Články / Seriály / / 10+1

10 + 1 = Jan Vegy Táborský (Fvtvre)

10 + 1 = Jan Vegy Táborský (Fvtvre)

redakce | Články / Seriály / / 10+1 | 05.02.2020

Tetovačky a signature háro. Jan Vegy Táborský se do povědomí zapsal jako nepřehlédnutelný a nepřeslechnutelný kytarista surfrockových Wild Tides, s kapelou Birds & Wolves chtěl v Praze zpopularizovat jižanské hardcore, v Black Lion se zase pustil na pole folku. Jeho eklektický styl je aktuálně nejvíc slyšet v bordelózních Fvtvre. Spolu s nimi podpoří kolegy z Guilty Echoes na brněnském křtu desky Learning to Swim. Před zastávkou v Kabinetu Múz ještě jeho desítka srdečních songů.

Mňága a Žďorp - Výhledově
Pokusim se čtenáře odradit hned první písničkou, která je trochu za rohem. Ačkoliv tuzemské kapely v podstatě neposlouchám, nedávno jsem se ponořil do studia Mňágy a Ždorp a zjistil jsem, že Petr Fiala je mi textařsky hrozně blízko. Navíc miluju The Cure a kdo to v tom neslyší, ať si zajde na ušní.

The Fall of Troy - Mouths Like Sidewinder Missiles
Desku Doppelganger miluju od roku 2005, co vyšla, a nikdy mě nepřestala bavit. Je to jedna z těch, do kterých je strašně težký pronikout, alespoň tedy když je vám sedmnáct a nikdy předtím jste nic podobnýho neslyšeli, ale pak se vám odvděčí tím, že vás už nikdy nepustí. Měl jsem možnost tohle trio vidět i naživo a je to něco neskutečnýho. Určitě jeden z důvodů, proč hraju ve Fvtvre.

The Cure - Disintegration
Už jsem říkal, že miluju The Cure?

Alexisonfire - Accidents
Kanadská srdcovka, za kterou jezdím na koncerty po celé Evropě, tedy pokud se zrovna nerozpadají nebo nevracejí. Kromě samotné kapely, která zasáhla moje dospívání, mě ovlivnili i její členové Gallas Green se svým folkovým projektem City and Colour a Wayde McNeil s Black Lungs či později v Gallows. A nezapomínejme ani na jejich kamarády z Cancer Bats.

Prince - When Doves Cry
Řekl bych, že to je u nás extrémně podceňovaný a v podstatě neznámý interpret. Přitom byl jedním z nejgeniálnějších muzikantů, co kdy žili.

Further Seems Forever - Monachetti
Emíčko z přelomu milénia, něco, co nemůže chybět. Geniální deska, boží kytaristé a Chris Carrabba, než odešel do Dashboard Confessional. Většina lidí má ráda až éru po něm. Já ne.

The 1975 - Love It If We Made It
Jediná kapela současnosti, kterou doopravdy miluju. Cokoliv si od ní pustíte samostatně, bude vytrženo z kontextu, protože odkazují na všechno, a zároveň všechny alba drží pevně pohromadě. Pro mě je to momentálně nejchytřejší pop/rocková kapela současnosti s názorem, přesahem a s hudebním odkazem do minulosti.

Pink Floyd - On the Run
Zkuste tuhle píseň někomu pustit, aniž byste mu řekli, co poslouchá, schválně, ať uhádne aspoň rok. Vsadim se, že to rozklíčuje maximálně jeden z deseti.

Madonna - Into the Groove
Protože miluju osmdesátky a mámě hrála často doma. A co si budem povídat - groove složený na drum machine a do něj poslaná basa pres synťák je něco, co vám bude hejbat zadkem.

Tiny Moving Parts - Medicine
Když jsem začal tím, co momentálně poslouchám, tak tím i skončím. Tahle kapela je spojením midwest ema a pop-punku, což jsou mi velice blízké styly, které mě ovlivňovaly na začátku hudební kariéry. Tiny Moving Parts mají neuvěřitelně vtipné klipy a stejně jako u Fall of Troy i tady obdivuju kytarový um zpěváka. Za poslední dobu věc, která mě baví čim dál víc, na všech deskách.

guilty pleasure: Blink 182 - Josie
Nebejt jich, nejsou ani tyto řádky. Díky nim jsem vzal do ruky nástroj, díky nim jsem tím, čím momentálně jsem. Bez přehánění.

Info

Fvtvre
fb kapely

Guilty Echoes (křest alba) & Fvtvre & Small Town Life
13. 2. 2020 19:00
Kabinet múz, Brno
fb událost

foto (c) Marek Musil

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

10 + 1 = Dano Šoltis

redakce 31.07.2021

Dana Šoltise můžete vidět na našem oblíbeném festivalu Dobršská brána, na němž vystoupí ve slovensko-polském projektu MaBaSo.

10 + 1 = Bálint Szabó (Decolonize Your Mind Society)

redakce 20.07.2021

Maskovaná šestice z Budapeště Decolonize Your Mind Society se inspiruje se tradiční mimoevropskou hudbou i psychedelií. Na která jména přísahá jeden z jejích zakladatelů?

10 + 1 = Tomm Prochazka (Dirty Old Dogs)

redakce 03.07.2021

Jaké songy formovaly frontmana Dirty Old Dogs a autora většiny skladeb alba o očistě ohněm a bolestných změnách?

10 + 1 = JAF 34

redakce 19.06.2021

Maskovaný umělec a hudebník JAF 34 pojal svou jedenáctku jako podporu české scény. Rozluštíte hudební hádanku?

10 + 1 = Alex Fonar (Acid Row)

redakce 12.06.2021

Nejoblíbenější hudební lahůdky zpěváka Acid Row, to jsou černé díry i důvody, proč mít rád zkreslenou basu.

10 + 1 = Kateřina Malá (Tábor, Oswaldovi)

redakce 06.06.2021

Čekání na živé vystoupení Tábor si můžete zkrátit sondou do oblíbené hudby perkusionistky Kateřiny Malé, kterou můžete znát také z dvojice Oswaldovi.

10 + 1 = Vyšehrad

redakce 28.05.2021

Český projekt Vyšehrad v sobě nese silný odkaz starého lo-fi black metalu, dungeon synthu, dark ambientu či martial industrialu. Čím to?

10 + 1 = Tomáš Neuwerth (Kittchen)

redakce 22.05.2021

Které tracky má hudebník a spoluzakladatel kopřivnického nahrávacího studia Animan, Tomáš Neuwerth, pod kůží?

10 + 1 = Jan Šamánek (Talk=Trouble)

redakce 15.05.2021

Honzu Šamánka aka Šamana můžete znát z jeho současných i minulých kapel, nebylo a není jich málo. Jeho oblíbená songy, desky, hudba?

10+1 = Jakub König (Kittchen, Zvíře jménem Podzim)

redakce 15.04.2021

Rozhovor s Jakubem Königem si můžete přečíst v dubnovém čísle Full Moonu, jeho nejoblíbenější skladby pak hledejte zde.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace