Články / Seriály / / 10+1

10 + 1 = Jessy Lanza

10 + 1 = Jessy Lanza

redakce | Články / Seriály / / 10+1 | 03.03.2020

Fascinace ženskými vokálem a sametovými tóny Rhodes piana měly na tvorbu Jessy Lanzy evidentně velký vliv. Pompézní hity, křehká elektronika nebo Mariah Carey? Kanadská zpěvačka a producentka na guilty pleasure nevěří. Do Prahy se vrací po čtyřech letech s novým materiálem, který již tento týden představí v MeetFactory.

Patrice Rushen – Haven’t You Heard
Hymna! Patrice Rushen na mě měla obrovský vliv a tahle píseň zachycuje vše, co z ní dělá neuvěřitelnou hudebnici. Ten beat je hrozně chytlavý a v téhle verzi zahraje i neuvěřitelné sólo na Fender Rhodes.

Swisha – Good Days
Hrozně miluju Swishu! Má neuvěřitelný cit pro melodii a moje oblíbené písně z minulosti přetváří do něčeho nového.

Homeshake – Like Mariah
Peter Sagar je neuvěřitelný skladatel a vážně ho za to obdivuji. Byla jsem fanynka Mariah Carey už od dětství a vždycky jsem chtěla zpívat jako ona.

Homeshake – Like Mariah (Jessy Lanza Remix)
Udělala jsem k tomu i svůj remix, který si můžete poslechnout tady.

The Bonfyre – Automatic
Když jsem se přestěhovala do New Yorku, tahle písnička hrála v rádiích. Pořád jsem si ji zpívala a od té doby mi zůstala v hlavě. Doufám, že brzy napíše něco nového.

Proc Fiskal – Dish Washing
Nikdy jsem neslyšela nic, jako je Proc Fuskal. Nikdo není jako on. Způsob, jakým produkuje a skládá, ve mě vyvolává úžas.

Don Toliver – No Idea
Jedna z nejlepších popových skladeb za poslední dobu. Ten motiv je mimořádně chytlavý a zpěv je přirozený, a přitom plný emocí.

Alicia Myers – I Want to Thank You
Tak radostná píseň! A to ani nevěřím v Boha.

Kode9 – Xingfu Lu
Z tohohle mám husí kůži. Skladba je velmi intenzivní a trochu děsivá. To mě na ní baví.

DJ Tre – Tha Rhodez Jam
První EP Underdog je jedna z mých oblíbených nahrávek posledních let. Způsob, jakým používá samply Rhodes a Hammondů mě úplně odrovnává. Rhodes piano jsou můj oblíbený nástroj, takže tahle skladba je pro mě důležitá.

Joyce Wrice – Good Morning
Miluju její hlas a asi jsem neslyšela tak krásný zvuk saxofonu krom Careless Whisper. Produkce od Jamma-Dee je taky skvělá!

guilty pleasure: Noah – メルティン・ブル
Na guilty pleasure nevěřím. Jsem hrdá na všechny svoje oblíbené písně. Užijte si tenhle úžasný slow burner od jedné z mých oblíbených umělkyň, Noah.

Info

Jessy Lanza (ca)
web umělkyně

živě: Jessy Lanza (ca)
5. 3. 2020 20:00
MeetFactory, Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

10+1 = Yvonnick Prené

redakce 26.06.2020

Francouzský jazzový hráč na harmoniku, skladatel a pedagog z New Yorku Yvonnick Prené představuje své oblíbené písně.

10 + 1 = Tomáš Vondra (Orient, Tomáš Palucha)

redakce 17.06.2020

Tomáše Vondru můžete znát z Rekomanda nebo z řady hudebních projektů. Dnes je základní stavební jednotkou pro těles Orient a Tomáš Palucha. Jaké jsou jeho inspirace?

10 + 1 = dné

redakce 13.06.2020

Dné na první desce ignoroval trendy i jakákoliv posluchačská očekávání. A to dělá stále a my stále čekáme na jeho druhé album. Co s tím?

10+1 = Jakub Jirásek (Cold Cold Nights)

redakce 06.06.2020

Takovej deníček od krize v roce 2008 do krize 2020, říká ke svému výběru oblíbených písniček Jakub Jirásek z Cold Cold Nights.

10 + 1 = Šimon Šafránek

redakce 08.05.2020

Režisér Šimon Šafránek vybírá zásadní písně i klipy. Jak bude vypadat nový klip pro Kill the Dandies!? Očekávat můeme nejspíš cokoliv.

10+1 = Jiří Machů (Killiekrankie, Laokoon)

redakce 27.04.2020

S jakou hudbou vyrůstal Jiří Machů? Rozmanitý výběr písní, které formovaly jeho hudební vkus, a špetka náboženství k tomu.

10 + 1 = David Pomahač

redakce 25.04.2020

David Pomahač se vydal na sólovou dráhu, jeho jméno ale naleznete i v historii Houpacích koní nebo kapele Xaviera Baumaxy, založil Bez peří i Kieslowski.

10+1= Rou Reynolds (Enter Shikari)

redakce 10.04.2020

Zpěvák britských Enter Shikari Rou Reynolds se s námi podělil o rozmanitou desítku osudových skladeb. Od Glenna Millera po Prodigy.

10 + 1 = Beata Hlavenková

redakce 25.03.2020

Sestavila jsem jedenáctku skladeb ne úplně z toho, co mám nejradši, ale z toho, co mě napadalo v dané chvíli, z věcí, které lezly na povrch bez ladu a skladu...

10+1 = Camille Bertault

redakce 12.03.2020

Okouzlující a občas také velmi rozpustilá mladá pařížská dáma miluje jazz, ale cizí jí není ani moderní taneční pop. Camille Bertault se chystá do Brna i Prahy.