Články / Seriály / / 10+1

10 + 1 = Leila Bordreuil

10 + 1 = Leila Bordreuil

redakce | Články / Seriály / / 10+1 | 26.05.2022

Newyorská violoncellistka, skladatelka a improvizátorka Leila Bordreuil vydala loni působivé album Not an Elegy, které zachycuje dvojici vystoupení na stanici metra a na chodbě jejího domu. Bordreuil v obou případech dokázala pomocí rozšířených technik a psychoakustických postupů vytvořit fascinující škálu zvuků, které vzhledem k čistě akustickému původu působí až nadpřirozeně. Do její hudby se promítá volná improvizace a současná kompozice, ale i hluk nebo vyloženě písničkové věci. U nás vystoupí premiérově 28. května v Punctu.

Archie Shepp – Blasé

Připadá mi, že hudebníci v Blasé fungují v naprosté tělesné symbióze a harmonii. Tuhle desku často poslouchám, když jsem nemocná, uvádí moje tělo do rovnováhy a jako kouzlem zahání bolest.


Olivier Messiaen – Vingt Regards sur l’Enfant-Jesus

U téhle klavírní skladby se mi hrozně líbí, že zní mikrotonálně, i když klavíry rozhodně nejsou mikrotonální nástroje. Je to magické. Občas zjišťuju, že se v mých skladbách vyskytují Messiaenovy akordy: jako bych je měla trvale otisknuté do podvědomí.


Robert Turman – Morpheme

Robert Turman má na moji hudbu velký vliv. Tohle je má oblíbená Turmanova skladba.


Tourette – Jardin du sommeil. Chant d’amour sur la nuit grandissante

První skladba na tomhle albu patří mezi mé oblíbené noisové věci. Vzhlížím k ní – skoro jako by to byla má osobní mentorka, která mě motivuje, abych se dál snažila vypilovat svůj zvuk do dokonalé brutality, ze které krvácejí uši.


Eliane Radigue – Trilogie de la Mort

Nedokážu najít slova, která by vyjádřila, jak silné tohle album je... Jednoduše řečeno: životní přelom.


Dolina – Le Monde Extérieur

I když určitě není nejlepší, je to první francouzský coldwavový song, co jsem slyšela. Miluju tu jednoduchost a falešný zpěv. Je to zvuk nudného života v městečku na francouzském venkově – takovém, v jakém jsem vyrůstala. Od té doby se ze mě stal velký nerd do cold wave. Možná to je žánr, který poslouchám nejvíc.


Robert Hood – Minimal Nation

Minimal Nation bylo první minimal techno, co kdy vyšlo. Komplexnost beatů mi přijde působivá a rozhodně to je historický milník.


Kerri Chandler – Atmosphere (Lost Dubs version)

Může vůbec být něco lepšího?


Elliot Smith - Bye

Figure 8 je jedno z prvních alb, které jsem vlastnila a zamilovala si. Bylo mi dvanáct a poslouchala jsem ho pořád dokola. Bye byla má oblíbená skladba a zpětně viděno chápu proč, vzhledem k tomu, jakou hudbu dnes dělám.


Leila Bordreuil – Sunshine Hypnose

Headflush bylo mé první sólové album. Neposlouchám to, ale vytvořila jsem ho, takže je rozhodně zásadní!


Guilty pleasure:
Sergej Rachmaninov – Preludium v g moll op. 23, č. 5, hraje Nikolaj Luganskij U téhle skladby si připadám provinile, protože poslední dobou uvažuju o klasické hudbě jako o fašistické, a tahle věc je neskrývaně romantická. Ovšem Luganskij tu hraje nádherně!

Info

Leila Bordreuil (us)
web

Sonitus:
Leila Bordreuil (us) + Daniel Meier
28. 05. 2022 19:30
Punctum, Praha
Fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.

10 + 1 = Marie Spaemann

redakce 07.05.2022

Na sólový koncert se můžeme těšit v rámci festivalu Mladí ladí jazz. Ještě předtím průřez hudebním vkusem Marie Spaemann, jejími láskami i libůstkami.

10+1 = Conrad Ellis (the Luka State)

redakce 30.04.2022

The Luka State vydali v loňském roce slibný debut Fall in Fall Out, který v květnu představí i v pražském klubu Bike Jesus.

10 + 1 = Gareth Davis

redakce 24.04.2022

Podílel se na projektech zahrnujících současnou klasickou hudbu, volnou improvizaci, orchestrální hudbu, ale i rock, noise či elektroniku. A představí Stockhausena v DOXu.

10 + 1 = Lukáš „Lelek“ Novotný (Bratři Orffové)

redakce 16.04.2022

Bratři Orffové jsou zpátky? Dejte si deset a jednu zásadní písničku zákládajícího člena a kytaristy „Lelka“ Novotného, jízda je to rozmanitá, a kupte lupen na jarní koncert.

10 + 1 = Elderbrook

redakce 03.04.2022

Elderbrook je britský songwriter a producent. Tracklist jeho zásadních skladem je především ponorem do jeho dospívání, vzpomíná se tu na tracky z prvních návštěv klubů i první video stažené do…

10 + 1 = Hior Chronik

redakce 24.03.2022

Jeho zvuk je schopný pojmout delikátní klavírní témata i deephouseové beaty. Poslouchejte zásadní skladby pro řeckého producenta, jehož workshop i živák můžete navštívit už zítra.

10 + 1 = dj poolboi

redakce 23.03.2022

Produkce texaského tvůrce se klasifikuje jako emo-house a je nasnadě, že průlom zažil v prvních měsících pandemie. Již za pár dní živě na Spectaculare.

10+1 = Michael Lovett (Metronomy)

redakce 13.03.2022

Metronomy po dvou letech čekání vystoupí v Roxy, ale taky na Flédě. Klávesista a kytarista Michael Lovett vybírá deset nejoblíbenějších písní a jedno guilty pleasure.

10+1 = Sam Hewitt (Easy Life)

redakce 06.03.2022

Korona jako v případě mnoha dalších vystoupení plány na koncert Easy Life překazila, fanoušci se ale dočkají. Zatím hudební radosti basáka Sama Hevitta.

10 + 1 = Nneka

redakce 23.02.2022

Nneka, hudebnice narozená v Nigérii a usazená v Hamburku, je ovlivněná americkou urban scénou. Jaké další vzory nám prozradila?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace