mezi projekty, kvůli kterým jsem chtěla dělat takovouhle hudbu, Aphex Twin. Tuhle skladbu jsem od něj slyšela jako první, navíc s nezapomenutelným videem. Když se objevilo, bylo to něco, na co člověk zůstal zírat.


Jardín – Perfume de Ceniza
Když budu pokračovat s elektronickou hudbou, dlužím asi něco scéně, která vznikala v Peru na konci devadesátek a v novém tisíciletí, když jsem se teprve učila své řemeslo. Zmínila bych hlavně duo Jardín, tohle je jejich charakteristický track.


Laurie Anderson – Born, Never Asked
Na debut Laurie Anderson z roku 1982, Big Science, pořád tak trochu myslím. Je avantgardní, politický, minimalistický, ale rozmáchlý a je tam smysl pro humor. Navíc se mi líbí fotka na obalu.


Alice Coltrane – Journey in Satchidananda
Mám moc ráda hudbu Alice Coltrane kvůli její hutné ambientní atmosféře. Taky u ní vnímám zármutek, a zároveň snahu o transcendenci.


Carl Stone – Banteay Srey
Carl Stone je pro mě taky důležitá reference, co se elektroniky týče. Cením si jeho smyslu pro kontrast, „střih“ a samplování, které zvládá, aniž by jeho skladby ztrácely melodičnost.


Charly García – Rezo por Vos
Měla jsem v úmyslu do tohohle seznamu zahrnout latinskoamerického skladatele a Charly García patří k těm největším vlivům.


Sinéad O'Connor – The Last Day of Our Acquaintance
Chtěla jsem zařadit písničku od Sineád, protože její předčasný odchod je tragédie a v posledních měsících jsem si k její hudbě znovu nacházela cestu.


Guilty pleasure: Shakira – Estoy Aquí
Napsat nějaké guilty pleasure je pro mě těžké, protože obecně oceňuju všechnu hudbu, kterou mě baví poslouchat. Nicméně asi z nostalgie mě pořád oslovuje tahle skladba a staré album od Shakiry, které jsem poslouchala v dětství, i když si nemyslím, že je to zvlášť dobrá hudba.

Info

Ale Hop
web interpretky

Živě:
Sonitus x o_u x Dissent Odds: Ale Hop + Luctus
28. 10. 2023 19:30
Punctum, Praha
Fb událost

foto © se souhlasem Ale Hop

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

10+1 = Lukáš Polák

redakce 11.02.2024

Lukáše můžete znát z kapel Orient nebo Ginger Wizard & Peter Jacksons. Také je součástí nahrávacího studia Tropical Cell. Lásky, nejoblíbenější kapela a guilty pleasure?

10 + 1 = Felix Bushe (Gengahr)

redakce 13.10.2023

"Znát a milovat album Raw Power od The Stooges bylo součástí mé identity, když jsem začínal hrát ve vlastních kapelách," říká zpěvák Felix Bushe. Zítra živě.

7 + 3 + 1 = Adam Dragun

redakce 02.10.2023

Sedm divadelních vzpomínek, které jsou pro Adama zásadní, tři tipy, co v nejbližší době vidět v Praze, a jedno guilty pleasure!

10 + 1 = Martyyna

redakce 15.09.2023

"Nedávno jsem si uvědomila, že hudba kterou jsem poslouchala jako teenager hluboko uvnitř mě zakotvila a podvědomě inspiruje mou dnešní produkci," říká Martyyna. Lunchmeat volá.

10 + 1 = Freddy Ruppert

redakce 04.08.2023

Jako první pod hlavičkou nového projektu Ávéčko vystoupil americký hudebník a umělec Freddy Ruppert. Giallo, giallo a zase giallo!

10+1 = Micha Zaat (Tramhaus)

redakce 15.07.2023

Micha Zaat ze skupiny Tramhaus pootevřel dveře do světa písní, které ho formovaly. Za čtyři dny na Colours nebo den na to v pražském klubu Underdogs’!

10 + 1 = Obscene Extreme Festival 2023

redakce 25.06.2023

Na co nás pozve Čurby v rámci letošního ročníku Obscene Extreme? Jedenáct jmen přímo od srdíčka! A to bije velmi rychle.

10 + 1 = Emilija Đorđević (Koikoi)

redakce 21.05.2023

Koikoi pocházejí z různých prostředí, ale mají společný cíl, totiž dělat hudbu propojující underground a mainstream.

10 + 1 = Jason Lindner

redakce 27.04.2023

Učil se u Barryho Harrise nebo Chrise Andersona, doprovází jména Meshell Ndegeocello nebo Avishai Cohen a v Brně vystoupí s Donnym McCasslinem. Co poslouchá nejraději?

10 + 1 = Joost van Dijck (My Baby)

redakce 24.04.2023

O své nejoblíbenějších songy se s námi podělil bubeník psychedelicko blues-tranceové skupiny My Baby, Joost van Dijck.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace