Články / Seriály / / 10+1

10 + 1 = Atlantik

10 + 1 = Atlantik

redakce | Články / Seriály / / 10+1 | 29.04.2018

Poslední finalista talentové soutěže 1band2play, kterého jsme požádali o deset a jeden zásadní song jejich diskotéky - skupina Atlantik. Říkají, jsou bigbítová kapela, že by si chtěli zahrát s "legendárními" Brutus a říkají toho o dost více. Aktuální hiphopová formace, fresh z Haunspaulky? Jaký humor to vlastně pěstujou? Poslouchejte jejich tracky, přijďte je podpořit do Klubu FAMU.

Oceán - Ráchel
Uhrančivej pohled Petra Muka a naivní přístup k syntezátorový nový vlně dělá z týhle nonstopáčový klasiky opravdovej klenot. Kdo nikdy nekřičel “hvězdu… na čele máš”, tak nemá tušení, co je to život.

Lunetic - Go Go Very Good Boy
V roce 1996 si ještě podnikatel Pavel Rameš a ambiciózní kluci z Meziboří mysleli, že pod hlavičkou Lunetic dobijou svět. Jejich neumětelská, často nonsensová angličtina sice nezaujala hledáčky světových lovců talentů, tenhle prapodivný český mix Prodigy a Beastie Boys ale navždy zůstane v našich srdcích.

E - Ať jsi nebo nejsi mluvím s tebou
První česká kapela, která měla texty o Prioru, dávno předtím, než to bylo cool. Jinak teda: Ať jsi nebo nejsi, mluvím s tebou, ať jsi nebo nejsi, mluvím s tebou, ať jsi nebo nejsi, mluvím s tebou, ať jsi nebo nejsi, mluvím s tebou, ať jsi nebo nejsi, mluvím s tebou.

Joan Baez - Here's to You, Nicola and Bart
V takovymhle playlistu musí být aspoň jeden tráček, u kterýho chceš zapalovat molotov a dojít k nejbližší komerční bance. Kromě toho posíláme props klukům z Ghettoblasterů, který tímhle válem končívali některý ze svých setů, vždycky máš pak pocit, že svět skončil, ale že je to vlastně dobře.

Edosh - Chci kvalitní SMRT feat Smrd (prod PhCZ)
Je strašně těžký vybrat jedinou věc, kterou bychom poslali props směr Kutná Hora, tak za všechny tenhle banger z poslední Edoshový desky. Top feat. Smrada a zaručenej moshpit naživo.

DJ Lucas - Ballerina Look Like Jumpman (prod Black Noi$e)
Většina wannabee traplordů jsou hrozný otrapové, ale DJ Lucas a jeho label Dark World funguje na hrozně okouzlující kombinaci white trash estetiky, lofi zvuku a trapovýho hedonismu. West Mass is the best!

Richard Dawson - Masseuse
Jestli je nějaká deska, kterou aspoň půlka naši kapely loni protočila víc než dvěstěkrát, tak je to Peasant Richarda Dawsona. Skoro je škoda o tom mluvit a psát, tohle by se mělo jenom poslouchat (a pak třeba fňukat nad pivem a dojímat se u textů, který s každým dalším poslechem rostou někam do vesmíru).

Paavoharju - Patsaatkin kuolevat
Elämä on kourallinen tomuu, kaikki muu on rojuu, lopunajan romuu, mitä sitte ku symbolit hajoo, oo se reikä mihin kaikki valo katoo, meissä kaikis on halkeemii, ei tarvi pyydellä anteeks niit. Nejlepší začátek rapovýho tracku evah, i když teda netušíme, co to znamená.

Piernikowski - Antari – M10
Loni na podzim se nám aspoň částečně splnil sen a zahráli jsme před Piernikowskim. Sice na jiný stagi, ale ve stejným baráku a navazovalo to, takže dobrý. Třeba si někdy před ním nebo Syny zahrajem doopravdy, bychom si od nich mohli půjčit kouř antari em džešeť, a to už by fakt nebylo vidět ani na krok <3.

David Koller - Lajka z I. P. Pavlova
Tenhle otec povýšení český pivní maskulinity na svébytnou uměleckou formu musel ovlivnit snad každýho, kdo se kdy snažil psát text (ať už pozitivně nebo negativně). Takže Davide: Dík a jablkem nejsi!

+1. Roháči – Toulavej

Info

Atlantik
facebook kapely

Živě: 1Band2Play:
Atlantik + Froples + Guilty Echoes
3. 5. 2018 20:00
Klub FAMU, Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

10 + 1 = Adam Krofian (The Atavists)

redakce 20.05.2019

Frontman a zpěvák Adam Krofian servíruje jedenáctku svých zásadních songů, které ho provází od dětství. Pěkný vývoj.

10 + 1 = Kasko (Saténové ruky)

redakce 17.05.2019

Saténové ruky nedávno pokřtily nový vinyl a než zahrají Mezi ploty, poskládal Marek Kasko Babušiak své hudební lásky.

10 + 1 = Sun Glitters

redakce 24.04.2019

Lucemburský umělec Victor Ferreira strká prsty mnohem dál, než sahá mix žánrů jako chillwave, dream pop, shoegaze nebo glitch. Inspirace, vlivy?

10 + 1 = Trupa Trupa

redakce 15.04.2019

Trupa Trupa loni vystoupili na naší stagi v rámci ostravských Colours a těď odhalují i své (staro)nové hudební lásky.

10 + 1 = Avishai Cohen

redakce 27.03.2019

Je otázkou, zda je shodné jméno s jiným velikánem současného jazzu výhodou či nevýhodou. Trumpetista Avishai Cohen to jako problém nevidí.

10 + 1 = Martin „Iso‟ Krajčír (The Ills)

redakce 25.03.2019

Nová deska The Ills vyšla v půli února a než ji kapela představí v Praze, poskládal Martin „Iso‟ Krajčír deset hudebních radostí.

10 + 1 = Ozo Guttler (Korben Dallas)

redakce 22.03.2019

Kde můžete vidět Korben Dallas si přečtěte níže – čtyři české koncerty v dubnu –, nyní si můžete projít zásadní posluchačské zářezy Oza Guttlera.

10 + 1 = Ane Bjerkan

redakce 18.03.2019

Kde se vzala Ane Bjerkan? Nejdříve jsme si jí všimli, když jsme šli kolem nahrávacího studia Davida Zemana z Kalle.

10 + 1 = Faces on TV

redakce 17.03.2019

Než se Faces on TV, projekt Belgičana Jaspera Maekelberga, vrátí do Prahy, poslal nám svou jedenáctku hudebních radostí.

10 + 1 = Melanie Scholtz

redakce 16.03.2019

Klasiky, mladá krev, smyčky, experimenty, Afrika, Skandinávie. Melanie Scholtz poodkrývá favority, vlivy a inspirace.