Články / Seriály / / 10+1

10 + 1: Ette Enaka

10 + 1: Ette Enaka

redakce | Články / Seriály / / 10+1 | 03.02.2017

Pod názvem Ette Enaka, označujícím původně prý jihoamerický kmen, se skrývá nová brněnská indie kapela. Najdeme v ní Aleše z The Mood, Vítka (Rutka Laskier) a Miloše (Maniac Floor). Kombinace devadesátkového ema a dance-punku prošpikovaná postrockovými buildupy může evokovat například Les Savy Fav nebo Robocop Kraus. Osobitá melodika a songwriting, postpunkový tah na branku, emotivní a nafrázované vokály, strhující sbory? Můžete mimo jiné slyšet na Free Mondays v Roxy, šestého února.

At the Drive-In - Relationship of Command
Ne na všem se vždycky shodneme, ale ATDI je kapela, která ovlivnila nás všechny, hlavně tohle legendární album. Energie, kytary, texty, všechno. Na světě je hrozně málo alb, který působí tímhle nepopsatelným kouzlem a uchvátí tě to znovu, pokaždý.


Foals - Antidotes
Když jsme někdy kolem roku 2009 objevili Foals, postupně jsme si z nich sedli na prdel. Byly to časy, kdy jsme zrovna byli v pubertě. Měli jsme tak možnost sledovat, jak Foals rostou a mění se. Co se však nezměnilo, jsou jejich live performance. Viděli jsme Foals naživo šestkrát, pokaždý nás to dostalo ještě víc. Spousta lidí jima opovrhuje, my je milujem.


Loma Prieta - Self Portrait
Tyhle dvě desky změnili vše. Pár roků zpátky, kdy jsme ani nevěděli, co to znamená emo-hardcore nebo hardcore punk, nám kámoš poslal Lomu. Pamatuju si, jak jsem poprvý poslouchal Life Less a naprosto to nepobral. Styl, jakým Loma hraje, osobitý rukopis skladeb a nálada, která ze songu srší. Co nás však nepustilo už poslední rok a půl je jejich poslední deska Self Portrait a kombinace fuzz vokálu a roprostřených kytar.


Pianos Become the Teeth - Keep You


Touché Amoré - Is Survived By


Ravelin 7 - 7 kroků po zamrzlé řece
Česká legenda, o který jsme slyšeli poprvý, když vydali 7 kroků. Láska na první poslech.

Death From Above 1979 - You're a Woman, I'm a Machine
Garage dance-punk z Kanady. Pamatuju, jak jsem poslouchal tuhle desku poprvý a doteď jsem nenašel žádnou kapelu, která by dokázala vymáčknout tolik energie, jako Seb a JFK. Kapela, která mě ovlivnila už jen tím faktem, že těžká a plná hudba se dá dělat ve dvou lidech, a i tak může znít sladce.


Deafheaven - Sunbather


Old Gray - An Autobiography
Naše první setkání s americkým midwest emem, který nás dovedlo právě ke kapelám, jako jsou Touché Amoré nebo Pianos.


La Dispute - Rooms of the House


Milo (rapsmith) - Toothpaste Suburb
Když už mám dost kytar, vždycky si rád pustím tohle album, který má nejlepší instrumentál, co kdy vznikl.

Info

www.facebook.com/EtteEnaka

Live: Free Mondays
6. 2. 2017 Roxy, Praha
www.facebook.com/events/251825628578390

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

10 + 1 = Robin Kvapil

redakce 12.03.2023

Robin Kvapil uvádí do kin svůj nový film More Miko, ale znát ho můžete i ze skupiny To žluté, co máte na kalhotkách. Jedenáct oblíbených písniček.

10+1 = Bernhard Hammer (Elektro Guzzi)

redakce 20.11.2022

Za Elektro Guzzi nám prozradil svých deset nejoblíbenějších tracků kytarista Bernhard Hammer.

10 + 1 = Frank Lees (Press Club)

redakce 09.11.2022

Press Club se za týden představí v Chapeau Rouge, a tak jsme se zaměřili na hudební vkus bubeníka Franka Leese.

10+1= David Granström

redakce 07.11.2022

Člen kolektivu sdruženého kolem kultovního labelu XKatedral střídá klidné okamžiky s drtivou hlasitostí. Co ho v jeho kreativitě inspiruje?

10 + 1 = Kai Zamora (Shy, Low)

redakce 16.10.2022

Postmetalová čtveřice z Richmondu vznikla před jedenácti lety a vydává u Pelagic, kde najdeme jména jako Mono, Envy nebo The Ocean. Zahrají v Klubovně.

10 + 1 = David Dorůžka

redakce 12.10.2022

Říká se, že jde o vůdčí postavu tuzemské jazzové scény a má to svoje důvody. David Dorůžka vystoupí na festivalu Jazz Goes to Town, posloucháme jeho formativní skladby.

10 + 1 = Lime Cordiale

redakce 08.10.2022

Indiepopové duo z Austrálie, které si v ničem nezadá s hvězdami současné hudební indie scény? Bratři Oli a Louis Leimbachovi míří do Prahy.

10 + 1 = Avtomat

redakce 16.09.2022

Jeho hudba se dramaticky proměnila, od polyfonního zpěvu až po postklubové tracky na posledním EP Gusła (Human Rites). Avtomat zahraje na akci Fragile Like a Bomb.

10+1 = Štěpán FOK Vodrážka

redakce 10.09.2022

Diváckou cenou odměněný film PSH Nekonečný příběh z letošního MFF Karlovy Vary jde za pár dní ven, a to ne ledajakým způsobem. Oblíbené filmy režiséra dokumentu?

10 + 1 = Jena Jang

redakce 05.09.2022

V Kutné Hoře se můžeme těšit například na korejskou umělkyni Jenu Jang. Náhledněte pod pokličku inspirací.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace