Články / Seriály / / 10+1

10 + 1 = Gregor von Kolofon (Madhouse Express, Candy Flip DJ's)

10 + 1 = Gregor von Kolofon (Madhouse Express, Candy Flip DJ's)

redakce | Články / Seriály / / 10+1 | 10.02.2021

Gregor von Kolofon je baskytarista české psychedelické čtveřice Madhouse Express. Ti loni vydali novou dlouhohrající desku Surreal Meadows. Kromě kapely se věnuje i DJování ve dvojici Candy Flip DJ's, což se výrazně odráží i na jeho výběru 10 + 1. Šedesátkové fuzzy, R'n'B kopírka Beatles a last but not least československá Zlatovláska.

Bulbous Creation - End of the Page
Písnička ze skvělýho alba, který bylo nahraný v podzemí vápencovýho lomu - že by pravej underground? Super kombinace psychedelie a hard rocku. Slovo Bulbous je vymyšlený, prej jako jediný vystihovalo zvuk kapely. Velký srdíčko.


Can - Paperhouse
Tohle byla první písnička, kterou jsem od Can slyšel. V současnosti je to jedna z mejch milovanejch kapel. Každopádně to byl moment, kdy jsem objevil krautrock a motorik beat, dva nejlepší německý vynálezy. Možná ještě vzducholodě, ty jsou taky fajn.


Those Guys - Lookin' at You Behind the Glasses
Miluju změny nálad v písničkách, tady je to udělaný dokonale. K tomu všemu pokaždý, když ji slyším, se proměním v lesní vílu a vzdávám hold květům a lesní havěti.


Danny & The Counts - Ode to Wind
Uslyšíš "la la la la la la". Vokály jak vínko kamaráde. Kapela z El Pasa, která chtěla původně hrát R&B, ale když slyšela Beatles, tak začala hrát to, co se hrálo na starým kontinentě.


Rupert's People - Dream on My Mind
Já prostě miluju zvuk šedesátkový fuzzový kytary.


Morgen - Purple
Jedna z mnoha skvělejch kapel, která v 60. letech vydala jediný album a pak se rozpadla (zase se někdo ufetoval). Úžasná basová linka, skvělej soundtrack na výlety za červenejma smaragdama a zelenýma rubínama!


The Seeds - Can't Seem to Make You Mine
Další moje oblíbená kapela a jejich první singl. Klasickej lovesong, ideální do auta a koupelny.


Gandalf - Hang on to a Dream
You shall not pass (this one)! A z tý hajtky a efektů na zpěv budeš hořet jak Glum v Hoře osudů.


The Hunger - Workshop
Varhany jsou pro 60. léta příznačný, tak proč si nepustit jedny z těch nejlepších. Četl jsem rozhovor s kytaristou, ve kterým říkal, že to nahrávali v nějakým amatérskym studiu a nebylo slyšet nic jinýho než ty klávesy, basa a bicí. Existujou dokonce dvě verze celýho alba, kdy v tý novější je domixovaná kytara.


The Freeborne - Hurtin' Kind of Woman
Věkovej průměr týhle kapely byl 18 let, prej si na koncertě nemohli dát ani pivko. Jejich kytarista hrál později s Muddym Watersem. Velká paráda. Já jsem se v 18 letech věnoval degustaci červených vín do 50 Kč.


Guilty pleasure: Film Zlatovláska - Líbí (Jitka Molavcová)
Hudba ze všech možných pohádek ve mně rezonovala celý dětství. Tuhle konkrétní písničku si zpívám, když podnapilej vařím v zástěře. Myslím, že v osmi letech byla Zlatovláska moje první platonická láska.


Info

Madhouse Express
FB kapely

Candy Flip DJ's
FB dua

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

10 + 1 = Miss Petty

redakce 26.10.2021

Miss Petty, první česká drag queen produkující vlastní hudební tvorbu, nám představuje své životní písničky. Vyhlížíme Žižkovskou noc!

10 + 1 = Alžběta Trusinová (něco něco)

redakce 30.09.2021

Mohli jste ji registrovat jako součást česko-slovenské skupiny Neřvi mi do ucha, nemohla vám uniknout jako polovina dvojice něco něco.

10 + 1 = Karolína Vacková (Film a architektura)

redakce 28.09.2021

Ve spolupráci s organizací Kruh se Karolína Vacková podílí na festivalu Film a architektura. A dala nám tipy na žánrové snímky, které bychom měli určitě vidět.

10 + 1 = Milan Buršík (Old Folks House, Vellocet Roll)

redakce 26.09.2021

Že jste se s Mejlou aka Milanem Buršíkem nikdy nebavili o Dead Moon? Není možná. Vellocet Roll budou křtít v Praze i v Brně, dobrá příležitost.

10 + 1 = Denisa Václavová (4+4 dny v pohybu)

redakce 21.09.2021

Nejzajímavější místa činu, na které se Festival 4+4 dny v pohybu za svou pětadvacetiletou historii podíval?

Dušan Svíba (Earth Music/Colour Meeting): Tak to pusť…

redakce 20.09.2021

Do Prahy díky Dušanovi přijíždí senzace newyorské klubové scény, trio VickiKristinaBarcelona s projektem Songs of Tom Waits.

10 + 1 = Hrádek (Slut)

redakce 14.09.2021

Třicet let od svého založení slaví jedna nejzásadnější devadesátkových kapel - Slut. A chystají se věci.

10 + 1 = Łukasz „Twix” Jędrzejczak (Javva)

redakce 30.08.2021

Pořád jsem velkým fanouškem jednoduchých a nenáročných riffů Wese Borlanda a natlakovaného zvuku producentů Brendana O'Briena a Terryho Datea, říká Łukasz „Twix” Jędrzejczak.

10 + 1 = Lukáš Klavrza (Death by Ren)

redakce 21.08.2021

Kdopak by neslyšel o pražské synthpopové skupině Death by Ren. Formativní písničky z kytaristova notýsku.

10 + 1 = Lada

redakce 14.08.2021

Všech jedenáct členek dívčího sboru vybralo svou oblíbenou píseň a nadto přidaly jedno guilty pleasure.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace