Články / Seriály / / 10+1

10 + 1 = Kai Zamora (Shy, Low)

10 + 1 = Kai Zamora (Shy, Low)

redakce | Články / Seriály / / 10+1 | 16.10.2022

Postmetalová čtveřice z Richmondu ve Virginii – Shy, Low – vznikla před jedenácti lety a vydává u Pelagic Records, kde najdeme rovněž jména jako Mono, Envy nebo The Ocean. Další doporučení? Jedenáct milovaných songů pátého, nejmladšího člena skvadry, kytaristy Kaie Zamory. To před koncertem v dejvické Klubovně, kde jim předskočí belgičtí Divided.Pink Floyd – Echos (Live at Pompeii)
Mistrovský výkon na jednom z nejúžasnějších míst s kapelou na vrcholu. Jedno z nejdrtivějších kytarových sól všech dob (5:35), krkolomný basový groove (7:30) a divoké psychedelické triky ze začátku sedmdesátek dělají z téhle skladby klasiku. Byla na mém seznamu nejlepších songů ever už deset let předtím, než jsem se dotkl kytary.


John Coltrane – Alabama
Další mistr v nejlepších letech. Neuvěřitelně dojemný kus sám o sobě. Nahráno dva měsíce po bombardování baptistického kostela v Birminghamu v Alabamě Ku-klux-klanem, při kterém zahynuly čtyři mladé dívky. Coltraneův smutek vás vezme na šestiminutovou cestu duší zlomené Ameriky.


Andres Segovia – Leyenda
Kmotr virtuózní klasické kytary. Podle mého názoru jediný muzikant, který dává Hendrixovi šanci utéct, když jde o #1. Sám nejsem klasický hráč, ale jeho frázování, vrstvení harmonií a melodické umění byly v průběhu let zdrojem mnohých inspirací.


Queens of the Stone Age – Song for the Dead
Jedno z mých nejoblíbenějších alb vůbec, toto je v tuto chvíli moje nejoblíbenější písnička od QOTSA. Úplně rozbili to, co jsem si na první poslech myslel, že je „těžká“ hudba. Pokud jste to ještě neslyšeli, všechno zahoďte a dejte si to celé hned teď.


Botch – Afghamistam
Jeden z mých velkých teenagerských vlivů se na vteřinu zklidnil, aby nám ukázal svou měkčí stránku a nějak udělal jednu ze svých nejlepších písní. Dokonalý příklad toho, jak jednoduchost a trpělivost můžou při správném namíchání vést k nejkouzelnějším hudebním momentům. Ten groove je prostě FUCKING GOOD.


GZA – 4th Chamber
Nejlepší rapper, nejlepší rapová deska. GZA mi otevřel oči v tom, co by mohl být hip hop, a neustále mě nechával v úžasu nad tím, co jeho génius dokázal udělat s angličtinou. Tenhle song obsahuje i verše od Ghostface Killaha a Killah Priesta. Čtyři minuty textové gymnastiky na olympijské úrovni, špinavých beatů a jedinečného budování vlastního vesmíru. Co se dá na tomhle nemilovat?


Modest Mouse – Cowboy Dan
Živé vyprávění, fantastická struktura a crescendo závěrečného verše, které je nepopiratelně syrové a taky těžké jako nic jiného. Kovboje Dana jsem nikdy nepotkal, ale viděl jsem ho ve svých snech.


Songs: Ohia – Blue Factory Flame
Můj oblíbený kytarista, který tráví asi 90 % času tím, že vůbec nehraje. Strašidelně krásné vokály, jemné, ale účinné harmonie, a dokonalé využití prostoru dělají z celé desky nepostradatelnou součást každého deštivého dne už od základky.


His Hero Is Gone – Cavities
In crust we trust. V sedmnácti bych udělal cokoliv, abych viděl tuhle kapelu hrát ve smradlavém sklepě, stejně jako ve třiceti. Další album, ze kterého jsem mohl vybrat jakoukoli skladbu, teď vítězí tahle.


Kidcrash – The Ground Eats Yo
Jedna z mých nejoblíbenějších kytarových nahrávek vůbec, minometné bicí a screamo vokály, které nedominují. Kapelní chemie mimo žebříčky pro mě byla vždycky nesmírně inspirativní.


guilty pleasure: Bob Marley & The Wailers – Natural Mystic
Ten chlap je legenda a žádná armáda hardcore puristických drsňáků můj názor nikdy nezmění. Wailers jsou absolutní drtikolové, zabijácké muzikantství, kam se podíváš.

Info

Shy, Low
Fb kapely

živě: Shy, Low (us) + Divided (be)
24. 10. 2022 19:30
Klubovna, Praha
Fb událost

foto © se souhlasem Shy, Low

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

10 + 1 = Robin Kvapil

redakce 12.03.2023

Robin Kvapil uvádí do kin svůj nový film More Miko, ale znát ho můžete i ze skupiny To žluté, co máte na kalhotkách. Jedenáct oblíbených písniček.

10+1 = Bernhard Hammer (Elektro Guzzi)

redakce 20.11.2022

Za Elektro Guzzi nám prozradil svých deset nejoblíbenějších tracků kytarista Bernhard Hammer.

10 + 1 = Frank Lees (Press Club)

redakce 09.11.2022

Press Club se za týden představí v Chapeau Rouge, a tak jsme se zaměřili na hudební vkus bubeníka Franka Leese.

10+1= David Granström

redakce 07.11.2022

Člen kolektivu sdruženého kolem kultovního labelu XKatedral střídá klidné okamžiky s drtivou hlasitostí. Co ho v jeho kreativitě inspiruje?

10 + 1 = David Dorůžka

redakce 12.10.2022

Říká se, že jde o vůdčí postavu tuzemské jazzové scény a má to svoje důvody. David Dorůžka vystoupí na festivalu Jazz Goes to Town, posloucháme jeho formativní skladby.

10 + 1 = Lime Cordiale

redakce 08.10.2022

Indiepopové duo z Austrálie, které si v ničem nezadá s hvězdami současné hudební indie scény? Bratři Oli a Louis Leimbachovi míří do Prahy.

10 + 1 = Avtomat

redakce 16.09.2022

Jeho hudba se dramaticky proměnila, od polyfonního zpěvu až po postklubové tracky na posledním EP Gusła (Human Rites). Avtomat zahraje na akci Fragile Like a Bomb.

10+1 = Štěpán FOK Vodrážka

redakce 10.09.2022

Diváckou cenou odměněný film PSH Nekonečný příběh z letošního MFF Karlovy Vary jde za pár dní ven, a to ne ledajakým způsobem. Oblíbené filmy režiséra dokumentu?

10 + 1 = Jena Jang

redakce 05.09.2022

V Kutné Hoře se můžeme těšit například na korejskou umělkyni Jenu Jang. Náhledněte pod pokličku inspirací.

10 + 1 = Tamara Kramar

redakce 15.08.2022

Zpěvačka, skladatelka a multiinstrumentalistka Tamara Kramar vydala první singl teprve loni v létě, ale hned se stala Objevem roku podle renomovaného Rádia_FM.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace