Články / Seriály / / 10+1

10 + 1 = Atlantik

10 + 1 = Atlantik

redakce | Články / Seriály / / 10+1 | 29.04.2018

Poslední finalista talentové soutěže 1band2play, kterého jsme požádali o deset a jeden zásadní song jejich diskotéky - skupina Atlantik. Říkají, jsou bigbítová kapela, že by si chtěli zahrát s "legendárními" Brutus a říkají toho o dost více. Aktuální hiphopová formace, fresh z Haunspaulky? Jaký humor to vlastně pěstujou? Poslouchejte jejich tracky, přijďte je podpořit do Klubu FAMU.

Oceán - Ráchel
Uhrančivej pohled Petra Muka a naivní přístup k syntezátorový nový vlně dělá z týhle nonstopáčový klasiky opravdovej klenot. Kdo nikdy nekřičel “hvězdu… na čele máš”, tak nemá tušení, co je to život.

Lunetic - Go Go Very Good Boy
V roce 1996 si ještě podnikatel Pavel Rameš a ambiciózní kluci z Meziboří mysleli, že pod hlavičkou Lunetic dobijou svět. Jejich neumětelská, často nonsensová angličtina sice nezaujala hledáčky světových lovců talentů, tenhle prapodivný český mix Prodigy a Beastie Boys ale navždy zůstane v našich srdcích.

E - Ať jsi nebo nejsi mluvím s tebou
První česká kapela, která měla texty o Prioru, dávno předtím, než to bylo cool. Jinak teda: Ať jsi nebo nejsi, mluvím s tebou, ať jsi nebo nejsi, mluvím s tebou, ať jsi nebo nejsi, mluvím s tebou, ať jsi nebo nejsi, mluvím s tebou, ať jsi nebo nejsi, mluvím s tebou.

Joan Baez - Here's to You, Nicola and Bart
V takovymhle playlistu musí být aspoň jeden tráček, u kterýho chceš zapalovat molotov a dojít k nejbližší komerční bance. Kromě toho posíláme props klukům z Ghettoblasterů, který tímhle válem končívali některý ze svých setů, vždycky máš pak pocit, že svět skončil, ale že je to vlastně dobře.

Edosh - Chci kvalitní SMRT feat Smrd (prod PhCZ)
Je strašně těžký vybrat jedinou věc, kterou bychom poslali props směr Kutná Hora, tak za všechny tenhle banger z poslední Edoshový desky. Top feat. Smrada a zaručenej moshpit naživo.

DJ Lucas - Ballerina Look Like Jumpman (prod Black Noi$e)
Většina wannabee traplordů jsou hrozný otrapové, ale DJ Lucas a jeho label Dark World funguje na hrozně okouzlující kombinaci white trash estetiky, lofi zvuku a trapovýho hedonismu. West Mass is the best!

Richard Dawson - Masseuse
Jestli je nějaká deska, kterou aspoň půlka naši kapely loni protočila víc než dvěstěkrát, tak je to Peasant Richarda Dawsona. Skoro je škoda o tom mluvit a psát, tohle by se mělo jenom poslouchat (a pak třeba fňukat nad pivem a dojímat se u textů, který s každým dalším poslechem rostou někam do vesmíru).

Paavoharju - Patsaatkin kuolevat
Elämä on kourallinen tomuu, kaikki muu on rojuu, lopunajan romuu, mitä sitte ku symbolit hajoo, oo se reikä mihin kaikki valo katoo, meissä kaikis on halkeemii, ei tarvi pyydellä anteeks niit. Nejlepší začátek rapovýho tracku evah, i když teda netušíme, co to znamená.

Piernikowski - Antari – M10
Loni na podzim se nám aspoň částečně splnil sen a zahráli jsme před Piernikowskim. Sice na jiný stagi, ale ve stejným baráku a navazovalo to, takže dobrý. Třeba si někdy před ním nebo Syny zahrajem doopravdy, bychom si od nich mohli půjčit kouř antari em džešeť, a to už by fakt nebylo vidět ani na krok <3.

David Koller - Lajka z I. P. Pavlova
Tenhle otec povýšení český pivní maskulinity na svébytnou uměleckou formu musel ovlivnit snad každýho, kdo se kdy snažil psát text (ať už pozitivně nebo negativně). Takže Davide: Dík a jablkem nejsi!

+1. Roháči – Toulavej

Info

Atlantik
facebook kapely

Živě: 1Band2Play:
Atlantik + Froples + Guilty Echoes
3. 5. 2018 20:00
Klub FAMU, Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

10 + 1 = Karolína Vacková (Film a architektura)

redakce 28.09.2021

Ve spolupráci s organizací Kruh se Karolína Vacková podílí na festivalu Film a architektura. A dala nám tipy na žánrové snímky, které bychom měli určitě vidět.

10 + 1 = Milan Buršík (Old Folks House, Vellocet Roll)

redakce 26.09.2021

Že jste se s Mejlou aka Milanem Buršíkem nikdy nebavili o Dead Moon? Není možná. Vellocet Roll budou křtít v Praze i v Brně, dobrá příležitost.

10 + 1 = Denisa Václavová (4+4 dny v pohybu)

redakce 21.09.2021

Nejzajímavější místa činu, na které se Festival 4+4 dny v pohybu za svou pětadvacetiletou historii podíval?

Dušan Svíba (Earth Music/Colour Meeting): Tak to pusť…

redakce 20.09.2021

Do Prahy díky Dušanovi přijíždí senzace newyorské klubové scény, trio VickiKristinaBarcelona s projektem Songs of Tom Waits.

10 + 1 = Hrádek (Slut)

redakce 14.09.2021

Třicet let od svého založení slaví jedna nejzásadnější devadesátkových kapel - Slut. A chystají se věci.

10 + 1 = Łukasz „Twix” Jędrzejczak (Javva)

redakce 30.08.2021

Pořád jsem velkým fanouškem jednoduchých a nenáročných riffů Wese Borlanda a natlakovaného zvuku producentů Brendana O'Briena a Terryho Datea, říká Łukasz „Twix” Jędrzejczak.

10 + 1 = Lukáš Klavrza (Death by Ren)

redakce 21.08.2021

Kdopak by neslyšel o pražské synthpopové skupině Death by Ren. Formativní písničky z kytaristova notýsku.

10 + 1 = Lada

redakce 14.08.2021

Všech jedenáct členek dívčího sboru vybralo svou oblíbenou píseň a nadto přidaly jedno guilty pleasure.

10 + 1 = Jakub Muhlfeit (Kolektivní halucinace)

redakce 10.08.2021

Kolektivní halucinace vydali v březnu metafyzickou desku Reality, za pár dní vystoupí na Maratonu hudby v Brně. Kapelní kořeny rostou kudy?

10 + 1 = Dano Šoltis

redakce 31.07.2021

Dana Šoltise můžete vidět na našem oblíbeném festivalu Dobršská brána, na němž vystoupí ve slovensko-polském projektu MaBaSo.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace