Články / Seriály / / 10+1

10 + 1 = Bob (Dirty Picnic)

10 + 1 = Bob (Dirty Picnic)

redakce | Články / Seriály / / 10+1 | 19.10.2013

Bob je protřelý brněnský freak, toho času článek špinavých diskotékových hédonistů Dirty Picnic, kteří vydali desku View Through the Crystal i její remixovou variaci, mají nový materiál na EP a pomalu se chystají na další album. Indie dance?

Com Truise - Galactic Melt (2011)
Tohle je pure disco. Stačí slyšet tři tóny a bezpečně ho poznáš. Přísnej výběr zvuků, který používá pořád dokola, ho jasně definuje. Drží se na uzdě a moc neexperimentuje, protože mu to funguje.

The Presets – Apocalypso (2008)
Prostřední deska je rozhodně nejlepší a jen tak ji z hlavy nedostanete. Jeden hit vedle druhýho. Silný melodie, našlapaný sevřený rytmy a naléhavý zpěvy, nic nechybí.

Empire of the Sun - Walking on a Dream (2008)
Pop ve své nejčistší podobě. Když sem poprvé slyšel We Are the People, tak se mně to moc nelíbilo, ale pak na mně z celý desky dýchla ta drogová atmosféra a byl sem ztracenej.

John Maus - We Must Become the Pitiless Censors of Ourselves (2011)
On se nedá s nikým srovnávat, teda kromě Ariela Pinka. Kombinace něco jako gotickýho zpěvu, synťákovejch vyhrávek a decentních beatů zní jak z pohádky, kde všichni frčej na tajemným elixíru.

Korallreven - An Album By Korallreven (2011)
Šplouchání móře, křičení racků a ty se válíš v písku a ta škeble šumí tak sladce...

Metronomy - Nights Out (2008)
Jo, sou kapely který sou fakt vtipný. Uslyšíte ty nejprdlejší zvuky na světě v bláznivých kolážích písniček, které se stále drží v kolonkách tanečního popu. Rozhodně za poslech stojí i poslední The English Riviera, teda pokud vás baví trochu usedlejší zvuk à la Fleetwood Mac.

Neon Indian - Era Extrana (2011)
Moc šikovně spíchlý disco s trochu špinavým soundem. Rovný beaty sou povinnost, synťáky se proplítaj v inteligentních aranžích a pan kocour všem dejchá za krk.

Toro Y Moi - Causers of This (2010)
Chilloutovej projekt zvukově dotáhnutej do absolutní brilantnosti. Nejzasněnější písničky ze všech. Škoda tý nový desky, kouzlo se vytrácí a objevuje se něco jako Jamiroquai.

The Horrors - Skying (2011)
No abych nezapomněl, že vlastně kytary taky eště furt existují. Třetí deska není žádný zklamání, písničky jsou vyklidněnější, atmosféra se buduje pozvolna a uváženě. Všechno funguje, jak má.

Hyetal - Broadcast (2011)
Nejdelší reverby na světě, tajemný synthy a superretro zvuky automatu. Ale není to temno, který tě chce zbaštit, je to tajemná kráska, s kterou chceš trsat na párty.

guilty pleasure: Kajagoogoo - Too Shy

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

10 + 1 = Pantha du Prince

redakce 30.03.2023

Spojování neobvyklého lze vyčíst i z jeho výběru desítky nejoblíbenějších skladeb, v němž vedle sebe najdeme jazz, elektroniku i hardcore.

10 + 1 = Robin Kvapil

redakce 12.03.2023

Robin Kvapil uvádí do kin svůj nový film More Miko, ale znát ho můžete i ze skupiny To žluté, co máte na kalhotkách. Jedenáct oblíbených písniček.

10+1 = Bernhard Hammer (Elektro Guzzi)

redakce 20.11.2022

Za Elektro Guzzi nám prozradil svých deset nejoblíbenějších tracků kytarista Bernhard Hammer.

10 + 1 = Frank Lees (Press Club)

redakce 09.11.2022

Press Club se za týden představí v Chapeau Rouge, a tak jsme se zaměřili na hudební vkus bubeníka Franka Leese.

10+1= David Granström

redakce 07.11.2022

Člen kolektivu sdruženého kolem kultovního labelu XKatedral střídá klidné okamžiky s drtivou hlasitostí. Co ho v jeho kreativitě inspiruje?

10 + 1 = Kai Zamora (Shy, Low)

redakce 16.10.2022

Postmetalová čtveřice z Richmondu vznikla před jedenácti lety a vydává u Pelagic, kde najdeme jména jako Mono, Envy nebo The Ocean. Zahrají v Klubovně.

10 + 1 = David Dorůžka

redakce 12.10.2022

Říká se, že jde o vůdčí postavu tuzemské jazzové scény a má to svoje důvody. David Dorůžka vystoupí na festivalu Jazz Goes to Town, posloucháme jeho formativní skladby.

10 + 1 = Lime Cordiale

redakce 08.10.2022

Indiepopové duo z Austrálie, které si v ničem nezadá s hvězdami současné hudební indie scény? Bratři Oli a Louis Leimbachovi míří do Prahy.

10 + 1 = Avtomat

redakce 16.09.2022

Jeho hudba se dramaticky proměnila, od polyfonního zpěvu až po postklubové tracky na posledním EP Gusła (Human Rites). Avtomat zahraje na akci Fragile Like a Bomb.

10+1 = Štěpán FOK Vodrážka

redakce 10.09.2022

Diváckou cenou odměněný film PSH Nekonečný příběh z letošního MFF Karlovy Vary jde za pár dní ven, a to ne ledajakým způsobem. Oblíbené filmy režiséra dokumentu?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace