Články / Seriály / / 10+1

10 + 1 = Froples

10 + 1 = Froples

redakce | Články / Seriály / / 10+1 | 22.04.2018

Olomoucká indie scéna, víme? No distance paradise. Trojice hraje od roku 2015 a má talent upozorňovat na sebe zdařilými singly, působivý The City natočila ve studiu Tomáše Neuwertha. Kdy se dočkáme něčeho většího? To se neví, nicméně pár dalších songů skupina poslala do talentové soutěže 1band2play a začátkem května vystoupí živě v jejím finále. Kam sahají jejich kořeny, které desky a songy je formovaly? Deset a jeden song v podání Froples.

Deftones – Beware
Jasně, mohl jsem vybrat cokoliv z legendárního alba White Pony, ale tohle je v mých očích o něco lepší. Saturday Night Wrist je podceňovaná deska, kterou by si měl každej dát.

Beach Fossils – Sugar
Léto, slunce, kytary, lehnout si, přemýšlet, dát si pivko a pustit si tohle. Prázdninová melancholie jak řemen.

Peace – Follow Baby
Tahle pecka mě před pár lety přesvědčila, že o Peace ještě uslyšíme. Stalo se, deska In Love se chytla a proletěla (nejen) Británií jako tajfun. Na živo je to ještě o kus lepší, žádný mazání, jen hlasitý kytary a Harryho typickej zpěv. V našem playlistu kapelní dodávky většinou nechybí.

Gary Numan – My Name Is Ruin
Asi každej zná Garyho největší hit Cars, kterej v osmdesátkách nějakou dobu vládnul. Ještě víc mě baví živá verze od Nine Inch Nails, kde se Gary ujme mikrofonu. My Name Is Ruin je ale čerstvá věc se zvukem, kterej jsem nečekal, ale o to víc mě baví.

Tigercub – Control
Je hezký sledovat, jak se z lokální bandy stává čím dál známější kapela. V tomhle případě jsou to sympaťáci, kterým to fakt hraje, a to hlavně naživo.

Bloc Party – Flux
V kapele se takhle jednoznačně shodneme opravdu na máločem. Na Bloc Party jsme vyrostli a doteď si je moc rádi (i společně) poslechneme.

Fidlar – Cocaine
„Fuck It Dog, Life’s a Risk“ je přesně to, co jsem si na skejtu měl vždycky říct, když jsem se bál skočit nějaký schody. Tady není co dodat, je to syrová energie ve velkým množství a tak to má být.

Yumi And The Weather – All We Can
Yumi And The Weather jsem viděl před lety úplně na haluz jako můj první koncert v UK. The Blind Tiger byl hodně v pohodě klub a celý to na mě zapůsobilo tak, že si to doteď občas dám.

Temples – Colours to Life
Prej to nahráli doma v ložnici, kdo by to byl řekl? Líbí se mi jejich způsob recyklace minulosti a zároveň kreativita, se kterou tu muziku dělají. Navíc je to oblíbená kapela našeho basáka Honzy.

Primal Scream, Sky Ferreira – Where the Light Gets In
Na tento song vždycky nějak zapomenu, pak se mi náhodou objeví v přehrávači a připomene mi, že mě vlastně baví.

plus jedna: MGMT – Me And Michael
Bonusovej track by asi měl být aktuální track. MGMT vychytali trend 80’s synthů a samozřejmě se toho zhostili skvěle. Album Little Dark Age je pro mě letos zatím číslo 1.

Info

Froples
Bandcampový profil

Živě: 1Band2Play:
atlantik + Froples + Guilty Echoes
3. 5. 2018 20:00
Klub FAMU, Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

10+1 = Yvonnick Prené

redakce 26.06.2020

Francouzský jazzový hráč na harmoniku, skladatel a pedagog z New Yorku Yvonnick Prené představuje své oblíbené písně.

10 + 1 = Tomáš Vondra (Orient, Tomáš Palucha)

redakce 17.06.2020

Tomáše Vondru můžete znát z Rekomanda nebo z řady hudebních projektů. Dnes je základní stavební jednotkou pro těles Orient a Tomáš Palucha. Jaké jsou jeho inspirace?

10 + 1 = dné

redakce 13.06.2020

Dné na první desce ignoroval trendy i jakákoliv posluchačská očekávání. A to dělá stále a my stále čekáme na jeho druhé album. Co s tím?

10+1 = Jakub Jirásek (Cold Cold Nights)

redakce 06.06.2020

Takovej deníček od krize v roce 2008 do krize 2020, říká ke svému výběru oblíbených písniček Jakub Jirásek z Cold Cold Nights.

10 + 1 = Šimon Šafránek

redakce 08.05.2020

Režisér Šimon Šafránek vybírá zásadní písně i klipy. Jak bude vypadat nový klip pro Kill the Dandies!? Očekávat můeme nejspíš cokoliv.

10+1 = Jiří Machů (Killiekrankie, Laokoon)

redakce 27.04.2020

S jakou hudbou vyrůstal Jiří Machů? Rozmanitý výběr písní, které formovaly jeho hudební vkus, a špetka náboženství k tomu.

10 + 1 = David Pomahač

redakce 25.04.2020

David Pomahač se vydal na sólovou dráhu, jeho jméno ale naleznete i v historii Houpacích koní nebo kapele Xaviera Baumaxy, založil Bez peří i Kieslowski.

10+1= Rou Reynolds (Enter Shikari)

redakce 10.04.2020

Zpěvák britských Enter Shikari Rou Reynolds se s námi podělil o rozmanitou desítku osudových skladeb. Od Glenna Millera po Prodigy.

10 + 1 = Beata Hlavenková

redakce 25.03.2020

Sestavila jsem jedenáctku skladeb ne úplně z toho, co mám nejradši, ale z toho, co mě napadalo v dané chvíli, z věcí, které lezly na povrch bez ladu a skladu...

10+1 = Camille Bertault

redakce 12.03.2020

Okouzlující a občas také velmi rozpustilá mladá pařížská dáma miluje jazz, ale cizí jí není ani moderní taneční pop. Camille Bertault se chystá do Brna i Prahy.